המפתח להצלחה: פעילות להנעת ילדים

המפתח להצלחה הוא פעילות מושלמת להנעת ילדים
המפתח להצלחה הוא פעילות מושלמת להנעת ילדים.
חשוב להניע ילדים מאז שהם צעירים כדי שיגיעו ליעדים שלהם. הנה פעילות מושלמת שתעזור להם לשמור על מוטיבציה.

המפתח להצלחה הוא פעילות מושלמת להנעת ילדים. תרגיל זה מבוסס על תיאוריית ההתניה האופרנטית, המשתמשת בחיזוק חיובי ככלי העיקרי לשינוי התנהגות. במילים אחרות, זה מעודד מוטיבציה על ידי תגמול להתנהגויות רצויות כך שהן הופכות תכופות יותר.

פעילות זו גם מאפשרת לילדים להיות מודעים להתקדמות שלהם ולעשות מאמץ להגיע למטרה מסוימת.

חשיבות להניע ילדים להגיע למטרותיהם

מוטיבציה חיונית על מנת לעשות כל סוג של מאמץ. אבל, מה המשמעות של "מוטיבציה"? הנה כמה הגדרות שמילון אוקספורד נותן ל"להניע ".

  • להיות הסיבה לכך שמישהו עושה משהו או מתנהג בצורה מסוימת
  • לגרום למישהו לרצות לעשות משהו, במיוחד משהו שכרוך בעבודה קשה ומאמץ

לפיכך, ניתן לומר שהנעה מורכבת מהפעלה והנחיה של התנהגויות של אנשים אחרים כך שיוכלו להשיג את מטרותיהם. בדרך זו, ילדים זקוקים לעידוד מסוים להתחייב ולהיות מוטיבציה. לשם כך, ניתן להשתמש באסטרטגיות ופעילויות שונות. לאחר מכן, נשתף אתכם בכמה מהם.

"המפתח להצלחה" - פעילות להנעת ילדים

המפתח להצלחה הוא פעילות שתאפשר לכם לעקוב אחר התנהגות הילדים בפירוט מלא, תוך הערכה של מאמץ ועידוד מוטיבציה. כדי ליישם את פעילות המפתח להצלחה, עליך לבצע את השלבים הבאים:

  1. תן לילד ציור של מפתח גדול כמו דף נייר. הנה תמונה שתוכל להוריד ולהשתמש:
  2. בראש, הילד צריך לכתוב את המטרה שהוא או היא מתחייבים להגשים. לדוגמא: השגת כישורים מעולים, סידור הצעצועים, קריאה כל יום וכו'.
  3. בעזרתו של מבוגר, הילד כותב בפירוט ובאורך את הצעדים שיש לבצע כדי להגשים את המטרה שנקבעה.
  4. הילד צובע ומקשט את המפתח לטעמו.
  5. הילד חותך את המפתח ומדביק אותו לקרטון כדי למנוע פיצוח נייר ולהוסיף יציבות.
  6. מדי יום על הורי הילד או המבוגר האחראי עליהם לבדוק אם הילד עמד בכל השלבים הכתובים. אם כן, עליהם לחתום על המפתח מאחור, לאטום אותו או להדביק עליו מדבקה, כך שכל אחת מהפעולות הללו מסמנת נקודה שנצברת.
  7. לאחר מכן, נקבע מספר הנקודות - כלומר מספר החתימות, החותמות או המדבקות - הדרושות לקבלת פרס. זה משמש כחיזוק החיובי העיקרי של ההתנהגויות.
  8. כשהילד זכה בנקודות הדרושות, אז הם הגיעו ליעד שלהם, ולכן הם מקבלים את הפרס. הם השיגו הצלחה!

שיקולים ליישום המפתח לפעילות הצלחה

כאשר מיישמים את המפתח להצלחה, יש לקחת בחשבון שלא מדובר רק במתן חיזוק בלעדי כאשר מטרה מושגת. במקום זאת, צריכים להיות חיזוקים חברתיים ורגשיים לאורך כל התהליך - שבחים, מחמאות, חיבוקים וכו'.

לכן, בכל פעם שהילד מציג את ההתנהגויות הרצויות, מומלץ לברך אותם ולהדגיש את התקדמותם. באופן זה, במהלך התפתחות הפעילות, הילד יגדל יותר ויותר מוטיבציה להגיע ליעד, שכן הוא מחפש חיזוקים ורצונות של הוריו להרגיש מתוגמלים.

פופולריים