הגנה על ילדים מול קלקול מוגזם

נעזור לך ללמוד לזהות את ההבדל העיקרי בין הגנה על ילדים לבין לקלקל אותם בצורה מוגזמת
במאמר של היום, נעזור לך ללמוד לזהות את ההבדל העיקרי בין הגנה על ילדים לבין לקלקל אותם בצורה מוגזמת.
במאמר של היום, נעזור לך ללמוד לזהות את ההבדל העיקרי בין הגנה על ילדים לבין לקלקל אותם בצורה מוגזמת.

ישנם הבדלים רבים בין הגנה על ילדים לבין לפנק אותם. באותו אופן, ישנם הבדלים רבים בין ילד מאושר לילד מפונק. זכור שהדרך בה אנו מחנכים את הקטנים שלנו מכינה אותם למה שהחברה מצפה מהם בעתיד. לכן, יכולתם של ילדים להסתגל למאפייני העולם תלויה מאוד בסביבה בה הם גדלים.

"הגנת יתר היא גישה לא מודעת שהורים נוקטים לעתים קרובות בכל הנוגע לגידול ילדיהם והיא באה לידי ביטוי כהגנת יתר, מתירנות ושאננות מתוך רצון לעשות אידיאליזציה של תדמיתם כהורים מקריבים, אשר מחפה על דחייתם של תפקיד שהם אמורים למלא".

- פסקואל אלווארו -

ילדות היא תקופה שבה אנשים מתחילים להפנים ערכים, לפתח את אישיותם וללמוד את הכישורים הדרושים להם לחיים. לכן, חשוב לראות בילדים אוצר שניתן לעצב אותו עלינו לכבד ולחנך בחיבה ובבסיס איתן.

כשאנחנו מסתכלים על זה ככה, אפשר לפסל בני אדם שהעולם צריך כדי להפוך למקום טוב יותר.

הבדלים בין הגנה על ילדים לבין קלקול מוגזם

מה ילדים מצפים מהעולם ומאחרים

ילדים שהוריהם פינקו אותם או נתנו להם יתר על המידה דורשים הרבה מאוד מהעולם הסובב אותם. כשהם לא משיגים את מבוקשם, הם פונים להתקפי זעם, מניפולציות ולחץ... כל אלה אינם מתאימים. ילדים אלו רגילים לקבל את דרכם, וכשהם לא, הם לא מסוגלים לסבול את התסכול שהם חווים.

מצד שני, לילדים מאושרים שהוריהם מגנים עליהם קל יותר להעריך את ערכם של הדברים. הם מבינים שלא יהיה להם כל צעצוע פופולרי או טלפון סלולרי חדש זה לא סוף העולם. למרות שהם רוצים את הדברים האלה, הם יכולים לחיות בלעדיהם בסדר גמור.

הערכים ומערכות האמונות שלהם

לפנק ילדים משפיע מאוד על מערכות הערכים שלהם. הם מתחילים להאמין שהם יכולים לקבל כל מה שהם רוצים מבלי להתאמץ במיוחד. הרי זה מה שהם רואים בסביבתם.

ואז יש את הילדים בקצה הנגדי של הספקטרום שילדיהם מגנים עליהם. ילדים אלו גדלים בסביבות המקבלות אותם בהבנה ובחיבה.

הם לומדים להבדיל בין נכון לרע. כל חוויה גורמת להם להעריך שיש מערכת תמיכה במשפחתם. זה עוזר להם לפתח מושג חזק לגבי המשמעות של אהבה, משפחה וסולידריות.

טמפרמנט

ילדים שהוריהם מפנקים אותם נוטים להיות בעלי מאפיינים מסוימים במשותף בנוגע לטמפרמנט או לאופי שלהם. אפילו בגיל צעיר, הם נוטים ליפול לתסכול בקלות ולהיות לא גמישים.

הבדלים בין הגנה על ילדים לבין קלקול מוגזם
הבדלים בין הגנה על ילדים לבין קלקול מוגזם.

הם מתקשים מאוד לפתח את יכולת האמפתיה. לכן כל כך חשוב לדעת את ההבדל בין הגנה על ילדים לבין לפנק אותם.

ילדים מאושרים מציגים פעולות רגישות יותר מרגע שהם קטנים. הם לומדים לבקש את מה שהם רוצים או צריכים בצורה מנומסת ולא לפגוע באחרים בכוונה. מה גם שילדים שמתחנכים בהגנה מבוקרת וחכמה של הוריהם יהפכו למבוגרים עצמאיים יותר.

רמת הבנה

כאשר ילדים קטנים מקבלים את כל מה שהם רוצים מיד, הם מאבדים את תחושת הסקרנות והיצירתיות שלהם. אם, למשל, תתנו להם כל הזמן את הפלאפון או השלט הרחוק, הם לא יחפשו דרכים חלופיות ליהנות.

מצד שני, כשהורים לומדים להגיד לא לדרישות האלה, ילדים לומדים להעביר את האינטרסים שלהם למקום אחר. הם בעלי תושייה יותר ומסוגלים לפתח מגוון של יכולות שונות. הם מאפשרים ליצירתיות שלהם לסחוב אותם ולהמציא משחקים ופעילויות משלהם.

לסיכום...

זה טבעי לרצות לתת לילדים שלך את כל מה שהם מבקשים, או את הדברים שהיו חסרים לך בילדותך. עם זאת, לעשות זאת רחוק מהאפשרות הטובה ביותר. לכן חשוב להבין את ההבדל בין הגנה על ילדים לבין לפנק אותם.

בני אדם צריכים לפתח אמונות מוצקות ויכולת לסבול תסכול. זה יאפשר להם לשרוד בעולם קשה.

יחד עם זאת, החיים בעולם האמיתי דורשים חמלה לגבי המצבים שעמם מתמודדים אחרים. ולבסוף, נדרש כוח להתגבר על הקשיים שהחיים יכולים להטיל עלינו.

המטרה של גיבוש בני אדם בעלי ערכים טובים אפשרית רק באהבה ובמשמעת. שני עמודי התווך הללו יעזרו לילדיכם להיות בריאים פיזית ורגשית.

מה גם שזה עוזר להכין אותם לכישורים וליכולות שהחיים בחברה דורשים. איזון הוא המפתח בכל הנוגע לבניית העקרונות ומערכות האמונות שאנו רוצים לראות בעתיד.

"לאהוב ילד אין פירושו להיכנע לכל גחמותיו; לאהוב אותו זה להוציא ממנו את הטוב ביותר, ללמד אותו לאהוב את מה שקשה."

- נדיה בולנגר -