למה אנחנו לא צריכים לתת לילדים שלנו את כל מה שהם רוצים?

בעוד שילדים נוטים לבקש דברים שקל להשיג
בעוד שילדים נוטים לבקש דברים שקל להשיג, הילדים שלכם יתבגרו במהירות.
האם אתה כל הזמן קונה לילדים שלך כל מה שהם רוצים? האם אתה נותן להם לעשות מה שהם רוצים, מתי שהם רוצים? אם כן, אתה עלול לקלקל אותם יותר מדי.

לתת לילדים את כל מה שהם רוצים יש השפעה גדולה יותר על התפתחותם ממה שאתה עשוי לחשוב. הניסיון להגן על ילדים מפני תסכול עלול להוביל אותם להיות מפונקים וחסרי נימוסים.

"אני רוצה לשחק משחקי וידאו כל אחר הצהריים." "אני לא מתכוון לעשות אמבטיה." "קנה לי את זה..." אלו סוג הדרישות שההורים עלולים להיכנע אליהם כדרך להימנע מלראות דמעות, לראות התקפי זעם או ליצור סצנה מול אחרים.

יש רופאי ילדים שאומרים להורים לתת לילדים לאכול ולישון מתי שהם רוצים, כמה שהם רוצים. עם זאת, זה יכול לגרום לילדים להתרגל לכך שהוריהם נותנים לכל גחמה שלהם.

כתוצאה מסוג זה של חינוך, יכולים בסופו של דבר לחשוב שהם יכולים לקבל כל דבר שהם מבקשים, מבלי להתאמץ.

הם הופכים לעריצים אנוכיים ושטחיים. אם אתם רוצים להעלות חיוך על פניהם של ילדיכם, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לגדל אותם היטב. עזרו להם להפוך לאנשים מצליחים עם ערכים טובים.

הסיכונים של לתת לילדים שלך את כל מה שהם רוצים

אם ילדים מקבלים כל מה שהם רוצים, אז אין להם הזדמנות לחוות תסכול.

תסכול הוא רגש חשוב והכרחי המאפשר להם להתמודד עם אתגרים אפשריים בעתיד. יתר על כן, הורים הופכים למשרתים, המבקשים ללא הרף לתת לילדיהם כל מה שחפץ ליבם.

הילדים האלה בסופו של דבר מאמינים שהוריהם צריכים לציית לכל דרישה שלהם, פשוט כי הם ההורים שלהם.

כתוצאה מכך, הם לא מרגישים אחריות להרוויח שום דבר עבור עצמם, כי הם מעולם לא היו צריכים. הם הופכים לרודנים זעירים שרואים בהוריהם משרתים שחייבים להיכנע לכל רצונם.

לבסוף, סביר להניח שילדים אלו יהפכו לאנוכיים, שתלטניים, תוקפניים, לא סובלניים, חומרניים, שטחיים וללא אמפתיה. הם לא יידעו את ערכו של מאמץ, וגם לא ירצו לקחת על עצמם אחריות בחייהם.

אז, כשאתה חושב על זה, האם זה באמת מה שאתה רוצה עבורך ועבור ילדיך ?

זה יכול לגרום לילדים להתרגל לכך שהוריהם נותנים לכל גחמה שלהם
עם זאת, זה יכול לגרום לילדים להתרגל לכך שהוריהם נותנים לכל גחמה שלהם.

אם תחליטו לפנק את הילדים שלכם יותר מדי ולתת להם את כל מה שהם מבקשים, אתם לא עושים להם טובה. אתה בהחלט לא עוזר להם לגדול או להתבגר.

בעוד שילדים נוטים לבקש דברים שקל להשיג, הילדים שלכם יתבגרו במהירות. הדברים שהם דורשים רק יהפכו מורכבים יותר .

הסכנות במתן לילדים כל מה שהם מבקשים

  1. חוסר סובלנות. ילדים מתחילים לחוות תסכול כאשר הם לא משיגים את מבוקשם, במיוחד בין הגילאים 2 עד 4. זהו חלק חשוב ובלתי יסולא בפז בלמידה. אם הורים מפנקים את ילדיהם, הם יגדלו אנשים שאינם מסוגלים לסבול תסכול. הם לא יידעו איך להתמודד עם מצבים שלא הולכים להם, או איך להתאמץ להשיג את מבוקשם. בטווח הארוך הם לא יודעים לתפקד בחברה.
  2. דכאון. ככל שילדים גדלים, רמת הדרישות שלהם עולה. אם אתה לא קונה או נותן להם את מה שהם רוצים, הם עלולים להיות תוקפניים כי הם לא יכולים לשלוט ברגשות שלהם. כשהם מגיעים לגיל ההתבגרות, זה יהפוך לדיכאון.
  3. חרדה. כשלילדים יש הכל, אין להם זמן להשתמש במה שיש לך. במקום זאת, הם פשוט הולכים לאיבוד בערימה. זה יכול להיות די מכריע ואף לגרום להם להיות חרדים.
  4. התקפי זעם. כאשר לילדים יש התקפי זעם, עליך להימנע מאיומים. במקום זאת, דבר איתם בזהירות ואל תיתן לכעס שלך להופיע. הישארו רגועים ושמרו על מרחק פיזי. תן להם לדעת שאתה כועס על ההתנהגות שלהם, אבל לא איתם. שמרו על קור רוח, אבל אפשרו להם לראות שיש לכם רגשות, ושההתנהגות שלהם לא בסדר.

איך להימנע מגידול ילדים מפונקים

תפסיקו להגיד כן להכל ולמדו להגיד לא כשהילדים שלכם דורשים דרישות מיותרות. אם הם רוצים משהו, הראה להם איך להרוויח אותו באמצעות פעילויות המתאימות לגיל.

חשוב שתהיה מודע לדרך שבה אתה אומר לא. עשה זאת באהבה, אבל תהיה תקיף. למידה לומר "לא" לילדיכם בעת הצורך תתרום רבות להתפתחותם הבריאה.

להיות סבלני. אם הילדים שלכם רוצים משהו ואתם לא נותנים להם, אתם יכולים לצפות להתקף זעם. אבל זה יעבור. הישאר רגוע ותרגל שליטה עצמית בכל עת.

אם תאבד שליטה, הילדים שלך ימצאו את הדרך לתמרן אותך ולעשות את דרכם. אבל אם תצליחו להישאר תחת שליטה, תלמדו את ילדיכם שהתקפי זעם לא יביאו להם את מה שהם רוצים.

לבסוף, אל תרגישו רע – מה שאתם עושים חשוב ויבנה את האופי של ילדיכם.

ללמוד להגיד לא מועיל הרבה יותר מאשר לתת להם את כל מה שהם רוצים. הילדים שלך יודו לך בעתיד ואתה תראה כמה זה היה חיובי לא לפנק אותם.

פופולריים