איך להפוך את הבית לבטוח לילדים?

איך להפוך את הבית לבטוח לילדים
איך להפוך את הבית לבטוח לילדים?
ילדים הם סקרנים מטבעם ונוטים להיות מאוד פעילים. שתי התכונות הללו יכולות לפעמים להוביל אותם לכל מיני תאונות ופציעות. ברגע שתינוקות מתחילים לזוז בעצמם, זה הזמן שבו מתחילים סיכונים. אז עם זה בחשבון, מה אנחנו יכולים לעשות כדי להפוך את הבתים שלנו למקום בטוח לילדים לגדול ולחקור?

אחוז גדול מהתאונות בעולם שבהן מעורבים ילדים מתרחשים בבית. זה הגיוני, מכיוון שזה המקום שבו הם מבלים את רוב זמנם. איך אתה יכול להפוך את הבית שלך בטוח לקטנטנים? זה עניין של נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים כדי למנוע מהילדים שלנו לסבול מאירועים בבית.

זהירות: סיכונים נמצאים בכל מקום

בעוד שהסיכונים קיימים בכל מקום כשמדובר בילדים דינמיים או פעילים במיוחד, ישנם מקומות מסוכנים יותר מאחרים.

לדוגמה, מטבחים וחדרי רחצה מועדים יותר להצטברות של שומן ולחות. כמו כן, מדרגות, מרפסות, דלתות וחלונות חייבים לכלול אמצעי בטיחות על מנת להגן על הילדים.

כאשר תינוקות מתחילים לזחול, הסכנה מתחילה לגדול. הגיע הזמן להגביר את אמצעי הבטיחות כדי להבטיח התפתחות מאושרת וחיים בריאים. כדי להפוך את ביתכם לבטוח לילדים, בצעו את ההמלצות הבאות.

איך להפוך את הבית לבטוח לילדים?

קודם כל, פיקוח הוא המפתח כאשר מתכננים כיצד להפוך את הבית שלך בטוח לקטנטנים. חייב להיות תמיד מבוגר משגיח הקשוב לתנועות הילד על מנת למנוע תאונות בית .

במטבח ובשירותים: רק בהשגחה

עדיף לילדים לא לשחק במטבח, שם יש סכנות כמו חום, סכינים וחפצים כבדים, הכל בהישג יד. אם זה בלתי נמנע, אז אתה צריך לשקול אפשרויות כמו ריצוף ללא החלקה ואנטי בקטריאלי.

לעולם אל תשאיר סיר ללא מעקב על הכיריים או תניח לקטן שלך ליד כיריים חמות. יתר על כן, לעולם אל תשאיר מגהץ מחובר לחשמל, במיוחד כאשר ילדך קרוב.

באשר לשירותים, ילדים חייבים תמיד להיות בהשגחת מבוגר. חשוב לשמור על מכסה האסלה למטה ולהרחיק ילדים מאזורי כלי קיבול שבהם הם יכולים לטבוע. זכור שילדים יכולים לטבוע במעט מאוד מים.

לעולם אל בבית לבד

ילדים לא צריכים להיות לבד בבית. לא משנה כמה זמן מבוגר נעדר מהבית, תמיד תהיה סכנה ממשית.

חשוב לתכנן היטב ולהיעזר בחברים ובני משפחה במידת הצורך. אם אין לך ברירה אחרת, קח איתך את הקטן שלך או שנה את התוכניות שלך.

כדי להפוך את ביתכם לבטוח לילדים
כדי להפוך את ביתכם לבטוח לילדים, בצעו את ההמלצות הבאות.

בדיוק אותו הדבר, מכשירים אלקטרוניים מסוימים, כגון מאווררים, מגהצים, תנורי חימום צריכים להיות מחוץ להישג ידם. ילדים סקרנים מאוד ואינם מסוגלים לצפות סיכונים או השלכות. חשוב מאוד למבוגרים לשמור חפצים מסוכנים גבוה ומחוץ מהישג ידם של ילדים.

היזהר עם כבלים ותקעים

היבט חשוב נוסף הוא בטיחות עם כבלים ותקעים. ילדים עלולים להימשך לחפצים אלו ולגעת או אפילו לנשוך חוטים שנמצאים בהישג ידם. זכור גם את האפשרות שהם יכניסו את האצבעות או חפצים אחרים לתוך שקעי קיר.

ניתן למצוא בשוק צינורות מיוחדים לכיסוי כבלים פגומים וכיסויי בטיחות לשקעי חשמל. בשום פנים ואופן אין לאפשר לילדים לגעת בחוטים, תקעים או שקעים.

גם נרות דולקים, חפצים חדים ותרופות צריכים להיות מחוץ להישג ידם של ילדים בכל עת. מוצרי ניקוי, שהם לרוב צבעוניים ובהירים, הם סיכון אמיתי נוסף. ילדים רבים מגיעים לבית החולים לאחר שנדבקו במוצרי ניקוי רעילים שמצאו בבתיהם.

הכל נגמר בפה שלהם

קל לתפעל ולבלוע חפצים קטנים. לכן, הם מהווים עוד סיכון גדול בבית.

ילדים קטנים נוטים להכניס כל דבר שהם מוצאים לפה שלהם. זו הדרך שלהם להכיר את העולם שסביבם. עם זאת, זה גם יכול להעמיד אותם בסכנת חנק ושיכרון חושים.

"כשתינוקות מתחילים לזחול, הסכנה מתחילה לגדול. הגיע הזמן להגביר את אמצעי הבטיחות כדי להבטיח התפתחות מאושרת וחיים בריאים"

שערי בטיחות ומעקות

הקמת שערים ומעקות לתינוקות סביב גרמי מדרגות היא אמצעי בטיחות חיוני. כאשר תינוקות מתחילים לזחול, הם רוצים לחוות דברים חדשים.

מדרגות נמצאות לרוב בראש הרשימה שלהם. הרחקת ילדים קטנים ממרפסות, פתחים, חלונות שנפתחים בקלות וגרמי מדרגות היא חובה.

הורים צריכים גם להיות ערניים לקצוות רהיטים חדים, כמו פינות שולחנות וכיסאות. באופן כללי, אלה נוטים להיות ממש בגובה הראש של ילד קטן, מה שהופך בליטות וחבורות לסיכון גדול.

היזהר עם צעצועים

צעצועים המושלכים בכל הבית עלולים גם הם לגרום לתאונות. איסוף אותם יחד עם הקטן שלך יעזור למזער סיכונים ויעניק לך פעילות מהנה לחלוק. שיתוף הילד הקטן שלך במשימה יעזור להטמיע בטיחות ואחריות בגיל צעיר.

60% מהתאונות שבהן מעורבים ילדים מתחת לגיל 5 מתרחשות בבית. מניעה היא משימה מייגעת, אבל היא הכרחית לחלוטין.

הקפדה על אמצעי הבטיחות שלעיל תעזור לכם להפוך את ביתכם לבטוח לילדים לגדול ולהתפתח.

פופולריים