בטיחות מושב רכב: לעולם אל תשאיר את ילדך ישן במושב בטיחות

לעצור באופן קבוע על מנת לתת לילדכם הפסקה מכיסא הבטיחות
מומחים ממליצים, במקרה של נסיעות ארוכות יותר ברכב, לעצור באופן קבוע על מנת לתת לילדכם הפסקה מכיסא הבטיחות.

כסא בטיחות לתינוק הוא אחד ממוצרי התינוק החשובים והחיוניים ביותר שתוכלו להחזיק. זה לא רק משהו שהחוק דורש במהלך נסיעות והגנה על רווחת ילדכם; יש לו גם את היכולת להציל את חייו של הקטן שלך.

עם זאת, מחקרים אחרונים מעמידים בספק את הבטיחות של מתן אפשרות לילדים להישאר לישון במושבי המכונית שלהם. יחד עם זאת, הם ממליצים לנקוט משנה זהירות בנוגע לשימוש במעילי חורף בעת הנחת תינוקך במושבים אלו.

בשום פנים ואופן אסור להפסיק להניח את התינוק במושב בטיחות בזמן נסיעה. אף אחד לא מטיל ספק ביעילותם של מושבי רכב בשימוש נכון. עם זאת, מושבי רכב כבר לא נתפסים כמקום ראוי להשכיב את ילדכם לישון.

אנחנו יודעים שרוב האמהות שקראו את זה כנראה עשו את זה, ועשויות להיבהל. אבל זו בעיה שאפשר לפתור.

כולנו יודעים שהרצועות של מושב הבטיחות ימנעו מהתינוק שלך להסתובב במהלך הנסיעה שלך. וכמובן, הרצועות גם מספקות ביטחון, ועוזרות למנוע פציעה במקרה של תאונה. אבל כיסא הבטיחות לא שומר על התינוק שלך. אתה לא יכול פשוט להניח את ילדך במושב בטיחות ולהשאיר אותו ללא השגחה.

כאשר אתה מניח את ילדך במושב המכונית שלו בזמן שאתה מטייל, עליך לפקוח עליו עין. אתה צריך להיות בטוח שלילד שלך נוח, שהחיתול שלו יבש, שהוא לא רעב ושהוא לא יחלה במכונית. וכולנו יודעים שנסיעות ברכב נוטות לגרום לילדים לישון – במיוחד נסיעות ארוכות ברכב.

איך אוכל למנוע מהילד שלי להירדם במושב המכונית?

אף אמא לא מצפה שהילד שלה יישאר ער במהלך נסיעה ארוכה במכונית. הדבר הנפוץ והחכם ביותר לעשות הוא לאפשר לילדכם לנמנם קצר כדי שהזמן יעבור מהר יותר ולמנוע ממנה להשתעמם.

אז כמובן, זה כמעט בלתי אפשרי למנוע מהילד שלך להירדם במכונית, שלא לדבר על בלתי נתפס ולא הוגן. עם זאת, הבטיחות של הילד הקטן שלך חייבת לבוא קודם כל.

מושבי רכב כבר לא נתפסים כמקום ראוי להשכיב את ילדכם לישון
עם זאת, מושבי רכב כבר לא נתפסים כמקום ראוי להשכיב את ילדכם לישון.

מומחים מזהירים כי לתנוחת הישיבה של התינוק שלך יש תפקיד עצום בשאלה אם היא נמצאת בסיכון או לא. וכמובן, אם ילדה נשארה ללא השגחה במושב המכונית שלה ללא השגחת מבוגר, היא יכולה בקלות להתכופף מספיק כדי לחסום את דרכי הנשימה שלה.

כל מומחה מסכים שיש להשתמש בכסא בטיחות בכל פעם שנוסעים עם ילדים קטנים. למעשה, הם מתעקשים כי יש להשתמש במושבי רכב גם במהלך הנסיעות הקצרות ביותר ברכב. עם זאת, סכנה מתעוררת כאשר ילד נשאר ישן ללא השגחה במושב מכונית במצב לא מתאים.
מחקר מסוים, שבוצע על ידי מדענים בריטיים, גילה כי קיים סיכון ישיר לחנק כאשר ילדים נשארים ישנים במושבי המכונית שלהם. אבל תרחיש זה ניתן למניעה ב-100% אם מבוגר נשאר בקרבת מקום וקשוב לתנוחת הילד בעודו במושב המכונית, ומוודא שהתינוק תמיד נושם בקלות.

לפעמים, כהורים, אנחנו מתרגלים לתת לילדים שלנו לישון במושבי המכונית שלהם גם כשאנחנו בנוחות של הבית שלנו. גם זו טעות. לפעמים אנחנו פשוט מנתקים את כסא הבטיחות ומכניסים אותו לתוך הבית על מנת לתת לילדנו להמשיך לישון.

עם זאת, במחקר של 40 מקרים של תסמונת מוות פתאומי של תינוקות (SIDS), מומחים גילו שכמעט 23% מהילדים היו קשורים במושבי המכונית שלהם כאשר הופיעו תסמינים.

במחקר, 8 מתוך 9 הילדים שחוו תסמונת מוות פתאומי של תינוקות כשהם היו במושבי המכונית שלהם נרדמו בזמן נסיעה. תינוקות אלו החלו להיחנק כשהם במצב משופע או זקוף למחצה, והתסמינים שלהם כללו חוסר נשימה, חולשה של השרירים וגוון עור כחלחל.

ברצוננו להבהיר כי למרות שהתינוקות הציגו את הסימפטומים של תסמונת מוות פתאומי של תינוקות, הם הגיבו בחיוב לטכניקות החייאה לב -ריאה (החייאה) שבוצעו במרכז הרפואי בו התקיימה החקירה. באותה מידה, חשוב לציין שהמחקר התמקד במקרי חירום בחיים האמיתיים. לכן, את ההשלכות של אפיזודות אלה לא ניתן היה למדוד לחלוטין.

המלצות

  • חשוב להתבונן בילדך כל הזמן כדי לוודא שהוא או היא לא רכון קדימה. חשוב במיוחד לוודא שהלסת שלו לא נוגעת בחזה.
  • הימנע מלהשאיר את ילדך במושב המכונית לפרקי זמן ממושכים. המשמעות היא שעליך להוציא את ילדך מכיסא הבטיחות לאחר הגעתך ליעד. בשלב זה, עליך להוציא את תינוקך החוצה, לאפשר לו או לה להיות במצב בטוח יותר.
  • מומחים ממליצים, במקרה של נסיעות ארוכות יותר ברכב, לעצור באופן קבוע על מנת לתת לילדכם הפסקה מכיסא הבטיחות.
  • לעולם אל תשאיר את ילדך ללא השגחה במושב בטיחות לרכב.
  • במקרה שילד מציג בעיות נשימה, עליך לטפוח קלות על גבו של ילדך ולנער אותו בעדינות על מנת להחיות אותו. במידת הצורך, קח את ילדך לחדר המיון הקרוב.