כמה צריכים ההורים לוותר לילדיהם?

הורים מתירניים מדי לא מתקנים את ילדיהם כשהם צעירים
הורים מתירניים מדי לא מתקנים את ילדיהם כשהם צעירים, והם מתרגלים לעשות מה שהם רוצים.
מכיוון שקשה לקבוע כיצד להפעיל סמכות, הנחיות מסוימות יעזרו לנו לדעת עד כמה הורים צריכים להיכנע לילדיהם.

עד כמה ההורים צריכים להיכנע לילדיהם? זו שאלה שהורים רבים מתעניינים בה לרווחת ילדיהם.

לדעת את התשובה חשובה, כי היא עוזרת להם לזכות בכבוד כלפי סמכות הוריהם.

באיזו מידה ההורים צריכים להיכנע לילדים צעירים?

הורים צריכים להודיע לילדיהם שהם בעלי הסמכות. כל הורה חייב לספק תמיכה והגנה לילדיו. עם זאת, זה לא אומר שהם צריכים להיכנע לכל הרצונות של ילדם.

באותו אופן, הורים לא צריכים לאבד את הסמכות עם ילדיהם. אתה חייב להיות זה עם המילה האחרונה, לא הילדים. לעולם אל תעשה רושם שהילדים אחראים בביתך.

למרות זאת, על ההורים להקשיב לדעותיהם של ילדיהם. קחו בחשבון גם שכשהם גדלים, הם צריכים לקבל החלטות המכינות אותם לעצמאות בבגרות.

כמה צריכים ההורים לוותר לבני הנוער שלהם?

הורים צריכים לוותר על שליטה בתחומים מסוימים כאשר ילדיהם הם בני נוער. בשלב זה על ההורים לקבל את השינויים, הטעמים והדעות של הצעירים מבלי לאבד את סמכותם.

תקשורת קרובה חשובה בתקופה זו, מכיוון שצעירים עדיין זקוקים לתמיכת הוריהם כדי לקבל החלטות מסוימות. ברור שילדים צריכים לבדל את עצמם מהוריהם, במיוחד בגיל ההתבגרות, כדי לפתח את הזהות שלהם.

כמו כן, יש לציין שהורים לא צריכים להיכנע לבקשות ילדיהם אם הם מתעלמים מהכללים. יש להעריך את הנסיבות והמאפיינים של כל בקשה מסוימת.

כמה צריכים הורים לוותר עם ילדיהם הבוגרים הצעירים?

בגיל זה הורים צריכים לוותר על רוב השליטה שיש להם על החלטות ילדיהם. עם זאת, צעירים עדיין חסרי ניסיון. זו הסיבה שהורים עדיין צריכים לספק הדרכה ועצות נבונות.

מצד שני, ההורים צריכים להיות מוכנים להקשיב להצעות ולדעות של ילדיהם הבוגרים הצעירים. כדי שכולם יסתגלו למערכת היחסים החדשה הזו, חשוב להמשיך לשמור על תקשורת זורמת ופתוחה.

טעויות עיקריות שמחלישות את הסמכות ההורית

הורים מתירניים מדי לא מתקנים את ילדיהם כשהם צעירים, והם מתרגלים לעשות מה שהם רוצים. ילדים שאינם מקבלים משמעת מהוריהם גדלים במחשבה שהוריהם אינם מעריכים או מכבדים אותם. כתוצאה מכך, הם לא מכבדים את סמכותם.

כמה צריכים הורים לוותר עם ילדיהם הבוגרים הצעירים
כמה צריכים הורים לוותר עם ילדיהם הבוגרים הצעירים?

הורים רבים עושים את הטעות החמורה שהם נכנעים לאחר שהם אומרים לא. "לא" חייב להיות בלתי ניתן למשא ומתן, למעט בנסיבות קיצוניות.

"ילדים שלא מקבלים משמעת מהוריהם גדלים במחשבה שהוריהם לא מעריכים או מכבדים אותם. בינתיים, סמכותיות היא הקיצוניות ההפוכה מתירנות".

לכן עליכם לחשוב היטב על ההחלטה שלכם לפני שאתם אומרים לא לילדכם. לדוגמה, אם אתה אומר לו שהוא לא יכול לראות טלוויזיה היום, אתה לא צריך להיכנע גם אם הוא מתלונן ומתחנן.

מצד שני, אתה יכול לנהל משא ומתן על "כן". אם תיתן לו אישור לצפות בטלוויזיה, תוכל לנהל איתו משא ומתן באיזו תוכנית טלוויזיה הוא צופה ולכמה זמן.

ילדים צריכים גבולות יציבים. מסיבה זו, תגובות האב והאם צריכות להיות תמיד בהסכמה, לפחות מול הילדים.

בנוסף, מצבי רוח לא צריכים להשפיע על חוקי הבית. למשל, אם זה לא נכון לשרוט את הקיר היום, זה יהיה גם לא נכון לעשות זאת מחר.

סמכותיות היא הקיצוניות ההפוכה של מתירנות. זה אומר שאתה גורם לילד לציית מבלי לדעת את הסיבה לכך. אתה מגדל אדם כנוע ללא יוזמה או אישיות.

חשוב גם לציין שבאי עמידה בהבטחות או איומים, ילדכם לומד שמה שאתם אומרים הוא שקר. זה מוביל אותו או אותה לזלזל בסמכותך כהורה.

הצעות להעברת סמכויות בצורה חיובית

זה חיוני שיהיו לך יעדים ברורים בעת גידול ילדך וללמד דברים ספציפיים בבירור. במילים אחרות, אתה צריך לתת הוראות ספציפיות, אבל באהבה.

היבט חשוב נוסף הוא להקדיש זמן ללמידה. ילדים זקוקים לתשומת לב ותמיכה על מנת לבצע את ההוראות שלך.

תהליך הלמידה של ילד אינו פשוט. לכן, ההורים צריכים להעריך את המאמצים שלהם לעשות דברים בצורה טובה.

כדי שילדך יציית לסמכותך, עליך להוות דוגמה בין מה שאתה אומר לבין מה שאתה עושה.

לסיכום, עלינו להיות ברורים עד כמה הורים צריכים לוותר עם ילדיהם. כך אפשר לחנך את ילדינו בצורה אחראית כדי שיהפכו לאנשים מצליחים וטובים.

פופולריים