מפתחות להוראת ילדים שוויון וכבוד

ללמד ילדים שוויון וכבוד הפך חשוב מתמיד בכל הנוגע לקבל השונות ולהימנע מעימותים
ללמד ילדים שוויון וכבוד הפך חשוב מתמיד בכל הנוגע לקבל השונות ולהימנע מעימותים.
ילדים שקועים בחברה שהופכת מגוונת יותר ויותר גלובלית. לכן חשוב שילמדו להבין ולקבל את ההבדלים בכבוד.

ללמד ילדים שוויון וכבוד הפך חשוב מתמיד בכל הנוגע לקבל השונות ולהימנע מעימותים.

אנו חיים בעולם שהולך והופך גלובלי יותר. טכנולוגיה ושינויים באורח החיים גרמו להיעלמות הגבולות בין המדינות. הקשר שלנו עם אנשים ממקומות אחרים בעולם הולך וגדל יותר ויותר.

הגלובליזציה הזו דורשת גם מהקהילות לקחת על עצמם אחריות מסוימת. אחת מהאחריות הללו היא הצורך ללמד ילדים על שוויון וכבוד כלפי אחרים.

הסיבה העיקרית לכך שזה כל כך חשוב היא בגלל שאנחנו צריכים לסבול ולחיות עם אנשים מכל הרקע והאמונות השונות. עלינו לכבד את ההבדלים בין אחרים, הכוללים:

  • מוצא אתני.
  • פוליטיקה.
  • תרבות.
  • דת.
  • סוציואקונומיה.
  • נטייה מינית
  • וכו.

מפתחות להוראת שוויון וכבוד

מתן חינוך המדגיש את חשיבות השוויון והכבוד בתוך חברה וגם בקרב קהילות מגוונות עשוי להישמע מעט רחב.

לכן אנחנו רוצים להציג כמה מושגים בסיסיים שיאפשרו לכם לשקול את ההיבטים החשובים ביותר של הוראה זו.

1. להוכיח במעשים שחוסר סובלנות היא לא הדרך הנכונה

כלי רב עוצמה לגבי חינוך בשוויון וכבוד הוא להצביע על הזוועות שהתרחשו עקב דעות קדומות. מלחמות רבות וקרבות אכזריים שפילחו את האנושות התבססו על הבדלים פוליטיים, דתיים ואתניים.

למרבה הצער, זה עדיין קורה היום. כשהחברה כל כך מתקדמת ומתפתחת כל הזמן, זה משהו שאנחנו לא יכולים לאפשר להמשיך. הדורות הבאים ומה שאנו מחדירים בהם הם הדבר הראשון שאנו יכולים לשנות מהבית שלנו .

2. עלינו לסלק סטריאוטיפים ודעות קדומות

החברה מוחקת כל הזמן את ההבדלים בין גברים לנשים מהמוח הקולקטיבי. אנחנו חייבים לעשות את אותו הדבר עם הסטריאוטיפים והדעות הקדומות שהם מייצרים.

זה בסיסי שאנחנו מלמדים את הקטנים שלנו לא לשייך אנשים מסוימים לטעמים מסוימים, לעבודות, ליכולות או לפגמים מסוימים.

אחת מהאחריות הללו היא הצורך ללמד ילדים על שוויון וכבוד כלפי אחרים
אחת מהאחריות הללו היא הצורך ללמד ילדים על שוויון וכבוד כלפי אחרים.

כל אדם הוא שונה ובעל מאפיינים מסוימים, העדפות, אמונות וכישורים מסוימים. בשום אופן אין גזע, דת או כל גורם אחר מגביל אף אחת מהתכונות הללו.

3. היזהר עם התוכן שאליו ילדים ניגשים

כדי ללמד שוויון וכבוד, עלינו למנוע מילדינו ליצור מגע עם מסרים שנאת זרים או גזעניים. למרבה הצער, המסרים השליליים הללו נמצאים בכל רחבי האינטרנט ומקורות מדיה אחרים. לכן, הורים צריכים להיות קשובים למה שילדיהם עושים עם הטכנולוגיה.

אם לא נשים לב, אז אנו משאירים את ילדינו חשופים להשפעה של רעיונות זדוניים. לרעיונות האלה אין שום קשר לערכים שאנו רוצים לקדם במשפחות שלנו.

"הגלובליזציה הזו, עם כל ההיבטים החיוביים שהיא כרוכה בה, דורשת גם מקהילות לקחת על עצמם אחריות מסוימת. אחת מהאחריות הללו היא הצורך ללמד ילדים על שוויון וכבוד כלפי אחרים".

4. הדגימו את היתרונות של חברה משולבת

הישגים רבים בתחומים שונים של החברה המודרנית הושגו על ידי אנשים בעלי מאפיינים שונים. הצוותים הגדולים ביותר של אנשים כוללים את כל החברים באופן שווה מבלי לעשות הבדלים. זה נכון לכל קבוצה, בין אם זה באתלטיקה, במקום העבודה, במדע וכו'.

לכן, למדו את ילדיכם שהם יכולים לתרום תרומות טרנסצנדנטליות כאשר הם פועלים יחד למען מטרה משותפת. באותו אופן, תוכלו ללמד אותם על דמויות חשובות שונות ממוצא אתני, דתות, תרבויות וכו'.

5. תרגילי הכללת כל יום

אם לא "נצמצם" את המסרים הללו לחיי היום-יום שלנו, אז יהיה קשה לילדינו להשתלב ולהבין את המשמעות האמיתית שלהם. חשוב ביותר שבתי ספר ישלבו פעילויות קבוצתיות הכוללות את כולם. ניתן להשיג זאת באמצעות דינמיקה כיפית בכיתה, סרטים וספרים המקדמים סובלנות.

יחד עם זאת, כהורים, אנו יכולים לקדם מרחבים שבהם ילדינו יכולים ליצור קשר עם השונות. בדרך זו, כשהילדים שלנו מתאמנים בספורט, לומדים מוזיקה או משתתפים בפעילויות אחרות מחוץ ללימודים, הם ילמדו להעריך את הערך של אחרים. הם גם ילמדו וייהנו מהידע והתרומות של ילדים שונים מהם עצמם.

לבסוף, חשוב לציין שכל הנקודות שהוזכרו לעיל דורשות השתתפות פעילה של מבוגרים. איך נוכל להשיג זאת? עם הכלי הגדול ביותר שיש לנו בכל הנוגע לחינוך ילדינו: הדוגמאות שלנו.

ילדים מתבוננים במבוגרים שסביבם ולומדים מאיתנו כל הזמן. עלינו לגלות עמדות סובלניות, מבינות ומכילות למי שמסתכל או חושב אחרת. בכך נשתול זרעים של שוויון וכבוד בילדינו.

פופולריים