החשיבות של הוראת סובלנות לילדים

הורים יכולים לגדל את ילדיהם טוב יותר על ידי לימוד סובלנות וערכים טובים מגיל צעיר
למרבה המזל, הורים יכולים לגדל את ילדיהם טוב יותר על ידי לימוד סובלנות וערכים טובים מגיל צעיר.
חשוב שילדים יתרגלו סובלנות מגיל צעיר, מכיוון שהיא תאפשר להם מערכות יחסים חברתיות טובות יותר וצמיחה אישית.

הקנטות, בריונות, חוסר כבוד והתנהגויות שליליות אחרות שכיחות אצל ילדים שמעולם לא למדו על החשיבות של סובלנות. למרבה המזל, הורים יכולים לגדל את ילדיהם טוב יותר על ידי לימוד סובלנות וערכים טובים מגיל צעיר.

סובלנות היא ללא ספק אחת התכונות החשובות ביותר שיש בעולם של היום. למרות שמלמדים מוסר וערכים בבית הספר, זה בדרך כלל לא מספיק. אתה חייב להמשיך ללמד התנהגות טובה בבית.

למד על החשיבות של הוראת סובלנות לילדים במאמר זה, כמו גם פעולות והנחיות בהן תוכל להשתמש בבית.

קודם כל, מהי סובלנות?

סובלנות היא נכונות להבין נקודות מבט אחרות. זה גם אומר ללמוד על מציאות שונה משלך. לכן, זה מרמז על התחשבות, כבוד, מחויבות לזולת ומגרש משחק חברתי שווה.

עם זאת, היזהר לא לבלבל את זה עם להיות חלש. זה פשוט לא לגנות אחרים או להתנשא. החלק הקשה בגידול ילדים סובלניים הוא ללמד אותם לא לאבד את זהותם.

לכן, במהלך פעילויות קבוצתיות, החברים של ילדכם לא צריכים להגיד לו או לה מה לעשות. הדרך הטובה ביותר ללמד ילדים ליצור איזון עם חבריהם היא על ידי שילוב מושג נוסף: צדק.

"סובלנות היא הנכונות להבין נקודות מבט אחרות ומציאות שונות משלך."

בואו נהיה הורים שמלמדים הוגנות

מכיוון שאנחנו ההורים שלהם, זה נורמלי שילדים רואים אותנו כמו "שופטים". אחרי הכל, הורים אומרים לילדים מה נכון ומה לא. אנחנו גם מתגמלים התנהגות טובה ומענישים התנהגות רעה.

לכן, הדרך הראשונה ללמד סובלנות היא באמצעות שיקול דעתך. במובן הזה, כדאי ליישם כמה דברים בפועל.
  • הטילו ספק בגישות אנוכיות וגסות בסביבות החברתיות הראשונות שלהם.
  • היה חזק ואמיץ מול דברים שאינם הוגנים.

רגעי השתקפות אלו חשובים. הם עוזרים לילדיכם לפתח את חוש השיפוט שלהם. הם גם עוזרים לנו לענות על שאלותיהם בצורה הגיונית ויסודית.

ביטוי בעל פה חשוב בהוראת סובלנות

כשזה מגיע ללמד סובלנות לילדים
כשזה מגיע ללמד סובלנות לילדים, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להיות סובלניים בעצמנו.

שיחות ובעיות אינן הפעמים היחידות לדבר על הנושאים הללו עם ילדך. דרך מצוינת לשדר ערכים היא באמצעות נרטיבים של ילדים. שירים, סיפורים ואפילו קומיקס יכולים לעזור לילדך ללמוד מוסר.

"רגעי ההשתקפות האלה חשובים. הם עוזרים לילדיכם לפתח את חוש השיפוט שלהם".

דבר נוסף שעלינו לשים לב אליו הוא השאלות שילדינו שואלים אותנו. דברים כמו: "למה לאיש הזה יש שיער ארוך?" או "למה הילד הזה נראה אחרת?" אלו הן הזדמנויות מושלמות ללמד את ילדיכם. הורים צריכים להיות זהירים איך הם עונים על שאלות אלו. הילדים שלך יזכרו אותם.

בניית שיח לתמיכה בגיוון היא חשובה. זה חשוב במיוחד כשמדובר בנושאים חברתיים. כמו כן, בדיחות תהייה ילמדו את ילדיכם לכבד את כל סוגי האנשים.

היזהרו מדעות קדומות

ילדים הם השתקפות של הוריהם ושל בני משפחה אחרים. כשאנחנו אומרים דברים שיפוטיים או מרושעים, זה מה שאנחנו מלמדים את הילדים שלנו. למרות שאנשים רבים אולי לא מבינים זאת, ילדים לומדים מזה. הם סופגים את מה שהם רואים כמו ספוגים קטנים.

כשזה מגיע ללמד סובלנות לילדים, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להיות סובלניים בעצמנו. הורים צריכים להוות דוגמה לכבוד, אמפתיה ויחס טוב. הם צריכים גם להימנע מעימות מיותר. כל סוג של אמירות גסות או גסות צריך להישאר אך ורק בין מבוגרים. ילדים לא צריכים להיחשף אליהם.

אפילו כשאנחנו מתבדחים, ילדים עלולים לקבל את הרעיון הלא נכון. לכן אנחנו צריכים להסביר שיש נקודות מבט שונות. אנחנו צריכים להקדיש זמן ללמד את זה. זה לא דבר של מה בכך: אנחנו מלמדים ילדים איך לחיות בחברה.

שימו לב איך אתם מתמודדים עם מצבים

הורים כועסים, אומללים וקפדניים מדי מגדלים ילדים חסרי סובלנות. לכן, הלמידה מתחילה ממך ואיך אתה מתמודד עם התרחשויות יומיומיות.

אם תראה לילדים שלך שאתה לא בשליטה, הילדים שלך יראו זאת כהתנהגות נורמלית. הדרך הטובה ביותר להיפטר מחוסר סובלנות היא לסלק את האלימות מחיי המשפחה. הרעיון העיקרי של להיות סובלני הוא להבין שכולנו בני אדם.

פופולריים