5 נוסחאות לפיתוח הכישורים החברתיים של ילדכם

המשיכו לקרוא כדי ללמוד חמש נוסחאות שיעזרו לילדכם לפתח את כישוריו החברתיים ולהתייחס לעולם הסובב אותו
המשיכו לקרוא כדי ללמוד חמש נוסחאות שיעזרו לילדכם לפתח את כישוריו החברתיים ולהתייחס לעולם הסובב אותו.

בהחלט שמעתם אנשים מדברים על כישורים חברתיים ועל התפקיד החשוב שהם ממלאים בהתפתחות הילד.

המשיכו לקרוא כדי ללמוד חמש נוסחאות שיעזרו לילדכם לפתח את כישוריו החברתיים ולהתייחס לעולם הסובב אותו.

מיומנויות חברתיות הן שילוב של התנהגויות המאפשרות לנו ביצועים טובים בתוך הסביבה שלנו, תוך אינטראקציה עם אחרים בצורה יעילה ומתאימה.

כישורים אלו חשובים כי הם מקרבים אותנו לאחרים. אנחנו חיות חברתיות, וזו הסיבה שמגע עם אנשים אחרים עוזר לנו להרגיש שאנחנו חלק מהקבוצה. כתוצאה מכך, זהו חלק מהותי מהתפתחות מלאה של האישיות שלנו.

בתוך מערכת החינוך מטפחים התפתחות אישית על מנת למנוע בעיות הנובעות מבידוד, התנהגות משבשת או הפרעות המבוססות על חוסר או מיומנויות חברתיות לא מותאמות.

סוגי מיומנויות חברתיות

אנו יכולים לסווג מיומנויות חברתיות ביחס למשאבים שאדם צריך כדי להשתמש בהם. במילים אחרות, יש מיומנויות חברתיות בסיסיות ומורכבות.

הראשונים הם אלה שדורשים פחות משאבים, וכתוצאה מכך קל יותר לרכוש אותם. אלה משמשים כבסיס לזו האחרונה.

יש הרבה, אבל אנחנו הולכים לקבץ אותם לקטגוריות גדולות:

  1. אמון. זה כולל הערכה עצמית ושליטה עצמית. זה חשוב כי זה יעזור לילדים שלך להאמין ביכולות שלהם, כמו גם לשלוט בעצמם מבחינה רגשית והתנהגותית.
  2. תקשורת. זה כולל אסרטיביות, כמו היכולת להגן על הדעה שלו ביעילות וללא תוקפנות; שיחה, המתייחסת להקשבה ולהגיב; ושכנוע, המתאר את יכולתו של אדם לדבר באופן שמשפיע על אחרים.
  3. חיבור. האחרון הזה כולל אמפתיה, הבנה ושליטה ברגשות שלו ושל אחרים. זה כרוך גם בנוכחות, שמתייחסת לאופן בו אנו גורמים לאחרים להרגיש.
איך אתה עוזר לילד שלך לפתח את הכישורים החברתיים שלו
איך אתה עוזר לילד שלך לפתח את הכישורים החברתיים שלו?

בתוך כל קטגוריה, ולכל סוג, יש המון דוגמאות של כישורים חברתיים.

"כלל הידידות אומר שצריכה להיות אהדה הדדית בין שני האנשים, כל אחד מספק את מה שחסר לשני ומנסה להועיל לשני, תמיד משתמש במילים ידידותיות וכנות."

הנוסחאות

איך אתה עוזר לילד שלך לפתח את הכישורים החברתיים שלו? פעל לפי חמש הנוסחאות הבאות:

  • ללמד רגשות. עזרו לילדכם לתת שם לרגשות. תן להם לראות את הרגשות שלך ולהקל עליהם לזהות את שלהם. היכולת לזהות, להבין ולנהל רגשות תעזור לילדך לטפח תחושת אמפתיה, וללמוד דרכים לעזור לאחרים על ידי ניהול משלהם.
  • לטפח אינטראקציות חברתיות. ילדים זקוקים לסביבות חברתיות שיעזרו להם להתחיל לתקשר עם אחרים. תן להם את הביטחון לעשות זאת, ובמקביל לעזור להם להרגיש בטוחים לעשות זאת.
  • להכיר בהישגים. הרגשת התמיכה והגאווה שלך יגרום לילדך להאמין בעצמו. כשהם עושים משהו שאתה לא מסכים איתו, אמור להם בצורה שתתקשר שזו הפעולה שאתה מבקר, לא הילד.
  • חפש מצבים של שיתוף פעולה. דחפו את ילדכם לעסוק בפעילויות קבוצתיות, שיעזרו לו להרגיש משולב, ולמצוא דרכים לפתור בעיות הדורשות תרומה מכולם.
  • לקדם עצמאות. אוטונומיה היא מיומנות שילדכם ירכוש בזכותכם. הוא או היא ירגישו שישנן פעילויות שניתן ורצוי לבצע לבד. זה יעזור לקדם את ההערכה העצמית.

ממה להימנע

אל תהיה המום אם הילד שלך בדרך הנכונה או לא. הם יחפשו אינטראקציה עם הסביבה שלהם באופן טבעי. לכן, אתה צריך רק להקל על אינטראקציות אלה, ולעזור כאשר הם לא יודעים מה לעשות.

אתה לא צריך להיות מגונן יתר על המידה. החיים מלאים בקונפליקטים, בעיות קשות ורגשות מסובכים, וצריך להתמודד עם הדברים האלה. תן שם למה שהם עשויים להרגיש ועזור למצוא פתרונות אפשריים.

כבד את ילדך. הילד שלך ראוי שיאהבו אותו בגלל מי שהוא. הערכתם וכיבודם הם המפתח.