היתרונות של חינוך ילדים באמצעות משחק

הילדים הקטנים משפרים את היכולות הפיזיות שלהם
מקדם התפתחות גופנית: כשהילדים משחקים, במיוחד כשהם משחקים בחוץ, הילדים הקטנים משפרים את היכולות הפיזיות שלהם, הקואורדינציה וכו'.
לתת לילדים את הזמן והמרחב שהם צריכים כדי לשחק חשוב יותר ממה שמבוגרים רבים מבינים. למעשה, זה חלק מרכזי בלמידה ובהתפתחות שלהם.
היתרונות של חינוך ילדים באמצעות משחק הפכו לרלוונטיים במיוחד בתקופה האחרונה. זאת הודות לתכונות המועילות של פעילויות משחקיות בסביבת הלמידה.
משחק הוא לא רק דרך ליהנות, אלא הוא גם מאפשר לפתח מיומנויות בסיסיות שילוו את הילדים לשארית חייהם.

משחק הוא פעילות שהחברה כולה נוטה להתעלם ממנה. הורים חושבים לעתים קרובות שילדיהם "מבזבזים זמן" כשהם בחוץ משחקים עם חבריהם. עם זאת, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

היתרונות של משחק לילדים

עובדה מוכחת היא שפעילויות משחקיות הן חלק חשוב בחינוך של אדם. הם משפיעים על האישיות, הערכים והיכולות של הילדים. לכן, מתן אפשרות לילדיכם לבלות מספר שעות ביום במשחק מספק את היתרונות הבאים:

  • משחק מעודד עבודת צוות וממריץ יחסים חברתיים: משחק דורש אינטראקציה עם אחרים. פעילויות צוות רבות גם דורשות מהילדים להמציא אסטרטגיות ולעבוד יחד לקראת מטרה משותפת.
  • מקדם התפתחות גופנית: כשהילדים משחקים, במיוחד כשהם משחקים בחוץ, הילדים הקטנים משפרים את היכולות הפיזיות שלהם, הקואורדינציה וכו'.
  • שיפור בגירוי: תחושת הכלולה וההערכה כמשתתף במשחק תורמת להערכה עצמית בריאה.
  • המשחק מאפשר למידה: משחקים רבים דורשים שימוש בלוגיקה על מנת להגיע לפתרונות רצויים. זה נכון אפילו לספורט. הם עוזרים לילדים להבין שיטות, חוקי הפיזיקה, הדרך שבה גוף האדם פועל, ועוד הרבה יותר.
  • הפגת מתחים: למרות שזה עשוי להישמע סותר, שחרור לחץ זה למעשה תורם לשיפור הביצועים בבית הספר. זה קורה לא משנה כמה זמן לוקח לילדים מהלימוד כדי לשחק. ברור שבמקרה הזה פחות זה יותר.
  • משחק מלמד ילדים להפעיל משמעת: משחק מחייב את כל המשתתפים לפעול לפי כללים מסוימים.

טיפים לחינוך ילדים באמצעות משחק

יתרון נוסף בשימוש במשחק כשיטת הוראה הוא בכך שהוא עוזר להורים ללמוד לשתף פעולה עם ילדיהם. משחקים מאפשרים לילדים לברוח מהעברה אנכית מתמדת של ידע – כלומר מממונה לתלמיד. במקום זאת, הלמידה מתרחשת במסגרת דינמית ורגועה.

כאשר נמצאים בהקשר משחקי, ילדים מוכנים יותר ללמוד ולהשתתף. הם פתוחים יותר ומיישמים את היצירתיות שלהם בצורה יעילה יותר. הם לא מרגישים לחוץ להשיג תוצאות. במקום זאת, הם מונעים מעצם הסיפוק של זכייה או הגעה ליעדים שלהם.

בבית, משחק יכול לעזור לבסס התנהגות חיובית אצל ילדים. למשל, אתה יכול לערוך "בדיקות" כאילו אתה בלש. בתפקיד שובב זה, אתה יכול "לחקור" כדי לראות אם הילדים שלך מצחצחים שיניים בצורה נכונה.

באותו אופן, תוכלו לבדוק אם החדרים שלהם מסודרים. כמובן שהם צריכים לקבל איזשהו פרס והכרה שיניעו אותם להמשיך במתודולוגיה הזו.

חינוך ילדים באמצעות משחק יכול גם לעזור לך לגרום להם להתרחץ באופן קבוע, למשל, אם הם נוטים להסס. שובבות היא גם מניע נהדר בכל הנוגע להתכונן לבית הספר בזמן בלי להתלונן. השמיים הם הגבול!

הסוד טמון בגילוי הצד השובב והתחרותי של ילדכם. כמובן, במקום להניע את ילדיכם להתחרות זה בזה, עודדו אותם ללמוד, לשפר ולפתח את כישוריהם.

"משחקים מאפשרים לילדים לברוח מהעברה אנכית מתמדת של ידע - כלומר מממונה לתלמיד. במקום זאת, הלמידה מתרחשת במסגרת דינמית ורגועה".

סוגי משחקים

אם אתם שותפים לרעיון לחנך ילדים באמצעות משחק
אם אתם שותפים לרעיון לחנך ילדים באמצעות משחק, האפשרויות הן אינסופיות.

אם אתם שותפים לרעיון לחנך ילדים באמצעות משחק, האפשרויות הן אינסופיות. הנה כמה מהרעיונות המועדפים עלינו ליישם עם הלומדים הקטנים שלך:

משחקי ריכוז

פעילות מסוג זה מעמידה את יכולות ההקשבה של הילדים במבחן. זה גם דורש שימוש ביכולות הקוגניטיביות שלהם, כולל חשיבה וריכוז.

במקביל, משחקי ריכוז עוזרים לפתח את היכולות הפיזיות והדמיון של ילדיכם. ללא ספק, הם דרך מצוינת לממש מיומנויות חשובות מאוד.

משחקי פנים

אם תנאי מזג האוויר לא מאפשרים לך לשחק בחוץ, יש הרבה אפשרויות פנימיות. בין אם אתה מורה או הורה, אתה יכול לעשות שימוש בפנים כדי לחנך באמצעות משחק.

בדיוק כמו משחקי ריכוז, משחקי פנים דורשים מהמשתתפים לחדד את חושיהם ולהפעיל את דעתם .

רבים מהמשחקים הללו מאפשרים לילדים לשחק באופן קולקטיבי. זה תורם לגיבוש ערכים כמו עבודת צוות. אם לילד יש אחים, אז יום גשום של משחק יצירתי בתוך הבית יעזור לחזק את הקשר ביניהם.

משחקי חינוך גופני

כפי שהשם עצמו מרמז, פעילויות אלו מכוונות לשיפור ופיתוח מיומנויות מוטוריות של ילדים. יחד עם זאת, הם דרך מצוינת לחזק את האיחוד בין חברי הצוות ולשפר יכולות אסטרטגיות.

פעילויות חינוך גופני הן גם אידיאליות להנעת ילדים להתגבר על הגבולות והפחדים שלהם. אמנם החינוך הגופני לא תמיד מקבל את המרחב הראוי לו בתוכניות הלימודים בבית הספר, אך הוא חשוב להתפתחות הילד לא פחות מכל מקצוע אחר. המחקר מאשר את היתרונות שלו, שהם הרבה מעבר לשביעות רצון בלבד.

משחקי תפקידים

למרות שהם עשויים להיראות טריוויאליים למדי במבט ראשון, משחקי תפקידים הם למעשה חלק די חשוב מהילדות. הם מייצגים את המקרה הראשון שבו ילדים מתמודדים עם העולם האמיתי (בפיקטיביות) ומשחקים בו חלק .

זה גורם להם לקחת על עצמם "אחריות" מסוימות וליצור סוגים שונים של מערכות יחסים עם אחרים. בין אם ילדים מעמידים פנים שהם רופאים, חולים, מורים או סטודנטים, הם מתכוננים לתפקיד שהם ימלאו כמבוגרים.

לבסוף, המשחקים הללו הם בסיסיים לפיתוח השפה והדמיון. גם כשילדים מעמידים פנים שהם פיראטים או חיות - משהו שהם כמובן לא יהיו כשיגדלו - הם עדיין משפרים היבטים חשובים.

לסיכום, היתרונות של חינוך ילדים באמצעות משחק הם רבים ואי אפשר להתעלם מהם. לאור המידע הזה, לזלזל בחשיבות המשחק היא טיפשית. ליהנות ולהיות פעיל הם חלק מרכזי בהתפתחות הבריאה של הילד.