כיצד התלכלך בזמן משחק משפיע על התפתחות הילד?

גילוי כיצד להתלכלך בזמן משחק משפיע על התפתחות הילד מראה לנו מימד חדש המאפשר לנו להבין שילדים מתלכלכים זה לא
גילוי כיצד להתלכלך בזמן משחק משפיע על התפתחות הילד מראה לנו מימד חדש המאפשר לנו להבין שילדים מתלכלכים זה לא רע, אלא חיובי.
גילוי כיצד להתלכלך בזמן משחק משפיע על התפתחות הילד מראה לנו מימד חדש המאפשר לנו להבין שילדים מתלכלכים זה לא רע, אלא חיובי. זה בניגוד למה שרבים חושבים.

הורים רבים מבקשים (חלקם אפילו דורשים) שילדיהם, כאשר הם נאספים לאחר בית הספר, יסרקו בצורה מושלמת את שיערם ובגדיהם נקיים. אז, האם עלינו למנוע מילדים להתלכלך בעת משחק? בכלל לא! למרבה הצער, במקרים רבים, הורים ומטפלים מודאגים יותר מכך שהקטנים לא יתלכלכו, ופחות מודאגים מכך שהם באמת נהנים.

לעתים קרובות נראה כאילו הורים תמיד אומרים לילדיהם, "אל תשב על הרצפה!" "תיזהר, אתה תלכלך את הבגדים שלך!" או, "אתה בלגן!" למעשה, זה כל כך נפוץ שהתרגלנו לזה ואפילו עושים את זה בעצמנו.

עם זאת, האם זה באמת דבר טוב למנוע מילדים להתלכלך כל הזמן, ולהיזהר לא ללכלך את הבגדים שלהם? בטח, אמהות ואבות עושים את זה לטובת הילד, אבל האם זה באמת הכרחי? בוא נראה למטה.

מתלכלך בזמן משחק

בעוד שההיגיינה תמיד חשובה, כך גם הנאה חסרת דאגות. זכרו, בשלב התפתחות הילדות, משחק הוא אחת הדרכים שבהן ילד לומד.

ילדים במשחק כוללים אלמנטים שונים, והחקירה בולטת ביניהם. כפי שנהוג לומר: "כדי להכין חביתה אתה צריך לשבור כמה ביצים". במקרה זה, אנו יכולים לומר שמשהו דומה קורה. כדי שילדים יוכלו לחקור, לחטט וללמוד, יש צורך ללכלך וללכלך את הידיים.

אז, לכלוך יהיה חלק מההתפתחות של הילד. מכירים כל ילד שלא מתלכלך כשהוא אוכל, כשהוא מצייר, כשהוא עושה משהו בפעם הראשונה?

זה נורמלי שילדים יהיו סקרנים, מתלכלכים, זורקים את עצמם על הרצפה ומכניסים חפצים לפה. כהורים, עלינו לוודא שמה שהם עושים אינו מסוכן, ולא להדאיג את עצמנו עד כדי כך שהם לא מלכלכים או מכתימים את הבגדים שלהם, כי זה חלק מההתפתחות שלהם, הלמידה שלהם, ובסופו של דבר, האושר שלהם..

איך ללכלך בזמן משחק משפיע על ילדים?

איך ללכלך בזמן משחק משפיע על ילדים
איך ללכלך בזמן משחק משפיע על ילדים?

אין ספק, ההשפעות תמיד חיוביות. ילד שמתלכלך נהנה מאוד כי הוא לא דואג שהבגדים שלו יהיו נקיים. להלן, נבחן מספר יתרונות.

חקירה

ילדים הם חוקרים מטבעם. זו הדרך שלהם לחטט וללמוד. לכן, אם הקטן בלאגן בגלל שהוא שיחק בבוץ, צבע, אפילו עם אוכל או אלמנטים אחרים, הוא, בתורו, לומד.

כיף

ללא ספק, זה כיף לו. הקטן משחק בלי חשש להתלכלך או להרוס לו את הבגדים. זה בדרך כלל שם נרדף לבילוי נהדר וליהנות מזמן משחק.

יצירתיות

הזמן חסר הדאגות הזה מועיל לילד גם מנקודת מבט יצירתית. הוא מנסה, טועם, נוגע, מכתים... כל זה מעצים אותו להעצים את היצירתיות שלו.

הגנה

באופן מוזר, בכך שאנו מאפשרים לילדים להתלכלך, לגעת בחיה או לעשות דברים כאלה, אנו גם משפרים את בריאותם, כי המערכת החיסונית שלהם מתחזקת.

עם זאת, עלינו להבין היבט זה היטב. חיזוק המערכת החיסונית יעיל רק אם זה נעשה בשכל ישר. טוב לדעת שאם ילדים גדלים עם חיית מחמד, אין סיכוי שהם יפתחו אלרגיה לשיער של בעלי חיים, למשל. אבל בסופו של יום, הם עדיין יצטרכו את המקלחת שלהם.

באשר להתלכלך בזמן משחק...

בקיצור, בתשובה לשאלה, אפשר לומר שלהתלכלך תוך כדי משחק משפיע על התפתחות הילד בצורה חיובית, שכן הם מרגישים חופשיים להתנסות, לחטט, ובקיצור, ללמוד.

מסיבה זו, בכל פעם שהאירוע מתאים ובהיגיון בריא, נוכל לאפשר לקטנטנים להכתים את בגדיהם מבלי לדאוג.

כמו כן, תמיד יש לנו את האפשרות לתת לילדים ללבוש בגדים קרועים, ישנים או מכתמים בזמן שהם משחקים ונהנים. או, אם לא, נוכל לבחור גם בחלוקים הקלאסיים, שתמיד היו שימושיים לילדים כדי לא לקלקל את הלבוש היומיומי שלהם.

פופולריים