מתן קצבה לילדים: יתרונות וחסרונות

יתרון חשוב הוא שבאמצעות קצבה ילדים לומדים לחסוך
יתרון חשוב הוא שבאמצעות קצבה ילדים לומדים לחסוך.
ייתכן שהילדים שלך התחילו לבקש קצבה שבועית. אם אינך יודע מה לעשות, שקלו את היתרונות והחסרונות כדי להחליט מה מתאים למשפחה שלכם.

אחריות היא אחד הערכים החשובים ביותר ללמד ילדים. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי הסבר כיצד לנהל כסף על ידי מתן קצבה לילדים. אתה יכול לתגמל אותם על מטלה שהם עשו או לעודד אותם לחסוך.

עם זאת, זה נושא רגיש. יש הורים שמצדדים במתן קצבה לילדים ויש כאלה שמתנגדים. אתה גם צריך לקחת בחשבון את המצב הכלכלי של המשפחה שלך.

באיזה גיל מתן קצבה מתאים לילדים?

בדרך כלל, ילדים מתחילים להתמודד עם פעולות מתמטיות פשוטות בין הגילאים 5 עד 7. לדוגמה, הם יכולים לעשות חיבור וחיסור. הם גם צריכים להתחיל לעבוד עם כסף ולדעת את ערכו.

כך הם ילמדו על כסף וכיצד אנשים מרוויחים אותו. הם יכולים להתחיל לקנות כמה ממתקים או ממתקים בעצמם. הם יכולים גם ללמוד כיצד לבצע רכישות מבלי להזדקק לעזרה במתמטיקה.

למדו את הילדים לחלק את הקצבה שלהם

חשוב לתת לילדים שלך חופש. עם זאת, ככל שהם צעירים יותר, כך חשוב יותר ללמד אותם לשלוט בהוצאות שלהם. לאלו מאיתנו שכבר משתמשים בקצבאות, אולי שמתם לב שהילדים שלכם מוציאים את הקצבה שלהם על ממתקים באותו היום שהם מקבלים אותה.

זה הרגע הנכון להתחיל ללמד אותם איך לחסוך. אתה יכול להגיד להם איך לחלק את הכסף שהם מקבלים מדי שבוע. לדוגמה, אם הילדים שלכם רוצים לקנות צעצועים, תוכלו ללמד אותם לחסוך.

חשוב מאוד ללכת איתם ולראות איך הם מתמודדים עם המצב הזה. אתה צריך להדריך אותם כדי שלא יעשו טעויות.

יתרונות במתן קצבה לילדים

1. הם לומדים לחסוך

יתרון חשוב הוא שבאמצעות קצבה ילדים לומדים לחסוך. הם לומדים איך לשים חלק מכספם ולאסוף אותו לאט לאט. לדעת לחסוך ולהיות פרואקטיביים זה משהו שהם חייבים ללמוד. זה נכון במיוחד אם הם רוצים לקנות צעצוע או משהו אחר.

2. הם לומדים את ערכם של דברים

בנוסף, הם יפתחו תחושת אחריות וילמדו להעריך את מה שיש להם. הם יבינו שכסף מרוויחים בעבודה.

כשמתחילים לתת לילדים קצבה זה נושא חשוב
כשמתחילים לתת לילדים קצבה זה נושא חשוב.

בטווח הארוך, זה יעזור להם להפוך לעובדים אחראיים כשהם מבוגרים. זה גם יעודד אותם ללמוד לחשוב בהיגיון על כמה כסף הם יצטרכו כדי להשיג את מה שהם רוצים.

3. תמריץ לעשות שיעורי בית ומטלות

הקצבה שלהם תהפוך לתמריץ לעשות את שיעורי הבית והמטלות שלהם. זכרו, הקצה להם מטלות או משימות בהתאם לגילם.

"אנחנו חייבים לתת לילדים שלנו חופש. עם זאת, ככל שהם צעירים יותר, כך חשוב יותר ללמד אותם לשלוט בהוצאות שלהם".

חסרונות של מתן קצבה לילדים

1. זה יכול להפוך אותם לחמדנים

בקצה השני, ילדים עלולים להתחיל להיות חמדנים. הם ירצו עוד ועוד. הם עשויים לחשוב שקבלת ציונים טובים או מטלות זה טוב רק לקבלת תשלום.

2. הרגשה שזה כסף קל

זה עשוי לגרום לילדים שלך להרגיש שקל להרוויח כסף. בנוסף, הם יכולים להרגיש שכסף תמיד יהיה בהישג ידם. כתוצאה מכך, הם עשויים לחשוב שההורים צריכים לתת להם כסף. כפי שציינו קודם, הכל תלוי ביכולות הכלכליות של כל משפחה.

חשוב לדעת כמה קצבה לתת לילדים שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להגדיל אותו בהדרגה ככל שהם מתבגרים. אתה לא צריך לשים יותר כסף בידיים שלהם ממה שהם יכולים להתמודד.

כשמתחילים לתת לילדים קצבה זה נושא חשוב. בנוסף, זה לא אחד שאתה צריך להקל ראש.

באופן כללי, כל ילד יראה סימני בגרות. זה תלוי בהוריהם לקבוע אם הם אחראים מספיק לקצבה.

זכור, קצבאות הן חרב פיפיות: אתה צריך לדעת איך לנהל אותה כדי שהיא תועיל לילדים שלך.

פופולריים