ילדים שגדלים אצל סבא וסבתא שלהם מאושרים ובטוחים יותר

אנחנו לא רומזים שילדים שגדלים בלי קרבת סבא וסבתא שלהם יהיו פחות מאושרים
אנחנו לא רומזים שילדים שגדלים בלי קרבת סבא וסבתא שלהם יהיו פחות מאושרים.

ילדים שזוכים לגדול אצל סבא וסבתא שלהם הם ברי מזל. בזכות הקשר הזה הם זוכים לחוות יותר חיבה, יותר חיזוק רגשי וגם מורשת יוצאת דופן של זיכרונות שתמיד ילווה אותם לאורך כל חייהם.

אנחנו לא רומזים שילדים שגדלים בלי קרבת סבא וסבתא שלהם יהיו פחות מאושרים. הנקודה שאנו מנסים להבהיר היא שהילדות היא הזדמנות ייחודית שבה כמות גדולה של גירויים, וקשרים המבוססים על אהבה ללא תנאי, מתורגמים לבגרות רגשית.

מחקרים מעניינים מצאו שילדים שנותרו בטיפול סבא וסבתא שלהם ולא מעונות יום רוכשים שליטה רבה יותר בשפה. הם גם בטוחים יותר מבחינה רגשית.

ברור שלפעמים, לא כל ההורים קרובים להוריהם. זה הופך את הפיתוח של קשר "סבא וסבתא-נכד" לקצת יותר מסובך. עם זאת, אם מצב זה חל עליך, אל תהססו לאפשר לילדכם ליהנות ממערכת יחסים עם סבא וסבתא שלהם מדי פעם.

ילדות היא שלב שנגמר די מהר. על מנת לפתח אצל ילדינו אישיות חזקה ושמחה יותר בשלב מוקדם, חשוב מאוד לנצל את הקשר הזה.

רובנו מודעים לכך שהסבים והסבתות טומנים בחובם המון אהבה, קסם בכיסם וחיוך בלתי נדלה מוכן תמיד שמוציא מהילדים שלנו את הטוב ביותר.

לאחר גיל 3, ילדים מתחילים להפיק תועלת רבה מקשר חזק עם סבא וסבתא

מגיל 0 עד 3, קרבה עם אמם ואביהם היא הדבר שהילד הכי צריך. זהו המעגל החברתי והרגשי הראשון בו הם יגבשו את התפתחותם המוחית ואת הצורך בהתקשרות.

התפתחות תקשורתית-רגשית עדיפה בילדים הגדלים אצל סבא וסבתא.

ילדים שזוכים לגדול אצל סבא וסבתא שלהם הם ברי מזל
ילדים שזוכים לגדול אצל סבא וסבתא שלהם הם ברי מזל.

בואו נודה בזה, לסבא וסבתא יש אנרגיה מדהימה. לראות את הגעתו של נכד מחייה אותם בכך שהוא נותן להם תפקיד חדש שהם אוהבים. תפקידו של ספק חיבה, מספר סיפורים, נותן מתנות ומדריך טיולים ארוכים בפארק.

  • חלפו ימי ההורות שלהם, עכשיו הם לא צריכים לכפות חוקים וכללים. זה כבר לא תפקידם של הסבים והסבתות, והם שמחים שלא.
  • הם לא רוצים לקבל את הסמכות שיש להורים. הם מנחים את נכדיהם באופן מתירני עם ריח של וניל וחמימות של אחר הצהריים אביביים מלאים בטעם המאכל האהוב על נכדיהם.
  • הדינמיקה החיובית והחיזוקים הנפלאים הללו מעוררים את לימוד השפה של ילדינו. כפי שציינו בעבר, ילדים אינם מקבלים את אותו גירוי במעון.
  • סבים וסבתות מקיימים אינטראקציה עם הנכדים שלהם ללא הרף. כמעט בלי לדעת זאת, הם הופכים לאדריכלים רבי עוצמה של יכולות התקשורת של הילד.

הם משאירים חותם רגשי קבוע בילדים.

בעולם הזה של חיפזון, רגעים כאוטיים, מלאי חובות להורים, לסבא וסבתא יש סגולה יוצאת דופן. הם כבר יודעים להעריך את ה"כאן ועכשיו"

  • אנחנו לא יכולים לשכוח שהסבים והסבתות של היום הם אנשים צעירים. הם במצב גופני טוב עם להיטות להתנסות, לחיות ולהמשיך לצבור ניסיון.
  • הידע שלהם שנצבר במשך הזמן לימד אותם מה חשוב. הם מבינים שהמורשת שהם מציעים לנכדיהם היא מעל הטוב החומרי. הדבר החשוב ביותר לעשות הוא להשאיר חותם רגשי חיובי על הנכדים שלהם.
  • ילדים וסבים נעים באותו קצב. הם מעריכים את ה"כאן ועכשיו" יותר מכל אחד. הם שמים לב כיצד חרקים מגדילים את הפרח. איך טיפות גשם יורדות על החלון. ואיך חתיכת שוקולד נמסה על גבי כוס חלב חם.

הכל קסום והרגעים הללו משותפים בשיתוף פעולה נפלא שנותנים לילדים הזדמנות ייחודית ללמוד. הם לומדים על אושר ללא תחבולות ושקר.

ילדים אהובים הם ילדים שמחים ובטוחים

זה המפתח והסוד של החינוך: ילדים שאהובים, מוערכים ומכבדים הופכים למבוגרים מאושרים יותר מכיוון שהם מפתחים הערכה עצמית טובה יותר.

סבים וסבתות תורמים בעיקר לנוסחה הזו כל עוד הם מוצקים. הם צריכים להיות אופטימיים, חכמים ועמידים, מסוגלים להצית את הלב של כל הסובבים אותם.

אז אל תטילו ספק, אם ההורים שלכם עשויים מהחומר הזה, מחיבה אל חלד ואהבה בלתי נדלית, אפשרו להם לפתח את הקשר הזה. הרגעים הרבים המשותפים בין סבא וסבתא לנכד הם פרטים, אנקדוטות וחנויות שילדכם לא ישכח לעולם.