תן לילדים אפשרויות: אל תגיד להם מה לעשות

הדרך הטובה ביותר לבנות ביטחון היא לתת לילדים אפשרויות במקום לומר להם מה לעשות
כהורים, הדרך הטובה ביותר לבנות ביטחון היא לתת לילדים אפשרויות במקום לומר להם מה לעשות.
כהורים, הדרך הטובה ביותר לבנות ביטחון היא לתת לילדים אפשרויות במקום לומר להם מה לעשות. נספר לכם יותר במאמר הבא!

זה אולי נראה כמו רעיון רע לתת לילדים אפשרויות. עם זאת, זה בכלל לא המקרה. אולי, במהלך ילדותך, שמעת משפטים כמו: " כי אמרתי, אל תדבר בחזרה" - הרבה מאיתנו שמענו! אבל אלו הם אולטימטומים מיותרים בכל הנוגע לתת לילדים שלנו חינוך טוב. במקום זאת, אתה יכול לתת לילדים שלך את ההזדמנות לקבל החלטות משלהם ולהבין שאתה מנחה אותם בכבוד.

עם זאת, הרשויות בבית חייבות להיות תמיד ההורים. אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לתת לילדים אפשרויות בחירה כמשאב חינוכי. הורים מציעים אפשרויות והילדים מרגישים שיש להם את הכוח להחליט בעצמם.

יחד עם זאת, זה גם נותן להם תחושת עצמאות ושליטה רבה יותר בהחלטות שהם מקבלים. המפתח, כמובן, הוא לנהוג נכון כדי שילדים לא יהפכו לרודנים.

איך לתת לילדים אפשרויות?

כדי שילדים יגדלו עם ביטחון עצמי, אנחנו צריכים לתת להם אפשרויות. אבל אנחנו גם צריכים לעשות את זה בצורה הנכונה. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים להציע כמה טיפים.

הצע מקסימום שתי אפשרויות

"מה תרצה לאכול לנשנוש?" אם אינך רוצה שהתשובה תהיה שוקולד או גלידה כל יום, תצטרך לספק שתי אפשרויות לבחירה. בדרך זו, תשמרו על דברים סבירים ובו זמנית תוודאו שהילדים שלכם אוכלים בריא. הילדים הקטנים שלכם ירגישו שיש להם שליטה על הבחירות שלהם, שתהיה נכונה לנקודה מסוימת.

בחר את הקרבות שלך והגדר דברים להצלחה

יש כמה תחומים שבהם אתה צריך לתת לדמיון שלך להמריא מבחינת אפשרויות. וסביר להניח שרוב הזמנים האלה יהיו קשורים ללכת לישון.

כשזה מגיע לאיזו פיג'מה ללבוש או אילו ספרים תקראו, ילדים יכולים לעשות את הבחירות הללו בעצמם. זה יוביל לשגרה שלווה יותר כשמגיעה שעת השינה.

כל יום יכול להיות שונה, ואתה לא צריך להחמיר בגלל זה. חשוב לא להפוך הכל לקונפליקט ולבחור את הקרבות החשובים באמת. בשום אופן אנחנו לא אומרים שאתה צריך להיות מתירני. במקום זאת, אנחנו מדברים על הבחנה בין מה בראש סדר העדיפויות לבין מה שלא.

אפשר משא ומתן - עד לנקודה מסוימת

הוא לנהוג נכון כדי שילדים לא יהפכו לרודנים
המפתח, כמובן, הוא לנהוג נכון כדי שילדים לא יהפכו לרודנים.

ברוב הלילות, אתה עלול למצוא את עצמך בתוך משא ומתן לגבי זמן מסך או זמן כיבוי האור. עם זאת, המשא ומתן הזה לא צריך להפוך לקרב. במקום זאת, עדיף לתת לילדים אפשרויות להפוך את החוויה לשקטה יותר.

למשל, הם יכולים לבחור בין 10 דקות של טלוויזיה ל-10 דקות באמצעות הטלפון הסלולרי. עם זאת, הם לא יכולים לבחור בשניהם. הם יצטרכו להחליט איזו אפשרות הם מעדיפים.

שאל אותם מה הם צריכים וספק אפשרויות

לפעמים, לילדים יש התנהגויות בלתי צפויות כי הם צריכים משהו שאנחנו לא נותנים להם. שמשהו מתורגם לעתים קרובות לזמן, חיבוקים, נשיקות ומשחק... אבל, כדי לדעת בדיוק מה זה, אתה צריך לשאול אותם. רק אם תשאלו את ילדיכם תבינו את החשיבות של שמירה על השיחה הזו.

אולי פשוט תצטרך להגיד להם לבחור כמה חיבוקים ונשיקות הם רוצים, או לבחור באיזה משחק הם רוצים לשחק. לתת להם את היכולת לקבל החלטות משלהם תהפוך אותם לילדים מאושרים יותר - ואתה תדע את זה.

לטפח את הביטחון והעצמאות שלהם באמצעות אפשרויות

בסיום היום, חשוב מאוד לטפח ביטחון עצמי ועצמאות. אף אחד לא אוהב שאומרים לו מה לעשות - במיוחד ילדים.

מתן אפשרות לילדים לעשות בחירות בעצמם בונה את הביטחון שלהם ביכולתם לקבל החלטות. אמון זה גם יעניק לילדיכם עצמאות ויעזור להם להרגיש תחושת סיפוק ביכולות שלהם.

זה לא בחינם לכולם

יהיו זמנים שבהם לא תוכל לתת לילדים אפשרויות בחירה ותצטרך לנקוט בגישה סמכותית יותר. אין שום דבר רע בזה! ילדיכם צריכים גם ללמוד שלמרות שאתם בדרך כלל נותנים להם אפשרויות בחירה, אתם זה עם המילה האחרונה לגבי מה שקורה.

למשל, אם הילדים שלכם רוצים להישאר יותר זמן בפארק אבל הגיע הזמן ללכת, אז אין ברירה. או, אם אתה צריך לצאת מוקדם כדי להגיע לרופא או לבית הספר, אז אתה לא יכול לתת לילדים לבחור לישון.

לסיכום, כאמא או אבא, את צריכה לדעת מתי הגיע הזמן לתת בחירות ומתי לא. כך, לילדיכם יהיה הביטחון הדרוש להם כדי לקבל החלטות וילמדו לחשוב בעצמם. אבל, באותו הזמן, הם גם יידעו ללכת בעקבותיך בעת הצורך. זה ייתן להם תחושת ביטחון, שהיא גם חלק מהותי מהתפתחותם התקינה.

פופולריים