הצרכים הבסיסיים של הילדות

הצרכים הבסיסיים של הילדות: חינוך
הצרכים הבסיסיים של הילדות: חינוך.
הורים רוצים לדעת איך לגדל את ילדיהם כדי שהם יגדלו מאושרים ובטוחים. במאמר זה תגלו את הצרכים הבסיסיים של הילדות החשובים ביותר בהבטחת התפתחות בריאה של הילד.

"מהם הצרכים הבסיסיים של הילדות? מה ילדים לעולם לא יהיו בלעדיו?" אלו שאלות שכל אמא או אב שרק הופכים להורה בפעם הראשונה עשויים לשאול. המשך לקרוא כדי לגלות אילו צרכים נחשבים לעמודי התווך של התפתחות ילדים בריאה.

לטי ברי ברזלטון ולסטנלי איי גרינשפן אין ספקות לגבי הצרכים הבסיסיים ביותר בילדות. הם טוענים שאם תכסה את הצרכים הבסיסיים של הילדות, תספק בסיס שעליו תוכל לבנות יכולות אינטלקטואליות, חברתיות ורגשיות אצל ילדים.

הצרכים הבסיסיים של הילדות

1. אבטחה

ילדים צריכים לגדול בסביבה בטוחה ובריאה. מושג הביטחון מקיף את כל הצרכים הבסיסיים השונים המבטיחים את הישרדותנו: ביגוד, מחסה, תזונה, שירותי בריאות, הגנה וכו'.

אף על פי כן, ביטחון כרוך גם בחלק הרגשי. מצבים שעבורנו המבוגרים עשויים להיראות פשוטים או חסרי חשיבות עלולים להרגיש מייסרים עבור ילדים. יתר על כן, חשוב שנעזור להם להבין את הרגשות שהם מפתחים.

2. הצרכים הבסיסיים של הילדות מבחינת מערכות יחסים רגשיות

חשוב לחנך ילדים לא רק עם משמעת. מילים ומעשים צריכים לקדם ביטחון וכבוד. כמו כן, האופן שבו נוצרים קשרים משפחתיים ישפיע על ההתפתחות הרגשית של ילדים.

פסיכולוגים כמו אנה פרויד או אריק אריקסון טוענים שילדים צריכים חינוך או חינוך שעושה יותר מאשר רק להצביע על חסרונותיהם. במילים אחרות, החינוך והחינוך שלהם צריכים לבנות מערכות יחסים רגשיות מוצקות שיגרמו להם להרגיש בטוחים.

בנוסף, ברזלטון וגרינספן טוענים שממדים רגשיים כמו אינטראקציה רגשית וחום עוזרים למערכת העצבים המרכזית של תינוקות וילדים קטנים להתפתח. זאת אומרת שבתקופת הינקות, הלמידה החשובה ביותר מתרחשת באמצעות מגע ואינטראקציה אנושית.

3. יציבות ועקביות כצורכי ילדות בסיסיים

ילדים צריכים לקבל הנחיות ישירות ועקביות. זאת אומרת, הדינמיקה של "שוטר טוב, שוטר רע" אינה אידיאלית. הורים צריכים להציג חזית מאוחדת כדי שתהיה לכם קונצנזוס לגבי המסר שאתם שולחים לילדיכם והערכים שאתם מחזיקים יחד כמשפחה.

יתר על כן, יש לגדל ילדים בסביבה יציבה שהם יכולים לקרוא לה בית. הסביבה הביתית צריכה להיות שלווה, רגשית ומבינה. יתר על כן, בני הבית צריכים לעבוד לבניית מערכות יחסים נותנות אמון.

4. שעות פנאי

הצרכים הבסיסיים של הילדות
הצרכים הבסיסיים של הילדות.

כל הילדים צריכים לקבל קצת זמן פנאי יומי. ההכרח הזה חשוב כמו כל האחרים. שעות הפנאי מאפשרות לך לצאת מהשגרה ולהתנסות במשהו חדש. כמו כן, שעות הפנאי משפיעות באופן חיובי על מצבי הרוח והרגשות שלנו, וככזה הוא קשור ישירות להתפתחות הילד.

בספרו בשם Valuable Leisure, מנואל קואנקה אומר ששעות הפנאי מרחיבות ומחזקות את המשאבים החברתיים, הפיזיים והאינטלקטואליים שלנו, במיוחד אצל ילדים.

5. פעילות גופנית

ראשית, זה הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות להיתקל בילדים שיש להם אורח חיים מאוד בישיבה. לא רק הדרך שבה ילדים נהנים השתנתה, אלא גם הדרך שלהם להתייחס זה לזה.

כלומר, הם לא צריכים לצאת מהבית כדי לשמור על קשר עם חבריהם כי הם יכולים לשלוח איתם הודעות טקסט ווידאו צ'אט ללא הרף מבלי לצאת מהבית.

שנית, עבור מומחי בריאות, המחסור בפעילות גופנית כעת בקרב ילדים מדאיג. לדוגמה, חוסה דוויס וכרמן פיירו, מומחים בחינוך גופני מאמינים שהיעדר פעילות גופנית מהווה סיכון למחלות לב וכלי דם בדורות הבאים שלנו.

הורים, מורים ומנהלי בתי ספר צריכים להיות מודאגים לגבי סיפוק הצורך הבסיסי של פעילות גופנית בילדות.

ברור שלהורים ולמורים מוטלת האחריות להטמיע אורח חיים לילדים בו הם משתתפים בספורט ובפעילויות גופניות אחרות לבריאותם הפיזית והנפשית.

6. הצרכים הבסיסיים של הילדות: חינוך

החינוך משחק תפקיד בדרך ההוויה שלנו וההתייחסות שלנו לעולם. אין ספק, חינוך הוא צורך אנושי. הודות לחינוך אנו לומדים כיצד להתנהג בחברה ולפעול לפי הנורמות שהופכות אותנו לחלק מהחברה.

מגיל צעיר ילדים צריכים לקבל חינוך איכותי שיעזור להם להבין איך העולם עובד ובעיקר לדעת איך להיות בעולם הזה. אין ספק, חינוך הוא הכלי הטוב ביותר להפוך לחלק מהחברה.

"הבן אדם יכול להפוך לאנושי רק באמצעות חינוך. הוא לא כלום מלבד מה שהחינוך עושה ממנו."

-קאנט-

לסיכום, ישנן השפעות רבות בסביבת הילדים שהן הגורמים הקובעים בהתפתחותם. יתר על כן, יש אינסוף דברים אפשריים שילדים עשויים להזדקק להם כשהם גדלים. אבל אין ספק שכל הילדים צריכים לכסות את הצרכים הבסיסיים שלהם.

פופולריים