ההבדל בין עונשים לתוצאות

זה כאשר חשוב לדעת את ההבדל בין עונשים לתוצאות
זה כאשר חשוב לדעת את ההבדל בין עונשים לתוצאות.
האם אתה מעדיף סגנון מסורתי יותר של גידול ילדים, או שאתה אוהב לחדש? היום נעזור לך ללמוד את ההבדל בין עונשים לתוצאות.
לילדים יש כישרון לבחון גבולות ולשבור כללים. זה חלק מחוויית הלמידה שלהם. יחד עם זאת, כהורים, אנו יכולים לבחור כיצד להגיב לכל מצב על מנת לחנך טוב יותר את הקטנים שלנו. זה כאשר חשוב לדעת את ההבדל בין עונשים לתוצאות.

אל מול האתגרים היומיומיים של החיים, חשוב להישאר רגועים ולהתנהג כמו המבוגר שאתה. אל תאפשרו לעצמכם להתגבר על ידי הדחף והרגשות השליליים של הרגע. הימנע מעימות לא בריא.

למה? כי זה עוזר לנו להימנע מלפגוע בילדים שלנו ולגרום לקרע בינינו. ברגעים הקשים האלה אנחנו הכי צריכים לעצור, לחשוב ולהעריך את השיטות החינוכיות שלנו.

ראוי להזכיר את מה שהסביר להלן פסיכולוג הילדים הספרדי אלברטו סולר בנוגע לטכניקות מיושנות ומזיקות לגידול ילדים:

"אחת הדרכים להעברת משמעת לילדים היא באמצעות פרסים ועונשים, שהם השיטות שרוב ההורים היום חונכו איתן, והשיטות המופעלות ביותר כדי להשיג התנהגות טובה. עם זאת, שיטות המבוססות על פרסים ועונשים אינן חסרות את הרבים שלהן. חסרונות ".

כיבוד סמכות: עונשים ותוצאות

ענישה

עונשים תמיד מייצרים רמה מסוימת של אי נוחות. שיטת משמעת זו גורמת לילדים להרגיש רע. הרעיון הוא שילדים לא יחזרו על ההתנהגות הלא רצויה מתוך הפחד לאכזב את הוריהם.

ילדים אינם לומדים על ערכים בחיים כאשר הם מקבלים איומים וחשים פחד לגבי פעולות מסוימות, מבלי להבין את הסיבה.

עונשים הם דרך אוטוריטרית לגרום לילדים לציית לכללים. זה אולי נראה יעיל באותו זמן, אבל זה לא מייצר תחושת אחריות אצל ילדים.

במקום זאת, זה גורם לתחושות של כעס, טינה וחוסר מוטיבציה. גורמים אלו מובילים ילדים לחוסר יושר והתחמקות.

היום נעזור לך ללמוד את ההבדל בין עונשים לתוצאות
היום נעזור לך ללמוד את ההבדל בין עונשים לתוצאות.

החלק הגרוע ביותר בעונש הוא שהוא מטיל את השיפוט על הילדים עצמם ולא על מה שהם עשו בפועל. במילים אחרות, ההורים מייחסים קונוטציה שלילית לילד ולא לפעולה. זה פוגע בהערכה העצמית של הילד.

עד מהרה המצב מקבל אפקט של כדור שלג, כאשר הקורבן הוא הילד. הדימוי העצמי שלו או שלה מתדרדר, מה שגורם להתנהגות בלתי הולמת אף יותר בעתיד.

ההשלכות

כעת נבחן את השימוש בהשלכות כשיטת משמעת. כאשר אנו מגדירים ומסבירים השלכות לילדינו, הדבר עוזר להם להבין באמת מדוע התנהגויות מסוימות הן שליליות. זה גם עוזר לילדים להבין את ההשפעות של מעשיהם .

בניגוד לעונשים, כשאנחנו מציעים לילדים הסבר על ההשלכות של מעשיהם, אנחנו לא מביישים אותם. במקום זאת, אנו מעודדים רפלקציה, הבנה, תקשורת טובה ואפילו אמפתיה.

הטעויות שלנו הן המורים הטובים ביותר שלנו. כאשר אנו חווים אותם בצורה חיובית, הם מספקים שיעורים חשובים.

ההשלכות מתמקדות בתוצאות של פעולות ולא ביחידים עצמם. ילדים מבינים שיש התנהגויות בעייתיות, אבל לא ילדים בעייתיים. כתוצאה מכך, ההערכה העצמית שלהם לא סובלת את המכה, והדמויות שלהם מתחזקות.

במילים אחרות, כאשר אנו עוזרים לילדים להבין את ההשלכות של מעשיהם, אנו נמנעים מיצירת סביבה שלילית. אנו נמנעים מעימותים ומאבקי כוח.

3 התוצאות הלוגיות

כדי שלתוצאות יהיו ערך, הן צריכות לעמוד ב-3 דרישות :

  • יחס. אם ילדכם שופך את המיץ שלו בכוונה, עליו לנקות אותו. לקיחת השליטה במשחק שלו או איסור על זמן מסך אין קשר כלשהו להתנהגות המדוברת.
  • הערכה. בניגוד לעונשים, ההשלכות אינן משפילות ילדים. בכל עת, על ההורים להימנע מלהגיב ברגעי זעם. לעולם לא תוכל לקחת בחזרה את המילים הפוגעות שאתה אומר. גם כאשר אתה מפעיל פעולה מתקנת, נימת הקול שלך והמילים שלך צריכים להיות שלווים ומכבדים.
  • אחריות. מאפיין אחרון זה מתייחס לעובדה שההשלכות צריכות להיות כרוכות בפעולה שהילד מסוגל לבצע. הם צריכים גם להיות פרופורציונליים להתנהגות שאתה מנסה לשפר. קחו בחשבון את גילו של ילדכם, כמו גם את חומרת ההתנהגות השגויה.

בעוד שחלק מההורים מהדור הזה חונכו באמצעות ענישה, שינוי טכניקות המשמעת שלך אפשרי.

המשמעת צריכה להיות מהירה ותקיפה, אבל גם מבוססת על כבוד והעובדה שילדים הם בני אדם הראויים לכבוד. הדרך שבה ילדיכם מטמיעים סמכות תלויה מאוד בתגובות ובהחלטות שלכם.