4 אסטרטגיות שיעזרו לילדים שלך לקבל הערכה עצמית גדולה

ולהיות בעלי הערכה עצמית גדולה
במקרים אלו, עלינו להבטיח שאנו מלמדים את ילדינו לאהוב את עצמם יותר, ולהיות בעלי הערכה עצמית גדולה.

כדי להגשים את החלומות שלנו, רווחה אישית חיונית לחלוטין. בעוד שלאנשים רבים זה משהו מולד אצלם, לאחרים זה קשה יותר, במיוחד בילדות. במקרים אלו, עלינו להבטיח שאנו מלמדים את ילדינו לאהוב את עצמם יותר, ולהיות בעלי הערכה עצמית גדולה.

הביטוי "לאהוב את עצמך יותר" עשוי להישמע מעט רחב. זה אולי אפילו נראה משהו שלא צריך להבהיר, שכן, בתיאוריה, כל ילד צריך לאהוב את עצמו. עם זאת, זה לא מזיק לעזור לילדים לטפח את ההערכה העצמית שלהם בצורה בריאה.

הערכה אישית ותפיסת היכולות של האדם מייצרות תחושה הנקראת הערכה עצמית. זהו גורם מפתח להתפתחות בריאה ומאושרת של הילד. במאמר זה נצביע על הרלוונטיות שלו ועל השיטות הדרושות לשיפורו.

בעיות של ילדים עם דימוי עצמי נמוך

ישנם דפוסי התנהגות מסוימים שיכולים להצביע על כך שמשהו לא ממש תקין ביחס להערכה העצמית של הילד. ניתן להימנע מכל אלה או להתמודד איתם בצורה טובה יותר, יהא המקרה אשר יהיה.

  • לעתים קרובות הוא עצוב ללא סיבה נראית לעין.
  • הוא מסרב לעשות פעילויות בעצמו.
  • אין לו עניין לבלות עם חברים.
  • הוא לא פתוח עם משפחתו, וגם לא מתבטא.
  • הוא לא מסוגל להתייחס לאנשים שהוא לא מכיר.

4 אסטרטגיות ללמד את ילדיכם להיות בעלי הערכה עצמית גדולה

כאמא, חשוב שתהיי מודעת למה שאת צריכה ומה אסור ללמד את ילדיך כדי שיהיה להם הערכה עצמית טובה יותר. שים לב לאסטרטגיות הבאות וודא שאתה מיישם אותן בחיי היומיום.

1. הקדישו להם זמן

בנקודה ראשונה זו אנו הולכים להתמקד בכלל בסיסי של הורות. הורים חייבים להקדיש זמן איכות לילדיהם. זה יגרום להם להרגיש בעלי ערך, להקשיב להם ולהבין אותם. הם יבינו שהם חשובים להוריהם.

זה חיוני שתפסיק את מה שאתה עושה כשהילדים שלך באמת צריכים אותך. זו הדרך הטובה ביותר להראות להם שהבעיות שלהם חשובות לך ושאתה מוכן לעזור להם לחפש פתרון.

בנוסף, אתה יכול לנצל את הקשר הזה כדי להנחיל ערכים, ללמד אותם ולהכיר ולקבל את החוזקות והחולשות שלהם.

כדי לאהוב את מי שאנחנו, יש צורך להכיר את עצמנו ביסודיות ולקבל את עצמנו עם כל הפגמים והחולשות שלנו.

2. להתמודד עם ההצלחות והכישלונות שלהם בצורה נכונה

אסטרטגיות ללמד את ילדיך להיות בעלי הערכה עצמית גדולה
אסטרטגיות ללמד את ילדיך להיות בעלי הערכה עצמית גדולה.

ילדות היא שלב בחיים שכולו למידה מתמדת. לכן, זה הגיוני שהם יעשו טעויות. השאלה כאן היא איך להתמודד איתם. רחוק מלהטיל ספק במעשיהם או אפילו ביכולותיהם, עליך להראות להם שהם תמיד יכולים להפיק משהו חיובי מכל כישלון.

בנוסף לקידום חשיבות החוסן, עליכם לפעול כראוי כאשר הם משיגים את מטרותיהם. עליך להכיר בהישגיהם ולברך אותם על הצלחתם ומחויבותם. זה גם חיוני שלא תשווה אותם למה שעשו האחים או החברים שלהם.

כך ילדיכם ישימו לב שאתם מעוניינים בהתפתחותם. הם יראו שאתה שם כדי להדריך אותם ולעזור להם בכל פעם שהם צריכים את זה. אבל היזהר: זה האחרון אף פעם לא אומר למנוע מהם לעשות טעויות בכל מחיר, או להעביר להם את הפתרונות. זה יותר על לעשות את ההיפך.

"רחוק מלהטיל ספק במעשיהם או אפילו ביכולותיהם, עליך להראות להם שהם תמיד יכולים להפיק משהו חיובי מכל כשל"

3. למדו אותם לפרש את הרגשות שלהם

מה שנקרא אינטליגנציה רגשית היא היבט מפתח כדי לאפשר לילדים לצמוח במהלך ילדותם. במצבים אלו כדאי ללמד ילדים לפרש את רגשותיהם ולפעול בהתאם להן.

זה חיוני שתקשיב להם ותעזור להם להבין שמה שהם מרגישים הוא נורמלי. הם לא צריכים להרגיש רע בגלל שהם מפחדים, מודאגים, מודאגים או עצובים בגלל משהו. אלו רגשות נורמליים לחלוטין שכולנו חווים.

4. היו דוגמה ותקן אותם בצורה בונה

הילדים שלך לומדים ממך הכל, גם כשאתה לא מלמד אותם משהו מיוחד. לכן, עליך להראות ממעשיך את הרעיון של לקיחת סיכונים חיוביים, של התמודדות עם אחריות ובעיקר, של כבוד, אהבה והבנה כלפי אחרים.

מצד שני, כאשר אתה מבחין בטעויות או בהתנהגות בלתי מקובלת בהם, אל תתקוף את ההערכה העצמית שלהם. כדי ללמד את ילדיכם לאהוב את עצמם יותר, עליכם להתמודד עם המעשים שלהם ולא עם היכולות שלהם.

אז, למשל, במקום לומר: "אתה גרוע במתמטיקה, לעולם לא תלמד", אתה צריך לומר, "תראה, אתה עושה את זה בצורה לא נכונה, תתרכז ותתאמן ותבין את זה". זה אולי נראה חסר משמעות עבורך, אבל זה באמת עושה את ההבדל בין ילד בעל ביטחון עצמי לילד עם הערכה עצמית נמוכה.

לבסוף, אסור לשכוח פעולות "קטנות" שגם הן חשובות מאוד. אתה חייב לנסות לקבוע גבולות בריאים ותמיד להיות חיבה. כך תלמדו את ילדיכם להיות בעלי הערכה עצמית גדולה. זה יהיה כלי מדהים לחייהם!