איך להתקרב למתבגר שלך?

חילופי למידה אלה מאפשרים לך לחלוק רגעים איכותיים ולהתקרב למתבגר שלך
מעבר למודרניזציה ולעדכון, חילופי למידה אלה מאפשרים לך לחלוק רגעים איכותיים ולהתקרב למתבגר שלך.
גיל ההתבגרות הוא שלב שיכול להיות מורכב עבור מערכת היחסים בין הורה לילד. תמיד מומלץ לשמור על תקשורת כדרך אידיאלית לפתור קונפליקטים. כמו כן, סבלנות והבנה מצד ההורים הם יסודיים.

כאשר ילדים מגיעים לגיל ההתבגרות, בעיות תקשורת מתעוררות בדרך כלל. למרות שיש לנו אהבה עמוקה לילדינו, נראה שההבדלים בין הדורות מרחיקים בינינו. אתה עלול למצוא את עצמך כל הזמן תוהה איך אתה יכול להתקרב למתבגר שלך.

טיפים שיעזרו לך להתקרב למתבגר שלך

גיל ההתבגרות הוא שלב מרכזי ומורכב מאוד בחייהם של אנשים. נערים נאלצים להתמודד עם גורמים רבים, כמו שינויים פיזיים והורמונליים, גילוי המיניות, דאגות לגבי העתיד, הלחץ של החברה... שום דבר לא מכין אותנו לכל זה.

בפועל, תמיכת ההורים ודיאלוג משפחתי פתוח מייצגים היבטים חיוניים להתבגרות בריאה. להלן נסכם שלושה טיפים שיעזרו לכם להתקרב למתבגר שלכם.

1. הבינו ואל תשפטו: זכרו שכולנו היינו בני נוער

הצעירים של היום נולדים עם טכנולוגיה שזורה בזהותם ובאופן שבו הם רואים את העולם. לכן, יש להם שפה משלהם והם פועלים לפי קודים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם שלנו. בדרך זו, אוצר המילים, ההעדפות והאידיאולוגיות שלהם עשויים להיראות לנו מוזרים מאוד.

עם זאת, אסור לנו לשכוח שגם היינו בני נוער פעם, ובשלב מסוים הרגשנו שהחברה לא מבינה אותנו. הדבר הטוב ביותר הוא להתרחק מדעות קדומות וסטריאוטיפים ולהתמקד בהבנת עולמם של הצעירים.

למרבה המזל, האינטרנט והמדיה החברתית יכולים לעזור להכניס את ההורים לשפתם של בני נוער ולדרך החשיבה שלהם. עם זאת, אתה גם צריך להקדיש זמן לדבר איתם, לדעת איך הם מרגישים ומה הצרכים, הפחדים והציפיות שלהם.

עודדו דיאלוג כנה בבית כדי ליצור סביבה שבה צעירים מרגישים מוזמנים לדבר. הם חייבים גם ללמוד להתגבר על האימפולסיביות שלהם ולהירגע כדי לדבר ולהקשיב.

הדרך הטובה ביותר להתקרב למתבגר שלך היא להוכיח שאתה תהיה שם בשבילו בכל פעם שהם צריכים את זה. אל תשפוט ואל תבקר. פשוט הקשיבו ודברו איתם בכנות ובמנטליות מועילה.

2. תן להם את ההזדמנות לעשות את הטעויות שלהם

להלן נסכם שלושה טיפים שיעזרו לכם להתקרב למתבגר שלכם
להלן נסכם שלושה טיפים שיעזרו לכם להתקרב למתבגר שלכם.

כן, כהורים תמיד נעשה כל שביכולתנו כדי להגן על ילדינו ולתת להם את הטוב ביותר. עם זאת, עלינו להבין גם שהם יגדלו, יקבלו החלטות משלהם ובסופו של דבר יעשו טעויות. זה חלק מהחיים ומהלמידה, תרצה או לא תרצה.

טעות אחת שהורים עושים לעתים קרובות כרוכה בהגנת יתר על ילדיהם. זה פוגע מאוד ביחסיהם עם ילדים מתבגרים. כמובן, זה לא מתירני יתר על המידה או התעלמות מהסימפטומים של בעיות שעלולות להיות להם בגיל הזה.

עלינו לזכור שגיל ההתבגרות הוא הזמן שבו צעירים מרגישים צורך לנקוט בצעדים משלהם. אם ננסה לנעול אותם או למנוע מהם לגלות את העולם, ניצור מחסום במערכת היחסים שלנו ונאבק לתקשר איתם.

כמובן שעלינו לייעץ להם ולהדריך אותם לגבי החשיבות של להיות מודעים, לדאוג לעצמם ולבחור בחוכמה את החברים שלהם.

אבל עלינו גם ללמוד לכבד את הפרטיות שלהם ולהבין שהם אנשים באימונים שצריכים לפתוח את האופקים שלהם כדי להרחיב את דעתם.

"הדבר הטוב ביותר הוא להתרחק מדעות קדומות וסטריאוטיפים ולהתמקד בהבנת עולמם של הצעירים. אנחנו צריכים להקדיש זמן לדבר איתם, לדעת מה הם מרגישים ומה הצרכים, הפחדים והציפיות שלהם".

3. אפשרו להם ללמד אתכם

למרבה הצער, אנשים רבים עדיין מאמינים שרק לאנשים הוותיקים והמנוסים ביותר יש משהו ראוי ללמד אחרים. למען האמת, תמיד נוכל ללמוד משהו בעל ערך מכל מי שאנו פוגשים אם נפתח את הראש.

כמובן שלבני נוער אין ניסיון חיים. אבל זה לא אומר שאין להם מה ללמד אותך. אם תיתן להם את ההזדמנות להתבטא בחופשיות, צעירים יפגינו אינטליגנציה ורגישות ראויה להערצה.

ילדכם יכול להסביר טוב מכולם כיצד להבין את הצרכים, הפחדים והציפיות שלו כנער. זה חיוני על מנת להתקרב למתבגר ולשפר את התקשורת.

חשוב לנו מאוד לאפשר לילדים שלנו ללמד אותנו, ללא קשר לסטריאוטיפים של החברה. בנוסף, בני נוער יכולים לעזור לנו בעולם המשתנה במהירות. המתבגר שלך כנראה יודע הרבה על טכנולוגיות ומגמות חדשות בעידן הדיגיטלי.

מעבר למודרניזציה ולעדכון, חילופי למידה אלה מאפשרים לך לחלוק רגעים איכותיים ולהתקרב למתבגר שלך. יחד עם שני ההנחיות לעיל, הם מרכיבים סט של אסטרטגיות שללא ספק יתנו לך תוצאות טובות.

פופולריים