5 סיבות לתכנן הריון שני

אם כי ישנם גורמים מסוימים שיש לקחת בחשבון לפני תכנון הריון שני
ישנן מאות סיבות ללדת ילד שני, אם כי ישנם גורמים מסוימים שיש לקחת בחשבון לפני תכנון הריון שני.

פעמים רבות, ההריון השני אינו מצריך תכנון, הוא רק בא בהפתעה. עם זאת, אותם זוגות שנחושים ללדת יותר מילד אחד יכולים להתחיל לתכנן מיד לאחר הילד הראשון. ישנן מאות סיבות ללדת ילד שני, אם כי ישנם גורמים מסוימים שיש לקחת בחשבון לפני תכנון הריון שני.

לאחר שהמרווחים והאיכויות הפיזיות של ההורים הוערכו רפואית כדי להביא ילד נוסף לעולם, השאר הוא עניין של זמן. באופן כללי, לזוג עשויות להיות סיבות רבות לרצות להפוך להורים דו-פעמיים, למרות שהתנאים לא תמיד נכונים.

במקרה זה, הדבר היקר ביותר הוא האהבה והנכונות להצמיח את המשפחה. לפעמים, הסיבה הנפוצה ביותר לתכנון הריון שני היא הצורך לתת אח לילד הגדול, משהו שלדעתי הוא קצת אנוכי כלפי הילד שטרם נולד.

עם זאת, אמהות רבות אמרו שהן אוהבות הריון, מעריכות את התחושה של נשיאת ילד ברחם ואת כל השינויים המתרחשים, בין אם מבחינה רגשית, פיזית או נפשית. נשים בעלות מאפיינים אלו תמיד יוכלו להצדיק את האימהות.

למה לתכנן הריון שני?

לאמא שמאושרת יש אולי מאות סיבות להפוך שוב לאמא, אבל יש כאלה שראויות להכרה מלאה. בהזדמנות זו, אנו מפרטים לפחות חמש סיבות להרגיש בטוחים יותר שזו ההחלטה הנכונה.
  • הזוג מתחזק, כי יש להם מטרה משותפת, שכולה אהבה ומבטת לעתיד, מחשבה על משפחה ורגעים מאושרים.
  • זהו זמן אידיאלי ליצור הרגלים בריאים. כדי להבטיח הריון ללא סיבוכים עלינו לשפר את התזונה שלנו ולבטל הרגלים מסוכנים, כגון עישון או צריכה מופרזת של אלכוהול.
  • חיו מחדש את האושר והרצון הטוב של הסבים והסבתות ושל שאר בני המשפחה. בהריון אנחנו מקבלים יותר ברכות, אנחנו יותר מפונקים ומסתכלים עלינו ביתר רוך.
  • אנו מתחברים לאנרגיה שנותנת חיים וגורמת לנו להרגיש בהרמוניה עם הטבע. אנו גדלים כאדם, אנו מכירים בערך האמהות שלנו ומתגאים בכך שאנו אישה.
  • זו תהיה חוויה אחרת ששווה לחיות, הציפיות שלנו לעתיד גדלות, כי אנחנו מייצרים חיים ואנחנו רוצים לחיות הרבה יותר כדי ליהנות מהמשפחה שיצרנו.

איך לדעת אם אנחנו מוכנים לתכנן הריון שני?

אחד היתרונות בתכנון הריון שני הוא שבדרך כלשהי מובטח שהתינוק יתחיל את גדילתו בצורה בריאה ומבוקרת. כדי להתחיל, הצעד הראשון הוא לחפש הערכה של מומחה, שיקבע אם קיימים תנאים נוחים להריון.

איך לדעת אם אנחנו מוכנים לתכנן הריון שני
איך לדעת אם אנחנו מוכנים לתכנן הריון שני?

הרופאים יעריכו גורמים כמו גיל ההורים והילד הנוכחי, המרווחים בין לידת אחד לשני. בנוסף, הם יציינו אם יש צורך במתן חיסונים או תרופה כלשהי אם יש צורך בשליטה במחלה כלשהי.

נדע שאנחנו מוכנים, לא רק בגלל שאנחנו רוצים את זה, אלא גם בגלל שרופא נתן לנו את האישור להתחיל להתכונן לילד שני. במקרה זה התכנון מצריך זיהוי ימינו הפוריים והתאמת ההרגלים שלנו לשיפור האפשרויות.

היבטים נוספים שיש לקחת בחשבון הם רמות מתח, אורח חיים ויציבות כלכלית. במובן זה, את הבעיות הללו מומלץ לפתור כראוי, שכן הן עלולות לאיים על הריון בריא; כפי שעלינו למלא את עצמנו באנרגיה חיובית ולחפש סיבות קוהרנטיות לשיפור מצבנו.

בהתאם למרווח הזמן שבו נולדים שני הילדים, ישנם יתרונות וחסרונות. אם הם קרובים מאוד בגיל, הם יגדלו כשווים, גם תינוקות וללא הרבה הטבות נוספות; אך כאשר יעבור זמן מה בין הלידות, שני הילדים יגדלו כיחידים ייחודיים, כי הם יחיו את ילדותם בנפרד.

בכל מקרה, משפחה צריכה תמיד להיות מוכנה לקבל את ילדיה באהבה. למרות שאנו יודעים שתכנון זה יכול למלא אותנו בשמחה ולחדש את תקוותנו. כל הילדים מוזמנים, סיבה לשמחה, פיוס ורצון להמשיך ולהילחם.