אמהות מלחיצות יותר מאבות בטיפול בתינוקות

אמהות מלחיצות יותר מאשר אבות עושים כאשר מטפלים בתינוק
למעשה, אמהות מלחיצות יותר מאשר אבות עושים כאשר מטפלים בתינוק.

אם נוכל לומר דבר אחד על בני הזוג הגברים שלנו, זה יהיה שהם נוטים להיות הרבה יותר רגועים מאיתנו. למעשה, אמהות מלחיצות יותר מאשר אבות עושים כאשר מטפלים בתינוק.

זה נכון שאנחנו דואגים יותר מדי; כל כך אכפת לנו מהקטנים שלנו שאנחנו רוצים להגן עליהם אפילו מפני השריטות הקטנות ביותר. אבות, לעומת זאת, נוטים להיות רגועים יותר, ולתת לילדיהם קצת יותר חופש. לפעמים יותר מדי, בשבילנו! וזה, כמובן, רק עוד משהו שצריך להלחץ ממנו.

מה אומר המחקר?

מחקר שנערך לאחרונה הצביע על כך שאמהות מרגישות פחות מאושרות לגבי משימות הקשורות להורות מאשר אבות. זה לא אומר שאנחנו לא שמחות מהיותנו אמהות. במקום זאת, יש לנו יותר אחריות ועל כתפינו משקל רב יותר מאשר לאבות. מסיבה זו, אמהות לחוצות יותר באופן כללי.

המחקר בוצע על ידי מדענים מאוניברסיטת קורנל, אוניברסיטת מינסוטה ומרכז האוכלוסיה של מינסוטה, והתמקד בזמן שאמהות ואבות הקדישו לילדיהם. זה קבע שנשים מרגישות עייפות יותר, לחוצות יותר ופחות מאושרות.

על פי סקר השימוש בזמן האירופי, שסקר 12,000 הורים ב-2010, 2012 ו-2013, אמהות ואבות עוסקים בפעילויות שונות עם ילדיהם, ובסביבות שונות.

אמהות אחראיות על הבית, בית הספר, תורים לרופאים, ימי הולדת ועוד. במקרים רבים, הדבר מונע מהם ליהנות באופן מלא עם ילדיהם. הזמן שילדים מבלים עם אבותיהם שונה לחלוטין.

זה יכול אפילו לגרום לבעיות בין זוגות.

הקשר שמקשר את המשפחה האמיתית שלך אינו קשר של דם, אלא של כבוד ושמחה זה בחייו של זה.

-ריצ'רד באך-

אבות נהנים יותר מהתינוקות שלהם

המחקר גם הראה כי אבות נהנים יותר מהזמן שהם מבלים עם ילדיהם. טוב לאבות לבלות יותר זמן עם ילדיהם, מכיוון שהדרך בה הם מתייחסים אליהם שונה מאמהות.

אמהות לחוצות יותר בגלל כמות הפעילויות שהן נוטלות על עצמן כדי לטפל בתינוק.

אמהות לחוצות יותר בגלל כמות הפעילויות שהן נוטלות על עצמן כדי לטפל בתינוק
אמהות לחוצות יותר בגלל כמות הפעילויות שהן נוטלות על עצמן כדי לטפל בתינוק.

הסוציולוגית אן מאייר, שגם הייתה חלק מהמחקר, הוסיפה כי:

"כשאמהות נמצאות עם הילדים שלהן, הן נמצאות לעתים קרובות יותר לבד. כשאבות נמצאים עם הילדים שלהם, יש סיכוי גבוה יותר שיהיו מבוגרים אחרים בסביבה, שיציעו קצת גיבוי. זה עוזר לנו להבין מדוע אבות פחות לחוצים כשהם עם ילדים.

"החדשות הטובות מהמחקר שלנו הן שהורים בדרך כלל נהנים להיות עם הילדים שלהם, אבל החדשות הרעות הן שאמהות נהנות מזה פחות מאבות כי הן עושות יותר את ה'עבודה' ופחות את משימות ההורות ה'מהנות'".

זה יפה לאבות להיות חברים של ילדיהם, להגן עליהם מכל פחד אבל לעורר בהם כבוד גדול.

- חוסה אינג'נירוס-

האימהות מעייפת יותר

מחסור בשינה הוא תוצאה נוספת של הצטברות עייפות אצל אמהות. אנחנו תמיד הראשונים ערים כשהתינוק בוכה, מה שמוסיף ללחץ שלנו.

בהתבסס על מידע מאלפי אבות ואמהות, המחקר הגיע למסקנה שגידול ילדים יוצר מתח.

קצת עזרה לאמהות לא משתבשת

על אף שעלינו להקפיד לא להכליל, המחקר קובע כי הנתונים והסטטיסטיקה הללו נאספו מרוב משקי הבית בסקר. זה טוב לתת לאמא יד עוזרת - רק עזרה קטנה יכולה להגיע רחוק.

זה נכון שגברים מתחילים לתרום באופן פעיל לגידול ילדים. עם זאת, זה עדיין לא המקרה במשפחות רבות.

אם ניתן לחלוק את כל האחריות שמגיעה עם תינוק חדש, לאמהות יהיה הרבה יותר זמן פנוי עם ילדיהן, ויוכלו ליהנות מהשהייה איתם הרבה יותר.

כאשר אבות קמים בלילה, לוקחים את התינוק לרופא ומבלים זמן בכמה מהמשימות הקשורות באימהות, אמהות מסוגלות להירגע וליהנות עם ילדן.

פופולריים