בדוק את החיתול: מה אומר הצואה של תינוקך

קשת בענן בחיתול: איך לפרש צבע בצואה של תינוקך
קשת בענן בחיתול: איך לפרש צבע בצואה של תינוקך.
הצואה של תינוקך היא נושא קבוע לשיחה במהלך שנות החיתול. היום נדבר על מה לצפות מהחלפת החיתול הראשונה.

למרות שזה עשוי להיראות מטורף לאנשים מסוימים, ישנו נושא אוניברסלי להורים: צואת התינוק. זו בהחלט לא שיחת ארוחת הערב הנפוצה ביותר, אבל חשוב לדבר עליה. כולנו מסכימים שהצבע, העקביות והכמות שלו יכולים לספר לכם רמזים חשובים לגבי בריאות התינוק שלכם.

מקוניום: הצואה הראשונה של התינוק

הצואה הראשונה של התינוק נקראת מקוניום, והיא מורכבת מכל מה שהתינוק בולע ברחם. לדוגמה, זה כולל מי שפיר, תאי עור ומים. למקוניום בדרך כלל צבע ירוק כהה ועקביות דביקה.

במהלך מספר ימים, הצואה אמורה להיות מימית וקלילה יותר. אם לא, או אם התינוק שלך לא עושה את צרכיו בימים הראשונים, זה יכול להיות שהוא לא מקבל מספיק תזונה. לאחר מכן, אתה צריך לדבר עם רופא הילדים שלך.

באיזו תדירות תינוקות צריכים לעשות יציאות בימים הראשונים לחייהם?

בארבעת עד ששת השבועות הראשונים לחייו, אתה צריך לצפות לתינוקך ליציאות כמעט לאחר כל האכלה. הצואה של תינוקך תשתנה בהתאם אם את מניקה, מאכילה פורמולה או משלבת.

קקי התינוק הניזון מחלב אם הוא לעתים קרובות צהוב ונזל. מצד שני, קקי תינוק שניזון בפורמולה יכול להיות כהה ועבה יותר.

אם תינוקך יונק, ייתכן שיהיו פחות יציאות מאשר תינוקות שניזונים מפורמולה. כמו כן, נפוץ שתינוקות יונקים עוברים יומיים עד שלושה ללא יציאות. עם זאת, אם התינוק שלך נראה מאושר ויש לו בטן רכה, כנראה שהוא בסדר.

מצד שני, אם התינוק שלך ניזון מפורמולה, ייתכן שיש לו צואה כהה ומוצקה יותר מאשר לתינוקות יונקים. הצואה עשויה להיות עקבית של מיונז, והצבע נע בין צהוב לחום ירקרק או שזוף.

לגבי התדירות, תינוקות אלו עושים את צרכיהם לפחות פעם ביום. חשוב לבדוק את העקביות. למעשה, אם הוא מעוצב כמו בולי עץ או כדורים, זה יכול להעיד על עצירות. חשוב לדבר עם רופא הילדים שלך מכיוון שזה יכול להיות אלרגיה. אם זה גרוע מספיק, ייתכן שתצטרך לשנות את הנוסחה שלך.

קשת בענן בחיתול: איך לפרש צבע בצואה של תינוקך

הצבע והעקביות של הצואה של התינוק הם בדרך כלל אינדיקטור טוב לבעיות בריאות אפשריות. הטיפ הראשון להורים טריים הוא לא להיכנס לפאניקה. כמו כן, אל תשכח את הקשר בין צואה לאוכל. שרפרף אדום עשוי להיות רק עקבות אורגני של אכילת סלק, למשל.

הנה כמה עובדות על המשמעות של כל צבע בצואה של תינוקך
הנה כמה עובדות על המשמעות של כל צבע בצואה של תינוקך.

עם זאת, עלינו להוסיף שאם אתה רואה משהו חריג, אל תהסס להביא את החיתול לרופא הילדים שלך. למעשה, זה יכול לעזור לרופא שלך לעשות הערכה. הנה כמה עובדות על המשמעות של כל צבע של הצואה של תינוקך:

הצואה של תינוקך: ירוקה

זה נפוץ מאוד אצל תינוקות שניזונים מפורמולה, וזו לא סיבה לדאגה. הברזל בפורמולה לתינוק יכול להפוך את הצואה לירוקה כהה, כמו כן, זה יכול לומר שהתינוק שלך מתגבר על נגיף הקיבה. אם יש לו גזים או אי נוחות, זה יכול להיות שהוא אלרגי לחלב פרה.

לבן או אפור

כאשר התינוק שלך עדיין יונק או שותה פורמולה כשהוא מתחת לגיל 6 חודשים, אם הצואה היא אפור לבנבן גיר, אתה בהחלט צריך להתקשר לרופא הילדים שלך.

צואה לבנה עשויה לומר שהכבד אינו פועל כראוי. אם התינוק שלך אוכל מזון מוצק, יכול להיות שזה מהתזונה שלו. אם לא, חשוב לפנות לרופא. למעשה, זו יכולה להיות בעיה בכבד או בכיס המרה.

צואת תינוקך: כתומה

למעשה, המזון המוצק הראשון של התינוק יכול לגרום לצואה כתומה. בדרך כלל, זו לא בעיה. זה יכול לקרות גם אם האם נטלה תרופות מסוימות או אכלה מזון בצבע מלאכותי.

אדום

כמה כתמים אדומים הם לא עניין גדול. כתמים אדומים עשויים להופיע אם התינוק סובל מעצירות ומתאמץ לעשות את צרכיו. אם הוא רק התחיל לאכול מזון מוצק, תצטרך לעבור על כל מזון שהוא אוכל.

אם יש לו צואה ממש מדממת, זה עשוי להיות שיש לו זיהום, אלרגיה או פציעה במערכת העיכול. לכן, חשוב שתתקשר לרופא הילדים שלך.

שחור

צואה שחורה יכולה להיגרם מברזל בתזונה שלו, וזה לא עניין גדול. כמו כן, זה יכול להיות שאתה לוקח תוסף ברזל. ברזל מהמוגלובין יכול גם להפוך את הצואה של תינוקך לכהה. זה יכול לומר שיש דימום מעיים. אם אתה רואה צואה שחורה, אל תהסס ללכת לרופא.

צהוב

אם אתה רואה צואה צהובה חרדל, אתה צריך לדעת שזה נורמלי אצל תינוקות יונקים וניזונים מפורמולה. אם זה צהוב בהיר, זה יכול להיות מתרופות או מזון שהאם אוכלת.

פופולריים