התמדה היא ערך שאתה צריך ללמד את ילדיך

התמדה היא ערך שאתה צריך ללמד את ילדיך
התמדה היא ערך שאתה צריך ללמד את ילדיך.
התמדה היא תכונה חשובה שאנשים חייבים להחזיק כדי להשיג מטרות בכל תחומי החיים. לכן, התמדה היא ערך שעליכם ללמד את ילדיכם מגיל צעיר.

באופן כללי, זה מאוד נפוץ שאנשים מתחילים משהו ואז נוטשים אותו, בין אם זה לימוד או תחביב, פעילות גופנית או שמירה על תזונה בריאה. לכן התמדה היא ערך שאתה צריך ללמד את ילדיך מגיל צעיר. שום פרויקט או פעילות לא יכולים לצאת לפועל ללא מאמץ ויציבות.

מה המשמעות של התמדה ולהיות אדם מתמיד?

התמדה מתייחסת לרצון הבלתי מתפשר והמתמשך בנחישות לעשות משהו או בדרך לעשות אותו. התמדה היא שם נרדף להתמדה, רצון, נחישות ותקיפות.

כאשר לאנשים יש ערך של התמדה, הם מתמידים ונחושים להשיג את מטרתם, מטרותיהם והחלטותיהם. אנשים אלה עקביים, שיטתיים, סבלניים, אחראיים וממושמעים. הם עובדים קשה כדי להשיג את המטרות שלהם. אנשים אלו גם פותרים את כל הבעיות והקשיים שעלולים לצוץ בדרך.

ללמוד להיות אדם מתמיד חשוב להתמודד עם מצבי חיים, הן בסביבות האינטימיות והיומיומיות שלנו, כמו גם בסביבות פורמליות ומקצועיות אחרות. ולהיות עקבי בכל מה שאתה מתחייב הוא חיוני כדי למנוע את התסכולים של אי היכולת להשיג משהו בקלות. התמדה היא ערך חיוני להשגת כל המטרות שלנו.

התמדה היא ערך שאתה צריך ללמד את ילדיך

כדי לחנך את ילדינו להתמדה, יש לזכור שעליכם להצליח ליצור אצלם הרגל. וההרגל להשיג התמדה הוא חזרה, לעשות משהו שוב ושוב, אפילו באלף דרכים שונות, עד שמקבלים אותו.

לכן התמדה היא ערך שכדאי ללמד את ילדיכם מגיל צעיר
לכן התמדה היא ערך שכדאי ללמד את ילדיכם מגיל צעיר.

ילדים חייבים ללמוד ששום דבר לא מושג בניסיון הראשון, ושהכל דורש מאמץ, יצירתיות ורצון. בנוסף, בעיות וקשיים הם חלק מהמסע. כך, תוכלו לעזור לילדים ללמוד להיות מתמידים כשהם מפנימים שהסיפוקים עומדים ביחס ישר למאמץ שלהם.

יתר על כן, כפי שהפסיכיאטר והפרופסור אנריקה רוז'אס קובע בספרו 5 consejos para potenciar la intelligencia (באנגלית: 5 Tips to Enhance Intelligence), התמדה נחוצה כדי לפתח אינטליגנציה עזר. יחד עם סדר, רצון, מוטיבציה ויכולת התבוננות ותשומת לב, התמדה היא מכשיר להיגיון.

למעשה, המחבר קובע כי אינטליגנציה עזר מאפשרת, בין היתר, לשמור על יחסים זורמים עם הסובבים אותך וליהנות מחיי רגש בריאים.

איך ללמד התמדה כערך

לפעמים, לא קל למצוא את הדרכים המתאימות ביותר לחנך ילדים לערך ההתמדה. למרות שאנו יודעים שנקודת המוצא היא לשדר להם שהם חייבים לשאוף להשגת מטרותיהם, עליכם לקחת בחשבון גם את הדברים הבאים:

  • גם ההורים וגם המחנכים חייבים לתת לילדיהם חופש ולאפשר להם לעשות טעויות. מבוגרים חייבים להיות סבלניים ולהימנע מלעשות דברים עבורם.
  • מבוגרים חייבים להכיל את עצמם, לפעמים, בצורך לפתור ולספק איפוק כאשר ילדים מתוסכלים כי הם לא יכולים לעשות משהו. חשוב להם לחוות תסכול. בדרך זו, כאשר הם נרגעים, אתה יכול לגרום להם להבין שהם יכולים להימנע מהרגשות הלא נעימים האלה רק על ידי ניסיון דברים שוב.
  • חשוב להוביל בדוגמה. לא טוב להורים לבטא, במחוות או במילים, את התסכולים שלהם כאשר ילדים אינם מסוגלים לבצע משימות או פעילויות מסוימות. עדיף שילדים יצפו בהוריהם עושים משהו בסבלנות ובשלווה, ואז יהיו מאושרים כשהם השיגו אותו.
  • ילדים לומדים להיות מתמידים כשהם מתרגלים לעובדה שצריך להרוויח דברים ולעבוד בשבילם. כך הם גם ירגישו שהם ישיגו תגמולים על ידי התמדה. ואנחנו לא מדברים רק על מתנות או חנופה אלא, בעיקר, על הפרס של זכאים למה שהושג.

התמדה היא ערך להתפתחות האישית של ילדיכם

בקיצור, פיתוח הרגל של התמדה מאלץ אנשים לאתגר את השגרה ואת העצלנות שלהם. הוא משמש כמנוע להשגת, מצד אחד, את הדברים שהם חלק מהמחויבויות היומיומיות שלך (בית, עבודה, ביורוקרטי) ומצד שני, כל מה שקשור לפרויקטים אישיים יותר (לימודים, תחביבים וכו').

לכן, התמדה היא ערך ללמד את ילדיכם ולעזור להם להתפתח כהרגל מגיל צעיר, שכן היא הבסיסית להתפתחותם האישית. זה יאפשר להם להתמודד בנחישות וברצון עם האתגרים השונים שעולים בדרכם בחיים, בצורה בוגרת ומודעת.