משחקים ללמד ילדים איות

שימוש במשחקים כדי ללמד ילדים איות הוא רעיון נהדר מכיוון שהם יהנו בזמן שהם ילמדו
שימוש במשחקים כדי ללמד ילדים איות הוא רעיון נהדר מכיוון שהם יהנו בזמן שהם ילמדו.
הנה רשימה של משחקים ללמד איות לילדים. הם יעזרו להם ללמוד ולהנות בו זמנית!

שימוש במשחקים כדי ללמד ילדים איות הוא רעיון נהדר מכיוון שהם יהנו בזמן שהם ילמדו. בנוסף, למשחקים יש יתרונות נוספים: הם משפרים את עבודת הצוות, התקשורת, הזיכרון וההיגיון.

ישנן אפשרויות משחק רבות ללמד ילדים איות. אנו יכולים לבחור בהתאם למטרה, למספר השחקנים או להיבט האיות שברצונך לבדוק.

הדבר הטוב ביותר הוא שהם יכולים לשחק במשחקים האלה בבית הספר או בבית וכולם יכולים להשתתף. הכי חשוב שיהיה להם כיף כדי לקלוט ידע בצורה טבעית. אחרי הכל, ילדים לומדים על ידי חקר הסביבה שלהם.

דוגמאות למשחקים ללמד ילדים איות

ישנם סוגים שונים של זיכרון (לשוני, חזותי וכו') ומשחקים עוזרים לפיתוחם. נקודה זו היא בעלת חשיבות מיוחדת שכן הן יהיו חלק מטכניקות הלימוד של הילדים בהמשך.

תוכלו למצוא משחקים רבים ללמד איות (הגבול הוא הדמיון שלכם), אבל כאן, נראה לכם כמה מההצעות המעניינות ביותר.

איש תלוי

חשבו על כלל איות והזכירו אותו רק לשחקן אחד שיחשוב על מילה שעוקבת אחר הכלל. שאר השחקנים יצטרכו לנחש את המילה ואת כלל האיות לפיהם היא פועלת.

זה נראה כמו משחק פשוט, אבל הכל דורש טכניקה. הקטנים יצטרכו לקשר את שם האות עם האיות שלה; דרך פשוטה לתקן כתיבה ספקולטיבית או דיסלקציה. בינתיים, המבוגרים יותר יתמקדו בזכירת כללי האיות כדי לגלות את המילה הנסתרת.

מרק אותיות

חיפוש מילים כתובות במרק אלפבית הוא קל, אבל מה אם היו רק ציורים? אולי זה לא כל כך קל להבדיל בין המילים לראות וים.

דוגמאות למשחקים ללמד ילדים איות
דוגמאות למשחקים ללמד ילדים איות.

כדי להשלים את המשחק הזה תצטרכו לחפש במרק האלפבית את המילה המתאימה לכל תמונה ולכתוב אותה לידה. מילים הומופוניות יהיו הקושי הגדול ביותר שלהן. כמו כן, אם אתה מוצא שזה קל מדי, אתה יכול להשתמש בהגדרות או דוגמאות במקום התמונות.

מצא את השגיאות

האם אתה רוצה שהילדים שלך יהיו שרלוק הולמס של האיות ולא יאות לא נכון שום מילה? זו פעילות מסובכת ולפעמים הם עצלנים מדי לעשות אותה; לפיכך, ההגדרה הנכונה היא המפתח.

  1. העלו סיפור בלשי שמטביע אותם בפעילות. לדוגמה, גנב השאיר הודעות מלאות בשגיאות כתיב והם צריכים למצוא את כולן כדי לתפוס אותו ולהחזיר את השלל.
  2. השתמש במעט תעוזה כדי לעודד יצירתיות באמצעות פרשנות. תן להם כמה משקפי מגדלת ופנסים כדי לחפש מסרים נסתרים בטעויות שלהם.
  3. הפרס. תלוי איך הם עשו זאת, תהיה להם מדליה התואמת לרמת האיות של שרלוק, ווטסון או בלש.

משחקי קלפים

הם מעוררים זיכרון ויזואלי ואסוציאציה. אם מדברים על משחקי קלפים, יש הרבה אפשרויות שניתן להתאים בקלות לפי רמת הילדים.

מצד אחד, יש לנו את כרטיסי הפלאש המפורסמים. אלו הם קלפי למידה ולכל אחד מהם יכולים להיות מילה, ציור או מושג. אתה יכול לבחור כלל איות כדי שיוכלו לתת לך דוגמאות או מילים לאיית.

מצד שני, יש לנו משחקי זוגות. מי לא שיחק במציאת הזוגות? ילדים יכולים להתאים הומופונים, כל מילה עם הציור שלהם או דוגמה עם כלל איות.

אם אתה רוצה לסבך את זה עוד יותר, נצל את המילים המשתנות בהתאם להגדרתן. האם יבדיל בין "שקר" ל"שקר"?

משחקים אינטראקטיביים או מסורתיים ללמד איות?

לכל המשחקים האלה שמלמדים ילדים איך לאיית יש את הגרסה האינטראקטיבית שלהם. יתרה מכך, לרוב יש להם רמות קושי שונות ומחולקות לקטגוריות לפי תקני איות.

עם זאת, אם תבחרו בגרסה המסורתית של המשחקים, תעודדו גם את היצירתיות והתקשורת של ילדיכם. למה? זה מאוד פשוט: הם צריכים ליצור משחק משלהם ולקבוע את הכללים איתם הם ישחקו. חוץ מזה, אם הם ישחקו כקבוצה, הכישורים שלהם יתרבו.

מה החלק הכי טוב? בשני המקרים, הם מפתחים ומנהלים את התחרותיות והידע שלהם תוך שהם נהנים באיות.