המפתחות ללמד ילדים כיצד להציב גבולות

המפתחות ללמד ילדים כיצד להציב גבולות
המפתחות ללמד ילדים כיצד להציב גבולות.
אם אתם רוצים לגדל ילדים חזקים ובטוחים בעצמכם, חשוב ללמד אותם שהצבת גבולות לא הופכת אותם לאדם אנוכי או רע. הצבת גבולות היא מעשה של אהבה עצמית.

כל ההורים שואפים ללמד את ילדיהם לקבל גבולות אבל, לפעמים, אנחנו שוכחים שחשוב להם לא פחות ללמוד כיצד להציב גבולות. לימוד ילדים כיצד להציב גבולות מגיל צעיר יעזור להם לבנות הערכה עצמית טובה ומערכות יחסים בריאות.

מה זה אומר להציב גבולות?

גבולות עוזרים לבנות את הזהות שלך. מהרגע שאתה מפתח מודעות עצמית ותופס את עצמך כיצור אינדיבידואלי, נפרד מאחרים, גבולות קובעים את הדרך שבה אתה מתייחס לאחרים.

על מנת לעשות זאת בצורה נאותה, עליך להיות מסוגל להכיר ולאכוף את הצרכים שלך ולדרוש כבוד. אם אינך מסוגל להציב גבולות, אתה נותן לעצמך להיסחף על ידי החיים ועל ידי אנשים אחרים, מה שמשאיר אותך תחושת חוסר שליטה.

לכן, הצבת גבולות מרמזת על לקיחת אחריות על חייך. לדעת להבדיל מה אתה רוצה ומה לא רוצה ויכולת לבטא זאת. זה כרוך ביכולת לבקש מה שאתה רוצה או צריך וגם להגיד "לא" לבקשה הנוגדת את העקרונות שלך. זה אומר לדעת בוודאות שכבן אדם מגיע לך כבוד ולא לפחד להודיע לאחרים.

מעל לכל, הצבת גבולות מרמזת על אי נכנע לבקשות או הצעות של אנשים אחרים, גם אם אתה יודע שעלולות להיות לכך השלכות. לעתים קרובות, אמירת "לא" תוביל לעימות עם אדם אחר, שעלול להרגיש פגוע או לנקוט בסחיטה רגשית ואשמה כדי לגרום לך לשנות את דעתך.

בדיוק מהסיבה הזו, אנשים רבים מתקשים להציב גבולות עם יקיריהם או בעלי סמכות.

תמונת "ילד טוב".

לימוד ילדים כיצד להציב גבולות מגיל צעיר יעזור להם לבנות הערכה עצמית טובה ומערכות יחסים בריאות
לימוד ילדים כיצד להציב גבולות מגיל צעיר יעזור להם לבנות הערכה עצמית טובה ומערכות יחסים בריאות.

לילדות יש השפעה רבה על מקור הפחד הזה מלומר לא. ילדים פגיעים ותלויים. לפיכך, הם זקוקים למבוגרים כדי להיות מסוגלים לשרוד ולספק את צרכיהם. בהקשר זה, מבוגרים מעבירים לילדים לעתים קרובות את הרעיון שכדי להיות "ילד טוב", עליהם להיות צייתנים, צייתנים ולא להתנגד.

לפעמים, כשילדים מביעים כעס או אי הסכמה, כשהם צורחים או בוכים, הם נדחים או מקבלים מבטים לא מסופקים ממבוגרים.

לפיכך, הילד מפנים את הרעיון שהתנהגות זו מטרידה ומרתיעה אחרים, וכיוון שעדיפותם היא לשמור על המבוגר מאושר כי הוא תלוי בו, תגובתו היא לרסן. הם לומדים לעקוף את דעותיהם וחוסר ההסכמה שלהם כי הם לא רוצים לאכזב, להעציב או להכעיס מבוגרים.

ככל שאנו גדלים, ההתנהגות נמשכת וקשה לנו יותר ויותר להבין שאנו מונעים מעצמנו לרצות אחרים.

למדו את ילדיכם להציב גבולות

לכן, ילדות היא השלב האידיאלי ללמד ילדים שהצבת גבולות לא אומרת שהם אנוכיים או אדם רע. למעשה, זה גם מלמד ילדים שהם צריכים לאהוב ולכבד את עצמם כדי לאהוב ולכבד אחרים.

אם תלמדו את ילדיכם כיצד להציב גבולות, תוכלו לעזור להם להכיר את עצמם טוב יותר ולשפר את ההערכה העצמית שלהם. זה יעזור להם ליצור מערכות יחסים בריאות והרמוניות, שבהן אף אחד מהצדדים לא מרגיש שפלשו אותם. בנוסף, הם ישיגו את החופש העצום של היכולת להראות את עצמם כפי שהם, מבלי לחשוש לאכזב אף אחד.

המפתחות ללמד ילדים כיצד להציב גבולות

  • אפשרו להם להביע את דעתם בכבוד, גם אם הם לא זהים לדעותיהם של אחרים.
  • הראה להם שדעתם חשובה ושזה אמיץ עבורם להביע את עצמם, בכבוד.
  • כמו כן, הסבירו שכל האנשים הם בעלי ערך וראויים לאהבה וכבוד. ושלא יאפשרו לאף אחד להשפיל או לפגוע בהם.
  • הזכירו להם שגם אם הם אוהבים מישהו מאוד, הם לא תמיד חייבים להסכים איתו. הם יכולים להביע את דעתם ואף יכולים לסרב לבקשות של אנשים אחרים, מכיוון שזה לא אומר שהקשר עומד להסתיים.
  • לבסוף, תן להם לדעת שהאדם החשוב ביותר בחייהם צריך להיות הם עצמם, ושזה לא טוב לעשות משהו שהם לא רוצים לעשות רק כדי לקבל אישור או ידידות של אחרים.

פופולריים