היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה

היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה הן לאם והן לילד הופכים את מדיום האכלה זה לבחירה אידיאלית
היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה הן לאם והן לילד הופכים את מדיום האכלה זה לבחירה אידיאלית.
הנקה מזינה את התינוק הן פיזית והן רגשית. היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה הן לאם והן לילד הופכים את מדיום האכלה זה לבחירה אידיאלית.

הנקת תינוקך לא רק מזינה אותו פיזית, אלא גם רגשית. היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה הם רבים והשפעתה אינה מוגבלת לחודשים או לשנים הראשונים של החיים. החותם שהוא יוצר משפיע על האדם גם בבגרותו.

המשכיות

הערך התזונתי של הנקה אינו מוטל בספק, אך יש לו גם השלכות פסיכולוגיות גדולות. לאחר תשעה חודשים של מחסה בסביבה בטוחה ונוחה, התינוק גורש לעולם סוחף מלא באורות, צלילים וריחות לא ידועים.

הקטן זקוק לנוכחות הפיזית המתמשכת של אמו ולהבטחה שהיא עדיין שם כדי לענות על הצרכים שלהם. בזמנים אלו, השד, עבור הילד, הופך לשם נרדף לחיבה, נוחות והגנה.

החזקת התינוק בידיים, עור אל עור והנקה מאפשרת להם לתפוס את אותם גירויים מוכרים שהם קיבלו בתוך הרחם. תחושת הנשימה ודפיקות הלב של אמם מעניקה להם תחושה של המשכיות של החיים לפני ואחרי הלידה.

לאחר מכן התינוק מרגיש מנוח, נוח ורגוע. כשהם מניקים, זה מאשר את האהבה וההגנה של האם, והתינוק חווה את הוודאות שהיא לצידם כשהם מסתגלים לעולם החדש הזה.

יתרונות פסיכולוגיים של הנקה עבור התינוק

ההשפעות המיטיבות של הנקה מתרחבות לבגרות בגלל החותם הפסיכולוגי החיובי שהיא יוצרת. בשל כך, התינוק יוצר ייצוגים נפשיים של העולם כמקום בטוח ואדיב, ושל הוריהם כמקור של חיבה ואמון.

אבל מה, באופן ספציפי, היתרונות הפסיכולוגיים של הנקה?

  • הקשר הרגשי בין האם לילד מתחזק ומתחזק באמצעות הנקה. הקשר יעזור לילד להרגיש בטוח מבחינה רגשית ולסבול פחות מתח. בנוסף, זה יועיל להתפתחות הקוגניטיבית שלהם, שכן למידה מתרחשת ביתר קלות אם יש קרבה רגשית למבוגר.
  • תינוקות אשר יונקו מפתחים ביטחון עצמי, הערכה עצמית ואוטונומיה גבוהים יותר.
  • הם מראים ניהול רגשי טוב יותר. זה הופך ליכולת בריאה להראות חיבה לאחרים, כישורי ניהול מתחים טובים וגישה חיובית יותר לחיים.
  • ילדים אלה גם מראים הסתגלות חברתית טובה יותר. יש להם כישורי תקשורת טובים והם מסוגלים ליצור קשרים רגשיים מתאימים. כתוצאה מכך, האיכות והיציבות של מערכות היחסים החברתיות שלהם גבוהות יותר.

יתרונות פסיכולוגיים של הנקה עבור האם

הערך התזונתי של הנקה אינו מוטל בספק
הערך התזונתי של הנקה אינו מוטל בספק, אך יש לו גם השלכות פסיכולוגיות גדולות.

לאחר לידה היא תקופה מסובכת עבור היולדת. זה שיאו של כל מסע ההריון, ומביא איתו ציפיות ופחדים. השינויים ההורמונליים המתרחשים יכולים להגביר עוד יותר את עוצמת החוויה.

עם זאת, הנקה יכולה לסייע, במידה רבה, בתהליך ההסתגלות הזה לאמהות. הנקה עוזרת לנשים רבות לבסס את עצמן כאמהות מסוגלות, להגביר את ההערכה העצמית שלהן ולהפיג הרבה מהספקות שלהן לגבי עצמן.

בנוסף לכך, זה מועיל בהפחתת המתח הרגשי והחרדה האופייניים לחודשים הראשונים הללו. זה מקטין באופן משמעותי את הסיכון לדיכאון לאחר לידה.

דברים שכדאי לזכור

הנקה ממושכת

למרות הטאבו החברתי סביב הנקה ממושכת, אין תופעות לוואי שליליות מוכרות. התינוק לא יהפוך לתלות יתר אם ימשיך להניק לאחר גיל שנתיים. גם לא תחסר להם אוטונומיה כלשהי.

להיפך, גמילה מכבדת ומתקדמת המונחה על ידי גדילת הילד תמנע מהם לסבול מהחרדה של צורך להפסיק להניק לפני שהם מוכנים לעשות זאת.

כל אמא היא אחרת

הנקה היא האמצעי האידיאלי להאכלת התינוק, בתנאי שזו חוויה שמחה ומתגמלת הן לילד והן לאם. אם זה הופך להיות מעיק או שאחד מהם סובל בדרך כלשהי, אז עדיף לחפש אפשרויות אחרות.

באופן דומה, אם לא ניתן היה לבסס הנקה בהצלחה, אז נוכל להשיג רבים מהיתרונות הפסיכולוגיים שלה על ידי מגע פיזי רב עם התינוק. החזק את התינוק שלך כמה שיותר והשאר אותו קרוב לשד שלך. זה יגרום להם להרגיש אהובים ומוגנים.

פופולריים