איך לבנות קשר בריא עם הילד שלך?

קשר חזק ובריא בין האם לילד הוא דרך להגדיל את הפוטנציאל של הילד
קשר חזק ובריא בין האם לילד הוא דרך להגדיל את הפוטנציאל של הילד.

קשר בריא הוא אחד הדברים החשובים ביותר במהלך האימהות והילדות. קשר בריא הוא המפתח האמיתי היחיד להבטיח את בריאותו, הבטיחות, האושר והצמיחה של ילדכם.

חינוך וילדות מאושרים מספקים לילדים כלים רגשיים רבים. כולם חיוניים להתפתחות ויעזרו להם ליצור עתיד חיובי.

כעת, שאלת מיליון הדולר היא: איך אתה יכול ליצור קשר בריא עם הילד שלך? זה הרבה יותר קל ממה שאתה חושב. זה בעצם מסתכם בשיתוף זמן איכות עם הקטן שאתה אוהב מאוד.

הקשר המיוחד הזה נוצר במהלך ההריון אולם יש לטפח אותו גם לאחר הלידה של הילד. אל תשכח להזין את הקשר המיוחד הזה בכל יום ויום. עליך לאמץ את האהבה הקסומה המאחדת את שניכם.

קשר בריא עם ילדכם מהרחם

כמה מומחים מדברים על תקופת אלף הימים. זה מתחיל מרגע ההתעברות ועד השנתיים הראשונות לחייו של היילוד.

זהו שלב מכריע שכן זה כאשר מוחו של ילד מתפתח. תזונה היא כמובן חשובה, אולם אין לקחת את החשיבות של נוירולוגיה ופסיכולוגיה כמובן מאליו.

קשר חזק ובריא בין האם לילד הוא דרך להגדיל את הפוטנציאל של הילד. זה גם מונע מפצעים רגשיים מסוימים להתרחש.

לכן, אנו יכולים גם לומר שקשר חזק משפיע באופן חיובי על בטיחות הילד, ההערכה העצמית והעצמאות של הילד. עתידו של ילדכם בידיים שלכם.

בילוי זמן עם ילדכם יהיה ההשקעה הטובה ביותר שתוכלו לעשות לעתידו.

הקשר הבריא שנוצר בין האם לילד מכונה גם "התקשרות בטוחה" או "אמון בסיסי". משמעות הדבר היא שהילד מובטח שמישהו נמצא שם כדי לדאוג לטיפול הבסיסי ולרווחתו הבסיסית.

קשר בריא עם ילדכם: איך ליצור אותו?

קשר בריא עם ילדכם מהרחם
קשר בריא עם ילדכם מהרחם.

אנחנו מתחילים לאהוב את הילדים שלנו מהרגע שאנחנו לומדים על קיומם. אנחנו מפנטזים להחזיק אותם בזרועותינו ולתת להם חיבוקים ונשיקות. לפני שהם מגיעים אנחנו מדמיינים את פניהם כל היום ומתחילים לחשוב על שמות אפשריים.

לכן זה לא פסול להפגין את האהבה והתקווה שלך מרגע הכניסה להריון. דברו עם ילדכם, ספרו לו סיפורים, אל תתעייפו מלשיר שירי ערש וללטף אותם דרך הבטן.

כשהם יוולדו, תראה שהכל היה שווה את זה. הקשר מתחיל להירקם מוקדם ממה שאתה חושב.

ברגע שהילד נולד, אל תפסיק להראות את אהבתך. כלול אותם בשגרה שלך, המשך לדבר איתם ועזור להם לגדול למבוגרים נפלאים. הראה להם את אהבתך באמצעות המעשים שאתה עושה עבורם.

זה לא משנה אם העבודה או המטלות שלך בבית מונעות ממך להיות עם ילדך כל היום. פשוט חשוב לבלות איתם זמן איכות; הכמות לא בהכרח משנה.

לעורר את ילדך בהתאם לגילו. ליטופים, משחקים ואפילו רגעים פשוטים כמו ארוחת ערב משפחתית יכולים להיות רגעים נפלאים להתפתחות ילדכם.

קשר בטוח: גורמי מפתח

באופן כללי, סוג הקשר שאנו מטפחים עם ילדינו הם קשרים בטוחים. עם זאת, שמירה על בטחון הקשר דורשת מאמץ יומיומי. איגרות חוב אלה אינן ניתנות לשינוי; עם זאת, ניתן לשמור עליהם על ידי ביצוע הנחיות מסוימות.

  • לתת מענה לצרכים שלהם ביעילות. כהורים עלינו לדעת תמיד מה הם מרגישים ומה הם צריכים. אם נהיה מודעים, נוכל לתת מענה לדרישותיהם כראוי. על מנת לבצע זאת, שימו עין פקוחה והיו אמפתיים. האזנה פעילה להם יכולה להיות גם כלי בסיסי.
  • אל תהיה מגונן יתר על המידה. אין צורך להגזים כשמדובר במצבים מסוימים. אם יש מצב שגורם לפחד, חרדה או אי נחת, כהורים עלינו פשוט לשדר שלווה לילדינו. כשמדובר בפרידות, הן צריכות להיות קצרות ותמיד צריכות להסתיים בנשיקה או חיבוק.
  • סבלנות במצבי לחץ. אין דבר טוב יותר מאשר להגיב ללחץ בחום ובהבנה. אל תיקחו את התקפי הזעם שלהם כהתקפה אישית – חפשו דרכים להגיע לילדכם על מנת לעודד אינטליגנציה רגשית באמצעות דיאלוג.

מערכת יחסים איתנה עם ילדך תבטיח את מקומך כאחד מעמודי התווך הבסיסיים בחייו.

פופולריים