קל יותר לגדל בחורות חזקות מאשר לתקן נשים שבורות

קל יותר לגדל בנות חזקות מאשר לתקן נשים שבורות
קל יותר לגדל בנות חזקות מאשר לתקן נשים שבורות.
אל תיתן לבתך לגדול במחשבה שהיא חייבת להיות כנועה כדי שיאהבו אותה. לגדל בנות חזקות, למדו אותן להשמיע קול ולסמוך על עצמן.

איזו בחורה לא חלמה להיות נסיכה? ילדים קטנים רבים מוצאים את הדמויות הראשיות של הסרטים והספרים האהובים עליהם כהשראה למה שהם רוצים להיות. עם זאת, הם לא נותנים לבנות צעירות את הכלים שהם צריכים להתמודד עם החיים. כדי לגדל בנות חזקות, אתה צריך להתחיל מילדות.

למרבה הצער, תפקידי מגדר וסטריאוטיפים עדיין מושרשים בחברה. פעמים רבות, מבלי להיות מודעים לכך, אנו שולחים לבנות שלנו הודעות שיישארו בתודעתן. לאחר מכן, הם מתחילים לעצב את האישיות שלהם מבפנים.

הנסיכה הקטנה של הבית

כמעט מלידה, ילדים מקבלים המון הודעות על מה שמצופה מהם. למרות העובדה שהמצב משתנה ויותר ויותר הורים מגדלים את ילדיהם במודע, חלק מהרעיונות עדיין מזיקים.

בנות בדרך כלל המושפעות ביותר מאמונות אלו. מגיל צעיר, מועבר אליהם הרעיון שכדי להיות טובים הם צריכים להיות צייתנים, צייתנים ומתוקים. כדי להגשים את מה שאחרים מצפים מהם, הם צריכים להשתמש בקול רך ודיסקרטי - הם לא יכולים לצעוק, לצעוק או להיות תוקפניים.

מילדותם המוקדמת הם זוכים לשבחים על המראה הפיזי שלהם. אנשים אומרים להם שהם יפים, אבל לא שהם אינטליגנטים, חזקים או אמיצים. לאחר מכן, הם חושבים שיותר חשוב שהם ילבשו בגדים ותסרוקות יפות מאשר להיות מי שהם רוצים להיות.

ההשלכות של גידול נסיכות

איך לגדל בנות חזקות
איך לגדל בנות חזקות.

במבט ראשון, זה עשוי להיראות כמו הערות קטנות. עם זאת, הם מראים לבנות שהערך שלהן מבוסס על איך שהן נראות. זה אומר להם שהתכונה הגדולה ביותר שלהם היא הכחשה עצמית ועדינות, ושהם לא יכולים לבטא כעס או אי הסכמה.

כשהילדה הזו תגדל, היא תהפוך לאישה שחוששת להגן על זכויותיה שלה. הצבת גבולות, אמירת לא, קבלת החלטות תהיה מפחידה עבורה. למעשה, היא תרגיש שאם תעשה זאת, האנשים סביבה יפסיקו לאהוב אותה. במקרים רבים, היא תהיה תלויה, ולא תוכל לשים את עצמה במקום הראשון.

זה יכול להוביל גם למערכות יחסים פוגעניות, בין אם עם בן זוג, חברות או במקום העבודה. מעל הכל, הם ירגישו חוסר שביעות רצון וחסרי אונים, מכיוון שהם לא ירגישו חופשיים או מסוגלים. הם ירגישו שההתאמה לתבנית של מה שיפה היא דרך חיים, ואין להם כוח לאתגר אותה.

עד שהם ירצו להיות מודעים למה שקורה להם, הם יבזבזו הרבה זמן להיות אומללים. בנוסף, הם עשויים להזדקק לעזרה מקצועית כדי לבנות מחדש את ההערכה העצמית שלהם ולמצוא את כוחם.

לכן, חשוב מאוד להתחיל לתת לקטנטנים שלכם את הכלים לגדול בטוחים ומועצמים. קל יותר לגדל בנות חזקות מאשר לתקן נשים שבורות.

איך לגדל בנות חזקות

  1. הראה להם התייחסויות המשפרות תדמית בריאה ושלמה של נשים. באמצעות סיפורים וסרטים, אתה יכול להביא סיפורים נפלאים של נשים אמיצות ומסוגלות כדי לעורר את בתך.
  2. בנה את ההערכה העצמית שלה במסירות. הקפד לתת לה את ההזדמנות לנסות ולהיכשל, וללמוד על תחומי חיים שונים. הערכה עצמית נוצרת באמצעות מעשים ושיפור עצמי. מילים חסרות תועלת אם אינך תומך בהן בעובדות. שבחים ריקים אינם יוצרים הערכה עצמית.
  3. שימו לב לקידום כל התכונות של בתכם. אם אתה רוצה להשלים אותה, אל תגיד לה תמיד כמה היא יפה. במקום זאת, ספר לה כמה כיף לה להיות בסביבה. שבחו את האינטליגנציה שלה או כמה היא עושה מתמטיקה. כמו כן, ספר לה כמה היא אמיצה, או כמה הלב שלה גדול.
  4. עודדו אותה לבטא ולהגן על עצמה. תן לה לא להסכים. הקשיבו והעריכו את דעותיה. אל תדחיק, תגביל או תבטל את רגשותיה.
  5. תהיו דוגמה עבורה. דאגו להערכה העצמית שלכם, למילים ולמעשים שלכם. נסה להיות עצמך, אישה חופשית ושלמה, שחיה ללא פחד ורודפת אחר מטרותיה. היה מבוגר חזק ושמח להסתכל עליו.

פופולריים