אסרטיביות: הצבת גבולות עם ילדיך

במאמר זה נסביר את החשיבות של אסרטיביות והצבת גבולות ביחסים שלך עם אחרים
במאמר זה נסביר את החשיבות של אסרטיביות והצבת גבולות ביחסים שלך עם אחרים.
במאמר זה נסביר את החשיבות של אסרטיביות והצבת גבולות ביחסים שלך עם אחרים.

אסרטיביות היא מיומנות שמפיקה יתרונות רבים. עבור אמהות, זה ללא ספק כלי מצוין בכל הנוגע להתמודדות עם התקפי זעם וגם עם ויכוחים עם ילדים.

לדעת לומר "לא" מבלי להתנגש מועיל בכל הנוגע לקביעת גבולות וסמכות.

השימוש במילה "לא" עם ילדים בהחלט יכול להיות חרב פיפיות. מצד אחד, אם אתה רפוי מדי, ילדים עלולים לחשוב שיש להם כוח מסוים על הוריהם ולעשות עליך מניפולציות. אתה צריך להימנע מאיבוד סמכות, כי זה לא יעזור לאף אחד.

מצד שני, גם אתה לא צריך להיות אסרטיבי מדי. אם אתה צועק "לא" ברגע שילדך מסיים לשאול אותך משהו, זה עלול לגרום לו להרגיש צורך למרוד. כתוצאה מכך, הוא עלול להתחיל לפעול או להתנהג בצורה לא טובה.

איך אתה יכול לווסת אסרטיביות כך שזה יהיה כלי בונה? במאמר זה נראה לך כמה קווים מנחים להשגתה.

מה זה להיות אסרטיבי?

אסרטיביות היא תכונה חשובה מאוד עבור אדם בדרכים רבות ושונות. זה בעצם מורכב מלדעת לכבד את זכויותיו, מחשבותיו ועמדתו, כמו גם נכונות לפעול בצורה מסוימת.

בין אם זה חברתי או הקשור לעבודה, הידיעה כיצד לסרב לבקשות מוגזמות או אפילו פוגעניות תעזור לך להימנע מלהגיע למצבים לא רצויים. זה כל כך חשוב שתוכל אפילו למנוע לחץ, חרדה או תסכול שאחרת היית מקבל על ידי עשיית דברים שאתה לא רוצה ולא צריך.

אותו דבר קורה כשמדברים עם הילדים שלך, מה שיכול להיות מאוד מסובך לפעמים. אם לא תציב גבולות, אתה עלול להעביר מסר שגוי של התעלמות מהאחריות שלך.

אסרטיביות מורכבת מחיפוש איזון

אל תנסה לכבוש את ליבו של ילדך על ידי כניעה או הצבת גבולות חלשים
אל תנסה לכבוש את ליבו של ילדך על ידי כניעה או הצבת גבולות חלשים.

עם זאת, זה לא כל כך קל. אם כולנו נעבור את החיים להגיד לא להכל ולהתנגד לכולם, העולם היה מקום נורא. טובות ופשרות לא היו קיימות.

המטרה היא למצוא את האיזון הנכון. להיות אסרטיבי בזוגיות פירושו לדעת מתי לוותר ומתי להיות נחרץ. צריך לזהות מה הוגן ומה לא. זה מאוד יעזור לך.

ברור שזה לא קל. עם זאת, אתה בהחלט יכול להשיג את זה. הנה כמה טיפים שכדאי לזכור בעת משא ומתן עם ילדיכם:

  • התחל את השיחה. זה מיותר להיות תקוע בדעות שלך מבלי לחשוב על הצרכים של האחר. אתה צריך להקשיב ולראות דברים מנקודת המבט שלהם.
  • לדעת להסביר. בדיוק כמו שזה נשמע, אתה צריך לתת את הטיעון שלך בצורה ברורה ככל האפשר. להילחם רק כדי להילחם זה לא הגיוני. מצד שני, אם תגבו את ההחלטה שלכם, עם הזמן, ילדכם יבין אתכם.
  • שמור על עמדתך. אם אתה משוכנע ואין לשנות את דעתך, הגן על דעתך. אם תיכנע, ילדך יניח שאתה פגיע. הם ישתמשו בזה נגדך כשתהיה להם הזדמנות. אל תטיל ספק גם בעצמך. הטון, המבט והמחוות שלך צריכים לגבות את מה שאתה אומר.
  • היו פרואקטיביים. בנוסף לשמירה על עמדתך, תוכל להציע אלטרנטיבות לרעיונות שלך, כל עוד הן מתאימות. בתקווה תמצא פשרה טובה שתמנע מריבה.

מדוע עלול להיות חוסר אסרטיביות?

אסרטיביות והערכה עצמית קשורות קשר הדוק. אנשים חושבים שאם אתה בטוח בעצמך, תוכל להעביר את המחשבות וההחלטות שלך בלי להסס.

אחרת, אתה עלול ליפול למעגל קסמים. אולי אתה לא מכבד את עמדתך כי אתה לא חושב שזה מגיע לך. כתוצאה מכך, אחרים לא מכבדים אותך, והערך העצמי שלך יורד יותר.

זה טוב לרצות לרצות אחרים ולמצוא חן, אבל זה לא אמור לגבות מחיר. אל תנסה לכבוש את ליבו של ילדך על ידי כניעה או הצבת גבולות חלשים.

"להיות אסרטיבי בזוגיות פירושו לדעת מתי לוותר ומתי להיות נחרץ".

לבסוף, חשוב להדגיש שבעיקר צריך להיות רגועים ומכבדים. עליך להישאר ממוקד ולהיות מוכן ליצור תקשורת פתוחה וכנה עם האדם האחר.

אחרי הכל, אתה בונה מערכות יחסים עם הילדים שלך מיום ליום. כל יום מביא איתו אתגרים חדשים. אסרטיביות, כשעושים אותה נכון, יכולה להיות בעלת הברית הטובה ביותר שלך.

פופולריים