טיפים פשוטים ללמד את ילדכם שפה אחרת

טיפים פשוטים ללמד את ילדכם שפה אחרת
טיפים פשוטים ללמד את ילדכם שפה אחרת.
אפשר ללמד את ילדך שפה אחרת מגיל צעיר. אתה רק צריך לעקוב אחר כמה עצות פשוטות.

להיות דו לשוני לא חייב להיות קשה. למרות שילדים די מסוגלים ללמוד בקלות מספר שפות, אנחנו לא ממש בטוחים איך לעזור להם לעשות זאת. עם זאת, ללמוד ללמד את ילדך שפה אחרת הוא למעשה די פשוט אם נבצע שלבים מסוימים.

לאנשים רבים יש את הרעיון השגוי שילדים יכולים להפוך לדו-לשוניים רק אם הם מתחילים לדבר את שתי השפות בו-זמנית. עם זאת, זהו רק מיתוס.

ג'יל סטריבלינג, בוגרת לימודי פסיכולוגיה ופדגוגיה ותואר שני בחינוך לגיל הרך מאוניברסיטת קליפורניה, אומרת את הדברים הבאים: "זהו מיתוס שילד לא יכול להפוך לדו-לשוני לאחר גיל מסוים."

היא מתעקשת שכל ילד יכול להפוך לדו לשוני.

" ילדים דו -לשוניים הם יצירתיים יותר, המוח שלהם מתפתח בצורה שונה ויש להם הערכה עצמית גדולה יותר".

-ג'יל סטריבלינג-

אנו הולכים לתת לך כמה טיפים ללמד את ילדך שפה אחרת בקלות ובטבעיות.

טיפים פשוטים ללמד את ילדכם שפה אחרת

הקשב למוסיקה

חשיפת ילדכם למוזיקה היא אחת הדרכים הקלות ביותר להכיר לו שפה חדשה. כפי שאנו יודעים, ילדים לומדים על ידי אינטראקציה, הקשבה וצפייה. כאשר אנו מנגנים מוזיקה בשפה אחרת, ילדים מכירים את הצליל והקצב של השפה הזו.

האזנה למוזיקה תעזור לילדים להכיר את הטון, ההטיות והניואנסים של השפה שהם לומדים.

גם אם הם לא מבינים את השירים בהתחלה, הם יפתחו מיומנויות חיוניות לתקשורת עתידית. האזנה וחזרה על שירים בשפה אחרת תעזור לילדכם לפתח מערכת יחסים טבעית עם השפה הזו.

צפה בסרטונים או סדרות בשפה אחרת

אנו הולכים לתת לך כמה טיפים ללמד את ילדך שפה אחרת בקלות ובטבעיות
אנו הולכים לתת לך כמה טיפים ללמד את ילדך שפה אחרת בקלות ובטבעיות.

לגרום לילדים שלך לצפות בסרטונים או בתוכניות טלוויזיה בשפה אחרת היא אחת הדרכים הטובות ביותר עבורם ללמוד שפה חדשה. חשוב למצוא כמה תקליטורי DVD טובים עם תוכניות או סדרות לילדים שתוכלו לצפות איתם.

סרטונים משלבים שתי דרכים ללמידה: צפייה והקשבה. למרות שמוזיקה היא דרך טובה מאוד ללמוד שפה אחרת, סרטונים יכולים לתת לילדיכם ייצוג חזותי של המילים שהם מאזינים להן.

קרא סיפורים

אנחנו יודעים שהקריאה לילדים מועילה להם מאוד. קריאת ספרים בשפה זרה היא רק עוד דרך להגדיל את יתרונות הקריאה עבור ילדינו. בכך הם מתרגלים למבנה השפה.

ראיית מילים בודדות שונה מאוד מקריאת משפטים שלמים. ראשית, כדאי לחפש ספרים מאוירים פשוטים שנוכל ליהנות מהם עם הילד. ספרים דו לשוניים הם גם רעיון מצוין, מכיוון שניתן לקרוא אותם בשפה אחרת ובכל זאת ילדכם עדיין יבין את הסיפור.

עבודה עם כרטיסי פלאש כדי ללמד את ילדכם שפה אחרת

כרטיסי Flash מהנים, אינטראקטיביים ויעילים. אתה יכול לקנות כרטיסי שפה אלה או ליצור כרטיסי שפה משלך. כדי ללמד את ילדך שפה נוספת לאט לאט, התחל להשתמש בכרטיסים האלה כמה פעמים ביום כבר כשהם תינוק. כרטיסי פלאש הם דרך טובה מאוד ללמד את ילדכם בקלות שפה אחרת.

שיטה נוספת היא לבחור בין 10 ל-15 מילים ולחזור עליהן במהירות כשהילד מתעורר, לאחר החלפת חיתול, בזמן האמבטיה או בכל זמן מתאים אחר. מעבר על כרטיסים אלה לא ייקח יותר מ-30 שניות בכל פעם.

אפשרות נוספת היא להדביק את הקלפים על הקירות בחלקים שונים של הבית. כאשר אתם נתקלים בהם עם ילדכם, תוכלו להראות להם את הכרטיס עם המילה ולחזור עליו מספר פעמים.

תתאמן עם אנשים אחרים

השלב האחרון, וכנראה החשוב ביותר, הוא להתאמן עם אנשים אחרים. ילדים יכולים ללמוד שפה חדשה פשוט על ידי דיבור עם אנשים אחרים הדוברים את השפה הזו. על ידי אינטראקציה זו, הם ילמדו לדבר מהר מאוד.

עקביות מצידנו היא המפתח כאן, וילדים יכולים ללמוד מהר מאוד וללא מאמץ. אז, בואו ננצל את שנותיהם הראשונות של ילדינו כדי לעזור להם להיות דו-לשוניים!