איך יוצרים מרחב למידה לילדים בזמן הסגר?

נספר לכם כיצד ליצור את מרחב הלמידה המושלם עבור ילדיכם במהלך ההסגר
היום, נספר לכם כיצד ליצור את מרחב הלמידה המושלם עבור ילדיכם במהלך ההסגר.
הסביבה שבה ילדים לומדים היא בסיסית בכל הנוגע למקסום האינטליגנציה שלהם. היום, נספר לכם כיצד ליצור את מרחב הלמידה המושלם עבור ילדיכם במהלך ההסגר.

אנחנו לא בטוחים כמה זמן נהיה בבית עם הילדים שלנו וגם לא מתי הם יוכלו לחזור לבית הספר. הכליאה כתוצאה ממשבר ה-COVID-19 דוחפת אותנו במישור החברתי והכלכלי כאחד. אבל, לא משנה מתי השיעורים מתחילים שוב, זה תמיד רעיון טוב שיהיה מרחב למידה בבית.

חשוב לעודד יצירתיות ולמידה לא רק בכיתה אלא גם בבית. ולא רק בזמן הכליאה, אלא בכל זמן שבו ילדים צריכים לעשות שיעורי בית ספר בבית. לדוגמה, במהלך חופשה או פשוט תוך כדי ביצוע משימות יומיות.

יצירת מרחב למידה לילדים

יצירת מרחב למידה לילדים בביתכם היא דרך מדהימה לאפשר לילדים שלכם לשחק ולחקור את העולם הסובב אותם. בניית אחד עשוי להיראות כמו משימה מייאשת בהתחלה. אבל הקמת חלל נוח ומעורר השראה עבור הילדים שלך היא קלה ממה שאתה חושב.

ראשית, יש כמה קווים מנחים עיקריים שעליכם לפעול על מנת ליצור מרחב שיעניק השראה ויזין את ילדיכם. במאמר הבא, ניתן לכם כמה רעיונות ועצות. חשבתם שזה רק על מציאת פינה בבית שלכם להכנת שיעורי בית וללמוד? יש כל כך הרבה יותר ללמוד מזה!

ודא שבמרחב הלמידה שלך יש הרבה אור

במידת האפשר, נסה למצוא מקום בבית שלך שמקבל שפע של אור טבעי לאורך כל היום. מחקרים רבים הוכיחו את היתרונות של תאורה טבעית בסביבות למידה. לדוגמה, הגברת ביצועים, רווחה ויצירתיות. ככל שיהיה לך יותר אור טבעי, כך יהיה יותר תורם ללימוד החלל.

אם אתה לא יכול למצוא מקום בבית שלך עם מספיק אור טבעי, הגדרת דברים בחוץ היא גם אפשרות. ואם גם זה לא אפשרי, אז לפחות אפשר לחפש מקום נוח ליד חלון.

תחשוב על צבע

לצבע יכול להיות השפעה עמוקה על המוח האנושי. ולמרות שכל ילד שונה, ישנם צבעים מסוימים שיכולים לעזור לעורר ולהניע למידה.

באופן כללי, ילדים קטנים יותר משגשגים הכי הרבה סביב צבעים בהירים ונועזים. לדוגמה, כתום הוא צבע חם ומסביר פנים שיכול לעזור לשפר את הפרודוקטיביות. ירוק, לעומת זאת, הוא צבע קריר, שיכול להיות בעל השפעה מרגיעה ולשפר את הריכוז.

ככל שיהיה לך יותר אור טבעי
ככל שיהיה לך יותר אור טבעי, כך יהיה יותר תורם ללימוד החלל.

שקלו לצבוע את הקירות והרהיטים באחד מהצבעים הללו על מנת להניע את ילדיכם ולעורר את סקרנותם. השתמש ביצירתיות שלך כדי לכלול את הצבעים האלה בקישוט של מרחב הלמידה של הקטן שלך.

ישיבה נוחה ועמידה למרחב הלמידה שלך

כולנו יודעים כמה כואב זה יכול להיות לשבת שעות על גבי שעות על כיסא לא נוח. זה לא שונה עבור הילדים שלך. ודא שהכיסאות בחלל הלמידה שלך נוחים ויש להם מספיק תמיכה לגב.

יתרה מכך, כלול מספר אפשרויות ישיבה, כמו כיסאות, שקיות שעועית, כריות רצפה או פינות קריאה. כך, לילדים שלך יש את החופש לנוע בזמן שהם משחקים, לומדים וחוקרים. הם יבחרו את המקום הנוח ביותר בהתאם לפעילות בהישג יד.

רעיונות מעשיים וחוויות למידה בהכוונה עצמית

באופן אידיאלי, כדאי ליצור מרחב למידה שבו ילדים יכולים ללכלך את ידיהם - מילולית ופיגורטיבית. כלול מגוון רחב של פעילויות מעשיות כמו מוזיקה, אמנות, קריאה, כתיבה, פאזלים ומשחקים. כך, ילדכם יכול ליישם את הידע הקיים שלו לחוויות חדשות.

עודדו את ילדיכם לבחור בפעילויות משלהם ולכוון את הלמידה שלהם. על ידי כך, אתה יכול לעזור להם לגלות מהם תחומי העניין שלהם ולהגביר את הביטחון העצמי, הסקרנות והספיקות העצמית שלהם.

מרחב הלמידה האידיאלי הוא כזה שמאפשר לילדים לחבר את הידע שלהם עם ההתנסויות שלהם כדי לבנות הבנה בעלת משמעות עבורם.

לבסוף, מרחב הלמידה המושלם מעודד גם העברת הידע של הילדים מההקשר המקורי להקשרים חדשים ושונים. חשוב מאוד לזכור זאת ולהציע לילדים אפשרויות למידה במסגרת היכולת הקוגניטיבית שלהם.

וכמובן, ארגון הוא המפתח. מרחב מאורגן, מוח מאורגן! הנגיעות האחרונות תלויות בך! ככל שהחלל מותאם אישית יותר, כך ייטב.