ללמד ילדים לקבל לא כתשובה

ללמד ילדים לקבל לא כתשובה יעזור להם בהמשך חייהם
ללמד ילדים לקבל לא כתשובה יעזור להם בהמשך חייהם.
תנו לילדיכם כל מה שהם רוצים והם יגדלו להיות חסרי סובלנות ומתוסכלים בקלות ולא יידעו איך להתמודד עם קשיים.

כולנו מכירים את ההרגשה העצובה שמגיעה עם חוסר היכולת להשיג את המטרות שלנו או אם הדברים לא הולכים כמונו. אם למבוגרים קשה להתמודד עם זה, פשוט תחשוב מה קורה לילדים. ללמד ילדים לקבל לא כתשובה יעזור להם בהמשך חייהם.

סובלנות נמוכה לתסכול

סובלנות נמוכה לתסכול היא מושג מפתח כאשר מלמדים ילדים לקבל לא כתשובה. תסכול הוא כמו מקבץ של רגשות של עצב, אכזבה והתפכחות שמגיעה עם אי השגת מה שאתה רוצה. למה יש אנשים שמתמודדים טוב יותר עם הרגשות האלה? בעיקר בגלל חוויות העבר שלהם.

החל מילדות, אתה מתחיל להתמודד עם בעיות באמצעות הכלים שלמדת מההורים שלך. אם ההורים שלכם לא יתנו לכם את הכלים הנכונים, לא תדעו איך להתמודד עם הנושאים האלה.

לילדים עם סובלנות נמוכה לתסכול לא נקבעו כללים ברורים ותמציתיים בחיים. תמיד היה להם כל מה שהם רצו כמעט מיד, לא היו להם כישלונות או מגבלות.

עמוק בפנים, אלו הם ילדים חסרי ביטחון עם הערכה עצמית נמוכה, כי אתה צריך להתמודד עם קשיים כדי ליצור דימוי עצמי חיובי של עצמך.

ילדים עם סובלנות נמוכה לתסכול

  • מתקשים לשלוט ברגשותיהם.
  • חסרי סבלנות ואימפולסיביים.
  • יכול להראות חרדה יוצאת דופן לגילם, במיוחד במצבים סכסוכים.
  • מרוכזים בעצמם, הם חושבים שהעולם סובב סביבם ושמגיע להם הכל. הם חושבים שהגבולות אינם הוגנים.
  • תובעניים ורוצים לספק את צרכיהם באופן מיידי. אם לא, הם יעשו התקף זעם.
  • הם נוקשים ולא גמישים. הם מתקשים להסתגל לשינויים.

ללמד ילדים לקבל לא כתשובה

אל תתמכר יותר מדי

אפילו עם הכוונות הטובות ביותר בלב, הורים רבים מנסים להרחיק את ילדיהם מכל צורה של אכזבה, תסכול או כאב. הם חושבים שיהיה להם מספיק זמן לסבול ברגע שהם מבוגרים, ושהם צריכים ליהנות מהילדות שלהם כמה שאפשר.

לפיכך, הם מנסים לפתור כל בעיה קטנה או בעיה שלילדיהם. הם נושאים את התרמילים שלהם, עושים שיעורי בית ונותנים להם כל מה שהם רוצים.

ללמד ילדים לקבל לא כתשובה
ללמד ילדים לקבל לא כתשובה.

עם זאת, זכור שילדך בסופו של דבר יגדל ואתה לא תהיה שם לנצח. הכי טוב שאתה יכול לעשות הוא ללמד אותם איך לקבל לא כתשובה; ללמד אותם איך להתמודד עם התסכול שלהם ולראות בו חלק מתהליכי החיים.

אם אתה תמיד שם כדי לתקן עבורם הכל, הם לא יידעו איך להתמודד עם הקשיים הבאים.

עודדו את האוטונומיה שלהם ולמדו אותם לקבל לא כתשובה

דרך החוויות שלנו, אנחנו מתחילים לעצב את העצמי שלנו. לכן, נסו לעודד את האוטונומיה שלהם בכל מטלה שמתאימה לגילם.

ילדים שהתמודדו עם אתגרים מגיל צעיר וידעו כיצד להתמודד איתם, יהיו בעלי כישורי פתרון בעיות טובים יותר. יהיה להם גם תפיסה טובה יותר של עצמם ומספיק ביטחון עצמי לנהל את הבעיות שלהם.

למד אותם לא לפחד מכישלון

לפעמים, החלק הקשה ביותר בקבלת 'לא' כתשובה הוא כאשר לא קיבלת את מה שקיווית לקבל, או הרגשת כישלון. ילדים צריכים לראות שטעויות הן חלק מכל עקומת למידה ולא לפחד לנסות דברים.

אל תיכנע להתקפי הזעם שלהם

ללמד ילדים לקבל לא בתשובה תהיה המתנה הגדולה ביותר שתעניק להם. אל תוותר אם הם לא מקבלים את זה בהתחלה, לא משנה אם הם צועקים וצועקים. כמובן, אל תיכנע, אל תחזק את ההתנהגות הזו. זו הדרך שלהם לבטא את התסכולים שלהם ועם הזמן הם ילמדו איך לבטא את עצמם טוב יותר.

שוחח עם ילדיך כדי ללמד אותם איך לקבל לא כתשובה

כשאתה מכחיש מהם משהו, זה לא צריך להיות בגלל שאתה אומר זאת. דבר איתם, הסביר להם למה הם לא תמיד יכולים להשיג את מה שהם רוצים. אולי תחשוב שהם לא יבינו, אבל הם יבינו שההורים שלהם מתאמצים וגם הם רגועים ואכפתיים.

חוץ מזה, להגיד לא, ואחריו סיבה, תמיד יהיה הרבה יותר טוב וקל יותר לקבל עבורם. הם לא ישמרו לך טינה.

פופולריים