איך לעזור לתינוק לנסות מזונות חדשים?

יגיע הזמן לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים
עם זאת, בשלב מסוים, יגיע הזמן לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים.
לאחר סיום ההנקה, הגיע הזמן לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים. הכל מפתיע, כמו טעמים ומרקמים חדשים. לפעמים, תינוקות לא אוהבים אותם.

במהלך החודשים הראשונים לחייהם, חלב אם מציע לתינוקות את כל אבות המזון שהם צריכים. עם זאת, בשלב מסוים, יגיע הזמן לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים. אז הטיפים הבאים יהיו שימושיים.

דחיית מזונות לא ידועים

במוקדם או במאוחר, יגיע הזמן להרחיב את התפריט של הקטן שלך ותצטרך לעזור לתינוק שלך לנסות מזונות חדשים.

יש ילדים שאוהבים לנסות טעמים חדשים, בעוד שאחרים לא רוצים ומעדיפים לאכול מה שהם יודעים שהם אוהבים. במקרים אלו, חשוב להתאזר בסבלנות. אחרי הכל, בממוצע, תינוקות צריכים לנסות משהו 15 פעמים לפני שהם בסופו של דבר יאהבו אותו.

בנוסף, לא רק תינוקות וילדים צעירים סובלים מנאופוביה (פחד מהלא נודע). גם מבוגרים יכולים לסבול ממנה, והוא יכול אפילו לכלול מזונות חדשים. ילדים קטנים בדרך כלל מתגברים על זה באופן טבעי כשהם מגיעים לגיל 5 בערך.

למידה על ידי חיקוי

הורים מהווים מודל לחיקוי עבור ילדיהם. הרגלים משפחתיים עושים הבדל גדול. אם מבוגרים תמיד מוכנים לנסות מאכלים חדשים ודברים חדשים באופן כללי, גם ילדים יהיו מוכנים.

הדרך הטובה ביותר לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים היא לאכול אותם תחילה. החיקוי קשור לביטחון ולביטחון שבני המשפחה המבוגרים יוצרים. למעשה, זה כולל גם אחים גדולים יותר.

טריקים שיעזרו לתינוקך לנסות מזונות חדשים

שעת הארוחה צריכה להיות תמיד חוויה חיובית ומשמחת ללא עונש. מגיל צעיר מאוד, אתה צריך ללמד שאכילת מזון בריא זה גם כיף.

אם תינוקות ייאלצו לאכול מאכלים מסוימים, זה פשוט יגרום להם לשנוא אותם. יחד עם זאת, ההורים צריכים להיות מודעים לכך שהם אוהבים טעמים מסוימים יותר מאחרים.

לא צריך להיפטר מהמאכלים האהובים עליהם – אפשר לשלב אותם עם מאכלים חדשים או מאכלים שהם לא כל כך אוהבים. עם זאת, ודא שהם מזונות מזינים.

שנה את המצגת

הדרך הטובה ביותר לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים היא לאכול אותם תחילה
הדרך הטובה ביותר לעזור לתינוקך לנסות מזונות חדשים היא לאכול אותם תחילה.

צבעים הם גם אסטרטגיה מצוינת לעזור לתינוקות לנסות מזונות חדשים. אל תשכח שאוכל "נכנס" דרך העיניים. אם זה לא יפה או מושך, תינוקות כנראה יסרבו לאכול את זה.

לפעמים, לא לאהוב טעם חדש אין שום קשר לטעם. חוסר הרצון לאכול מזון חדש יכול להיות בגלל איך שהוא נראה או מרגיש.

פירות כמו בננות יכולים להיות יפים מאוד. אפשר לקצוץ אותם לחתיכות קטנות, או אפילו להשאיר אותם בצורתם הטבעית. עם זאת, הם יכולים להיות מאוד קשים ללעיסה של תינוקות מכיוון שיש להם רק כמה שיניים.

אם תינוקות לא אוהבים פירות בגלל שהם פירה, הם לא ייראו יפים במיוחד, אבל לתינוקות יהיה קל יותר לאכול אותם.

תן לתינוק שלך להתנסות

ייתכן שדחיית מזונות חדשים לא קשורה לפירות או ירקות שאתה נותן לתינוק שלך.

כמה כלי כסף יכולים להיות מאוד מפחידים. דרך טובה לעזור לתינוקות לנסות מאכלים חדשים היא לתת להם להביא אותו אל הפה במו ידיהם.

דברים שיש להימנע מהם

יש הורים שפונים לנסות דברים שבמקום לעזור, מקשים על תינוקות לאהוב מאכלים חדשים. זה בדרך כלל בגלל שהם לא יודעים יותר טוב. עם זאת, זה יכול להיות גם בגלל תחושת תסכול מכישלונות.

אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא לנסות להסיח את דעתו של התינוק. לדוגמה, הם מנסים להשתמש בסרטוני הטלוויזיה או YouTube. עם זאת, חשוב שהארוחות יהיו רק לאכילה. נצלו את הזמן הזה להיות עם המשפחה וליהנות לאכול ביחד.

לבסוף, ללא ספק, הטעות הגרועה ביותר היא להכריח את התינוק שלך לאכול. ישנם הורים שבעצם מכניסים את הכפית לפיו של תינוקם מבלי לתת לו מספיק זמן לבלוע.

עבור התינוק שלך, האכילה תהיה בסופו של דבר כואבת וטראומטית. בנוסף, זה לא טוב שיש מערכת של עונשים ותגמולים. אלה יכולים להוביל לטראומה, כמו גם למצבים לא בריאים אחרים.