מה עליך לדעת על היגיינת איברי המין של בנך?

מה עליך לדעת על היגיינת איברי המין של בנך
מה עליך לדעת על היגיינת איברי המין של בנך.

היגיינת איברי המין היא משהו שכדאי ללמוד עליו מוקדם ככל האפשר, כדי למנוע בעיות בהמשך. אם את אמא בפעם הראשונה לתינוק, אולי לא הבנת שהפין של תינוקך זקוק לטיפול מיוחד.

זה לא משהו שצריך לפחד ממנו, ולא קשה להבין את השגרה. טיפול בעור של תינוקות חשוב מאוד, וכשזה מגיע לאיברי המין שלהם, יש שיטה מיוחדת.

עבור תינוקות בנים, ישנם כללים בסיסיים להיגיינת איברי המין. אבות אולי מכירים את אלה יותר, בעוד שאמהות טריות זה עשוי להיות טריטוריה לא ידועה.

ישנם כללים בסיסיים להיגיינת איברי המין
עבור תינוקות בנים, ישנם כללים בסיסיים להיגיינת איברי המין.

למרות שתמיד יהיו רופאי ילדים שיעזרו לנו לבצע את השגרות הללו, כדאי שאמהות יתרגלו לספק את הטיפול החשוב כל כך לרווחת התינוקות שלנו. ובכל מקרה, אפילו אבות עשויים להיות לא ברורים בפרטים הספציפיים.

הליך זה צריך להיות שגרתי, כך שכל האמהות בסופו של דבר מתרגלים מספיק. העיקר להיות מודעים למה שצריך ואל תעשה. אל תהיה לחוצה לעשות זאת בעצמך, ותמיד שמור על קשר עם רופא הילדים שלך.

מה עליך לדעת על היגיינת איברי המין של בנך

  • בין אם יש לך תינוק או ילדה, תצטרך להקדיש תשומת לב מיוחדת להיגיינת איברי המין. אזור זה נוטה להיות מתחת לחיתול רוב הזמן. הוסף בנוכחות שתן וצואה, וזה לא מפתיע שהוא נוטה לזיהומים.
  • בלידה, תינוקות רבים יסבלו ממצב הנקרא פימוזיס, שמשמעותו שעטרה של איבר המין שלהם מכוסה בשכבה קבועה של ערלה. שלא כמו של ילד או גבר מבוגרים, העורלה של תינוקך כנראה לא נסוגה. זה נורמלי עד לנקודה מסוימת בחייהם. עם זאת, מכיוון שהפתח שדרכו תינוקך משתין צר מאוד, הפרשות עלולות להצטבר, מה שמוביל לזיהום.
  • במקרה זה, עליך לנקות את איבר המין של תינוקך בזהירות רבה, מבלי להכריח את העורלה לאחור. זה כמעט תמיד יתחיל לסגת באופן טבעי בהמשך החיים. כמה מומחים ממליצים להשתמש בקרמים קורטיקואידים, המאפשרים לעור להתרכך.
  • אם בנך הוא אחד מהילדים הבודדים שנולדו עם עורלה שתיסוג, עליך לשטוף את אזור העטרה בעדינות במים וסבון, מבלי לשפשף או לייבש ישירות. כשאתה מחליף לו חיתול, פשוט יבש את האזור במגבת, הזיז את העור בזהירות. המתן עד שעת האמבטיה לניקוי מלא.
  • אל תדאג אם פימוזיס עדיין שם כשהוא בן שנה. עם זאת, שימו לב להפרשות שעלולות להתרחש כאשר העור נפרד בהדרגה. כאשר זה קורה, הפרשות יכולות להצטבר בתוך העורלה. למרות שזה נורמלי, זה יכול לגרום לזיהומים. עם זאת, זהו סימן חיובי, שכן הוא מראה שהפימוזיס מתבהר באופן טבעי. טיפול של מספר שבועות במשחה אנטיביוטית יפתור את הבעיה.
  • כמה הורים חונכו להאמין שהם צריכים להפריד את העור במשיכה מהירה. עם זאת, זה יכול להיות כואב מאוד עבור התינוק שלך, ועלול לגרום לפצעים שעלולים להוביל לסיבוכים. מה גם שזה מיותר. לפעמים, יהיה צורך ברית מילה כדי לפתור מקרים חמורים של פימוזיס. בעבר, הורים רבים השתמשו בנוהג זה כדי להימנע ממחלות ומצבים אחרים.
  • בעת החלפת חיתול של תינוקך, נקה בזהירות את איבר מינו, האשכים ופי הטבעת. וודאו שלא תפספסו אף קיפול. טיפ נוסף לאמהות בפעם הראשונה: זכרו לא להוריד לו את החיתול מיד לאחר הנחתו על שידת ההחתלה. המתן מספר שניות, מכיוון שתינוקות זכרים ישתינו לעתים קרובות מיד לאחר שתניח אותם.
  • אל תעבור על הטופ. כמעט כל חלק בשגרת ההיגיינה של איברי המין הזה ייכנס למקומו באופן טבעי. חלק מהמומחים מייעצים לא להשתמש בקרמים ומוצרים מלאכותיים כמו סבון סביב איבר המין של תינוקך. אם כן, פשוט היזהר במיוחד בזמן האמבטיה כדי לשטוף כל סבון או קרם שאתה משתמש בהם.

פופולריים