טיפול בתינוק שזה עתה נולד בחודשי חייהם הראשונים

טיפול בתינוק שזה עתה נולד בחודשי חייהם הראשונים
טיפול בתינוק שזה עתה נולד בחודשי חייהם הראשונים.

זה נורמלי להורים, ובמיוחד להורים בפעם הראשונה, להתקשות בטיפול בתינוק שזה עתה נולד. קשה במיוחד לזהות את כל הסימנים שבהם תינוקות משתמשים כדי להראות לנו איך הם מרגישים.

זו הסיבה שחיוני להיות מודעים לטיפול החיוני ולתשומת הלב שתינוקות צריכים במהלך החודשים הראשונים לחייהם, כאשר הם לא יכולים לבטא את מה שהם צריכים.

הורים מרגישים לעתים קרובות מוצפים כשהם לומדים להתמודד עם התפקיד החדש שלהם.

הם לא תמיד יודעים מה עליהם לעשות במהלך החודשים הראשונים לחייו של תינוקם, ולפעמים הם יעשו טעויות, או יזדקקו לעזרה מאחרים בעלי ניסיון רב יותר.

טיפול בתינוק שזה עתה נולד בחודשי חייהם הראשונים

למרות שזה נראה מוזר, יש אנשים שאין להם מושג איך לטפל בתינוק שזה עתה נולד, וזו הסיבה שכתבנו את המאמר הזה.

זה עשוי להיות שימושי גם עבור אלה שחושבים שהם עשו הכל נכון, מה שאולי לא המקרה, או עבור כל מי שרוצה לאשר את מה שהם כבר יודעים.

הטיפול בתינוק שזה עתה נולד הוא מסובך
הטיפול בתינוק שזה עתה נולד הוא מסובך, ובהתחלה זה עשוי להיות קצת קשה.

זכור, חייהם של הקטנים שלנו עשויים להיות תלויים ביישום הנכון של עצות מסוג זה.

טיפול כללי ותשומת לב

 1. לטפל בציפורניים שלהם. הציפורניים של תינוקות גדלות מהר מאוד, לכן כדאי לגזור אותן באמצעות מספריים או קוצץ שעוצבו במיוחד. באופן אידיאלי, אתה צריך לגזור את הציפורניים שלהם בזמן שהם ישנים.
 2. החזק אותם בחוזקה. תינוקות אינם שבירים כמו שאנשים רבים חושבים, אז החזיקו אותם בעדינות אך בחוזקה, ולא יקרה להם כלום.
 3. נסה לא להפחיד אותם כשאתה מרים אותם. הרם את התינוק בעדינות, מכיוון שהוא מרגיש כל תנועה ויכול בקלות להיבהל.
 4. תשגיח מקרוב על האמבטיה שלהם. זכרו שניתן לרחוץ תינוקות רק במים פושרים, בכיור. חיוני לשים לב מאוד, כדי שלא יפגעו בעצמם על הברזים או כל דבר אחר.
 5. החלפת חיתולים: החלק התחתון של תינוקך הוא חלק מאוד עדין בגופו. בעת החלפת חיתול, יש לוודא שהאזור יבש לחלוטין, כדי למנוע כל גירוי. ניתן למרוח קרם מיוחד באזורים המועדים לתפרחת חיתולים.
 6. הימנע משימוש בטלק. מומחים ממליצים לא להשתמש בטלק, מכיוון שהתינוק שלך יכול לנשום אותו בקלות. אנחנו לא רוצים את זה!
 7. שימו לב לכמה בגדים הם לובשים. זו טעות נפוצה לעטוף תינוקות בבגדים רבים מדי. תאמינו או לא, זה עלול אפילו לגרום לתינוק גלי חום. שמור תמיד ביגוד נוסף בהישג יד, במקרה של תאונות חיתולים.
 8. טיפוח אוזניים: הימנע משימוש בצמר גפן לניקוי אוזניהן. אלה עלולים להזיק מאוד. עדיף לנקות את האוזן החיצונית עם מטלית ומים חמימים.

צרכים תזונתיים

 1. למדוד את האוכל שלהם. זכרו שלתינוקות יש בטן קטנטנה. מדוד בזהירות את כמות החלב שאתה נותן להם בעת האכלה בבקבוק.
 2. עם זאת, אל תדלג על עדכונים. רופאי ילדים ממליצים להאכיל תינוקות בכל פעם שהם רעבים.
 3. זה נורמלי שהתינוק שלך יורק קצת אחרי האכלה. אל תפחד כשהתינוק שלך מטפטף מעט חלב; זה נורמלי בכמויות קטנות. זה רק שהתינוק שלך נפטר מעודפי המזון.
 4. הימנע ממזונות שעלולים לגרום לגזים. כדאי להיזהר עם גזים, שכן זה יכול להיות מאוד כואב לתינוקות. מומחים ממליצים להימנע ממזון שעלול לתת גזים לתינוקות, וללמוד כיצד לגהק אותם בצורה נכונה.
 5. שימו לב בזמן שהם יונקים. חשוב לבדוק שהתינוק נצמד כראוי לפטמה שלך במהלך ההנקה. משמעות הדבר היא שהאריולה צריכה להיות גם בתוך הפה שלהם.

הטיפול בתינוק שזה עתה נולד הוא מסובך, ובהתחלה זה עשוי להיות קצת קשה. אבל אל תאבד תקווה, עקוב אחר העצה המעשית הזו ולאט לאט תלמד יותר על זה.

רופאי ילדים נמצאים שם כדי לתמוך בנו כשאנו מגדלים את ילדינו. הם יהיו שם כדי לעזור ולייעץ לך בכל בעיה או שאלה שיש לך.

לעולם אל תפחד לשאול!