סימנים עליך להתקשר מיד לרופא הילדים

תצטרך לבקר את רופא הילדים שלך מיד
עם זאת, היום אנחנו רוצים לדבר איתך על כמה סימנים שאתה צריך להכיר, כי אם הם קורים לתינוק שלך, תצטרך לבקר את רופא הילדים שלך מיד.

כאשר את אמא בפעם הראשונה, לפעמים כל דבר קטן יכול להיראות כל כך מדאיג וביקורים אצל רופא הילדים יכולים להיות קבועים. כמובן, אם משהו מדאיג אותך, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להתקשר לרופא הילדים כדי להיות בטוח שהתינוק שלך בסדר.

עם זאת, היום אנחנו רוצים לדבר איתך על כמה סימנים שאתה צריך להכיר, כי אם הם קורים לתינוק שלך, תצטרך לבקר את רופא הילדים שלך מיד.

יש להם ידיים ורגליים קרות מאוד

אם כפות רגליו וידיו של תינוקך מרגישות קרות, עליך להניח את ידיך על פלג הגוף העליון ולחוש את הטמפרטורה שלהן שם. אם הגו שלהם חם וורוד, אז שום דבר לא בסדר.

מערכת הדם של תינוקך עדיין מתפתחת והדם שלו מופנה לעתים קרובות יותר לאיברים ומערכות חיוניות, כי זה המקום שבו הוא נחוץ ביותר. לכן הידיים והרגליים שלהם הם החלקים האחרונים בגוף שמקבלים אספקת דם טובה.

זה יכול לקחת עד שלושה חודשים עד שמחזור הדם של התינוקות מסתגל במלואו לחיים מחוץ לרחם. בינתיים, נפוץ שלילדים קטנים יהיו ידיים ורגליים קרות יותר מהרגיל.

ככל שהתינוק שלך יתחיל לנוע יותר, מחזור הדם שלו יתחיל להשתפר. אבל לך לרופא הילדים שלך אם השפתיים שלהם סגולות ואתה לא יכול לגרום להם להתחמם.

יש דם בחיתול שלהם

אותם הורמונים אימהיים שעלולים לגרום לדלקת באשכים ובשפתיים, עלולים לגרום גם להפרשות הנרתיק של הילד להיות מלווה בדם. אל תדאג אם אתה רואה כתם דם קטן על החיתול של תינוקך במהלך השבועות הראשונים לחייו.

עבור תינוקות, תקופת המיני הזו תימשך רק כמה ימים. לפעמים הדם יכול להתרכז בשתן ולגרום לו להיראות כהה יותר. אבל אם הדם אדום בוהק או שיש הרבה ממנו, כדאי להתקשר לרופא הילדים בהקדם האפשרי.

יש להם שלפוחיות על השפתיים

ילודים רבים מפתחים פקעת או שלפוחית על השפתיים עקב מציצת בקבוק או הנקה כל כך הרבה.

במקרים מסוימים, השלפוחית עשויה להיות גם ממציצת האגודל שלהם ברחם וגם בלידה.

אבל לך לרופא הילדים שלך אם השפתיים שלהם סגולות ואתה לא יכול לגרום להם להתחמם
אבל לך לרופא הילדים שלך אם השפתיים שלהם סגולות ואתה לא יכול לגרום להם להתחמם.

על שפתם תיווצר יבלת או שלפוחית שאמורה להיעלם תוך זמן קצר. אם לא, פנה לרופא שלך כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר האפשרי.

שלשול

כאשר לתינוקות מתחת לגיל שלושה חודשים יש שלשולים, הם עלולים להיות בסיכון להתייבשות וזה יכול להיות סכנת חיים. לכן חשוב מאוד שתלך לרופא בהקדם האפשרי אם לתינוק שלך יש שלשול. אבל אתה צריך לדעת אם זה באמת שלשול או לא.

לתינוקות יונקים יש לרוב צואה נוזלית, צהובה חרדל. לתינוקות הניזונים מחלב פורמולה עשויים להיות יותר יציאות וצבעם עשוי להיות כהה במקצת, אך עדיין תהיה להם עקביות נוזלית עד רכה.

ישנם תינוקות שזה עתה נולדו שעושים את צרכיהם תריסר פעמים ביום, בעוד שאחרים עושים זאת רק כמה פעמים בשבוע. מה שחשוב הוא שהתינוק שלך עולה במשקל ואין לו כאבי בטן או נפיחות.

לפעמים זה יכול להיות קשה להבחין בין יציאות רגילות מאלה שנגרמות משלשולים, במיוחד אם את מניקה את תינוקך.

בדרך כלל תינוקות שיונקים עושים את צרכיהם לאחר כל ארוחה. עדיף להכיר את התינוק ולדעת מה נורמלי או לא עבורו (תדירות, נפח, עקביות...) ואם משהו משתנה, כדאי להתקשר לרופא הילדים.

אם אינך רואה את הסימנים הללו אצל תינוקך, אך אתה מבחין שמשהו אינו תקין ואתה חושב שכדאי לך לפנות לרופא, אל תהסס להרגיע את חששותיך וללמוד על כך יותר.

חשוב שאם אתה חושב שהתינוק שלך בוכה יותר מדי, העור שלו קשקשי או בצבע מוזר, הוא מתעטש הרבה, הוא נושם בצורה מוזרה... או אם יש לך דאגות אחרות, התקשר לרופא הילדים ולהפסיק להלחץ.

פופולריים