5 סיבות רפואיות לזירוז לידה

הקונגרס האירופי של מיילדות וגינקולוגים אומר שזירוז לידה צריכה להיות החלטה רפואית בלבד
הקונגרס האירופי של מיילדות וגינקולוגים אומר שזירוז לידה צריכה להיות החלטה רפואית בלבד.

זירוז לידה הוא תהליך עדין המורכב מהתערבות שמתחילה את הלידה של התינוק באופן מלאכותי. במילים אחרות, כאשר הלידה מתרחשת, הרעיון הוא להתחיל את התהליך מבלי לחכות שהוא יתרחש באופן טבעי.

ברוב המקרים, אינדוקציה מתבצעת מסיבות רפואיות. עם זאת, לפעמים מדובר בבחירה שנעשתה מסיבות אישיות או מצב חירום. בשנים האחרונות זירוז אלקטיבי הפך לפופולרי, שמתוכנן לזמן הנוח ביותר. יש הורים שצריכים להתאים את לוח הזמנים לעבודתם או פשוט רוצים להחליט על תאריך הלידה.

למרות הנטייה הנוכחית לתהליך זה מסיבות אישיות, הרופאים אינם ממליצים על כך. הקונגרס האירופי של מיילדות וגינקולוגים אומר שזירוז לידה צריכה להיות החלטה רפואית בלבד. המשמעות היא שמומלץ רק במקרים בהם חיי העובר נמצאים בסיכון אם הוא נשאר ברחם עוד.

מה הרופאים לוקחים בחשבון בעת זירוז לידה?

כל ההריונות שונים, וזו הסיבה שקשה לחזות תוצאה ספציפית. גם אם ההריון שלך עובר כשורה, זה לא אומר שלא תעבור זירוז אם זה נחוץ. עם זאת, ישנן כמה סיבות חזקות הבולטות במקרים אלו. רופאים שוקלים לגרום ללידה במצבים כמו הבאים:

  • אם האם מציגה סיבוכים בריאותיים מסוימים: לדוגמה, אם אובחנה עם דימומים תכופים, רעלת הריון, מחלת לב, יתר לחץ דם או סוכרת הריונית. במקרה זה, התנאים שהוזכרו צריכים לסכן גם את בריאות התינוק. בדרך כלל מובן שמצבים אלה נוטים להיות ניתנים לניהול ברוב המקרים.
  • רצוי לעורר לידה כאשר נקבע שהתינוק אינו מקבל מספיק חמצן. התערבות זו נחוצה גם אם נמצא שהם נמצאים בסיכון לא לקבל מספיק חומרים מזינים.
  • אם גם לאחר שהמים נשברו, האם לא נכנסה ללידה בפרק זמן של 24 עד 48 שעות.
  • אספקת החומרים התזונתיים לעובר נפגעה עקב הריון שנמשך יותר מ-42 שבועות.
  • כאשר המטופל אובחן עם chorioamnionitis, שהוא זיהום בתוך הרחם.

אתה לא באמת יודע מהי אהבה עד שאתה מסתכל לתוך עיניו של הרך הנולד שלך.

-בעילום שם-

איך נגרמת לידה?

ישנם מספר הליכים רפואיים קיימים להשראת לידה. זה יכול להיעשות באמצעות התערבויות מכניות או עם שימוש בתרופות. להלן כמה מהם והסיכונים הכרוכים בכך.

זירוז רפואי

מה הרופאים לוקחים בחשבון בעת זירוז לידה
מה הרופאים לוקחים בחשבון בעת זירוז לידה?

התרופות העיקריות המשמשות לזירוז לידה הן פרוסטגלנדין ואוקסיטוצין, תוך שימוש בהורמונים סינתטיים. הראשון מוחדר לנרתיק בצורה של פתיל. זה נלקח בלילה על מנת שהרחם יתחיל את עבודת הצירים למחרת בבוקר.

בינתיים, אוקסיטוצין נלקח בצורה של פיטוצין וסינטוצינון דרך הווריד. תרופה זו גורמת לאם להתכווצויות. שיטה זו מאיצה את התהליך שלא התחיל מעצמו, אך הסיכון ביישום שלה הוא שהיא עלולה לזרז את הצירים יותר מדי. כתוצאה מכך, האם חווה כאב רב ואינה יכולה לשלוט בעוצמת הצירים.

קרע מלאכותי של הקרומים

הקרע של הקרומים מתרחש באופן טבעי על מנת להתחיל את צירי הלידה. עם זאת, תרופות יכולות להשיג זאת באופן מלאכותי כך שהגוף יתחיל לייצר פרוסטגלנדין. העלייה של הורמון זה מגבירה את ההתכווצויות המובילות ללידה.

כדי לבצע הליך זה, הרופא מחדיר וו פלסטיק כדי לגעת בקרום. זה גורם לתינוק לעבור למצב עם ראשו כלפי מטה, מה שיגרום להתכווצויות. האם תרגיש אותו דבר כאילו המים שלה נשברו באופן טבעי.

להליך זה יש כמה יתרונות, למשל, הוא מהיר והוא מאפשר בדיקה מיידית של הנוזל. עם זאת, זה מהווה סיכונים, כגון שהתינוק לא פונה למצב המתאים לאחר שהקרום נשבר. זה יכול להיות גם סיבוכים כגון החלקה או הסתבכות של החוט. קיים גם סיכון גבוה יותר להתרחשות זיהום עקב חלוף הזמן בין הקרע לפליטה האמורה.

גירוי טבעי

ישנה טכניקה שבדרך כלל יעילה לזירוז לידה והיא טבעית. הרופאים ממליצים על גירוי של פטמות האם, באופן ידני או באמצעות חולץ. גירוי זה מפעיל את ייצור ההורמון אוקסיטוצין, מה שמוביל לתחילת התכווצויות.

פופולריים