אלרגיות לתרופות בילדים: תסמינים וטיפולים

נסתכל על מה שאתה צריך לדעת על אלרגיות לתרופות בילדים
במאמר זה, נסתכל על מה שאתה צריך לדעת על אלרגיות לתרופות בילדים.
הילדים שלכם סובלים מאלרגיות? אתה חושד שהם עלולים? במאמר זה, נסתכל על מה שאתה צריך לדעת על אלרגיות לתרופות בילדים.

מה אתה עושה כאשר לילד שלך יש תגובה אלרגית? כיצד ניתן לשלוט באלרגיות לתרופות בילדים?

זה טבעי שיש לך חששות אלה כאשר ילדך סובל מאקזמה, כוורות או קשיי נשימה לאחר בליעת תרופה. כשאתה מתמודד עם אלרגיות לתרופות, הנה מה שאתה צריך לדעת.

אלרגיות לתרופות: תסמינים

התסמינים עשויים להשתנות בין הסובלים מאלרגיות, גם כאשר הם נגרמים מאותה תרופה. זה נובע מסוג הרגישות והתגובה אצל כל אדם.

עם זאת, חשוב לזהות במהירות את המוצר שגורם לתגובה. אלו הם כמה תסמיני אלרגיה המפורטים לפי האזורים שבהם הם מתרחשים:

ביטויים עוריים

אלה מופיעים מספר שעות לאחר בליעת המוצר, אך יכולים להופיע אפילו ימים לאחר מכן. כוורות, צרורות, אקזמות ושלפוחיות ללא מקור ברור עלולים להופיע. בנוסף, הם בדרך כלל כואבים וגורמים לתחושת צריבה.

ביטויים נשימתיים

באופן כללי, אלה נוטים להיות מתונים. עם זאת, הם יכולים לגרום לדלקת בקנה הנשימה וברקמת הריאה. כתוצאה מכך, דרכי הנשימה נסגרות, ומונעות נשימה תקינה. במקרה האחרון, יש לטפל במצב דחוף, שכן עלולות להיות לו השלכות חמורות.

תסמינים נוירולוגיים

בדומה למה שקורה עם רקמת ריאה, תגובות גדולות יותר יכולות להשפיע על רקמת המוח. התסמינים שזה מייצר כוללים סחרחורת ורטיגו. במקרים חמורים יותר, זה יכול להוביל לתרדמת או אפילו למוות.

גורמים לאלרגיות לתרופות בילדים

אלרגיות לתרופות מתרחשות כאשר מערכת החיסון מזהה באופן שגוי מוצר תרופתי כחומר מזיק. במילים אחרות, הוא מפרש את המוצר כאילו היה וירוס או חיידק.

כאשר זה קורה, המערכת החיסונית מייצרת נוגדן ספציפי כדי להילחם בחומר. נוגדנים כימיים אלו מובילים לתסמינים ולסימנים של תגובה אלרגית. זה יכול לקרות בפעם הראשונה שילדים בולעים סוג של תרופה, או לאחר שלקחו אותה מספר פעמים.

מהי אנפילקסיס ומהם הסימנים שלה?

אנפילקסיס היא תגובה אלרגית נדירה לתרופות מסוימות. זה מסכן את חייו של המטופל, מכיוון שהוא גורם לחוסר תפקוד כללי במערכות הגוף. חלק מהתסמינים שלו הם:

  • בחילה
  • הקאה
  • קוליק
  • שלשול
  • סחרחורת
  • ירידה בלחץ הדם
  • אובדן ההכרה
  • התקפים
  • היצרות של הגרון ודרכי הנשימה

"התסמינים עשויים להשתנות בין הסובלים מאלרגיות, גם כאשר הם נגרמים מאותה תרופה".

מוצרים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל ילדים

אלרגיות לתרופות: תסמינים
אלרגיות לתרופות: תסמינים.

אלרגיות לתרופות בילדים יכולות להיווצר מכל מוצר תרופתי. עם זאת, אלו הגורמים לרוב לאלרגיות הם כאלה שנמצאים בשימוש תכוף, כגון נוגדי דלקת ומפחיתי חום, כולל איבופרופן, אספירין, אקמול, נולוטיל ו-וולטרן. גם אנטיביוטיקה ממשפחת הפניצילינים עלולה לגרום לאלרגיות.

טיפולי אלרגיה

ישנם מוצרים תרופתיים רבים שהם יעילים וקלים לשימוש. חלקם ללא מרשם, בעוד שאחרים דורשים מרשם. חשוב לציין ששתי קבוצות המוצרים תמיד צריכות להיות מומלצות על ידי רופא הילדים של ילדכם. טיפול עצמי אינו מומלץ בשום פנים ואופן.

אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים שימשו לטיפול באלרגיות במשך זמן רב. הם מדכאים את ההשפעות של היסטמין, כלומר גירוד דלקתי, וייצור ריר ברקמות הגוף.

עבור אלרגיות קלות, רופאי ילדים ממליצים על אנטיהיסטמינים בצורת אירוסול, סירופ או לעיסה. בדרך כלל, המרשם יציין שיש ליטול אותם בערב או בלילה, מכיוון שהם נוטים לגרום לישנוניות וסחרחורת. אלה זמינים ללא מרשם וקלים לרכישה.

נוגדי גודש

אלה משמשים לסילוק הגודש בסינוסים, ולפעמים הם נרשמים עם אנטיהיסטמינים. עם זאת, תופעות הלוואי כוללות היפראקטיביות, חרדה, דפיקות לב ובעיות שינה. מסיבה זו, עליך להשתמש בהם תחת פיקוח ולזמן מוגבל.

קורטיקוסטרואידים או קורטיזונים

אלה שייכים למשפחת הסטרואידים. הם יעילים בעוצמה בטיפול באלרגיות לתרופות בילדים. ילדים חייבים ליטול אותם לפי לוח זמנים יומי קבוע, בניגוד מנטילת מנה בכל פעם שצריך.

מוצרים אלה זמינים במספר צורות, כולל קרמים ומשחות, ויעילים גם לאקזמה בילדים. בינתיים, כמה גרסאות אירוסול מכילות נגזרות קורטיזון ומסייעות לחולים עם אלרגיות באף.

חוסר רגישות של המוצרים הגורמים לאלרגיות לתרופה

טכניקה זו כוללת מתן פרוגרסיבי של התרופה הגורמת לאלרגיה. רופאים ממליצים על זה רק במקרים של תגובות אלרגיות חמורות ובמקרים שבהם זה באמת חיוני בגלל היעדר אפשרויות.

מניעת אלרגיות לתרופות בילדים

רופא הילדים שלך ישחק תפקיד בסיסי במניעת אלרגיות לתרופות. האחריות הראשונה של הרופא היא לאסוף נתונים קליניים חיוניים לביצוע מחקרים אלרגולוגיים.

חשוב לערוך תיעוד מפורט של האלרגיה של הילד. בינתיים, על מנת להימנע מאלרגיות הנגרמות על ידי אנטיביוטיקה, הדרך הטובה ביותר היא להגביל את השימוש המיותר בהן. באופן דומה, יש לטפל באופן מיידי במצבים קליניים שבהם זיהומים שכיחים.

בקיצור, ניתן למנוע אלרגיות לתרופות בילדים, או אם נכשל בכך, לטפל ביעילות. עקוב אחר ההצעות האלה כדי שילדך יוכל ליהנות מבריאות טובה מבלי לסבול מנזק בלתי הפיך.

פופולריים