טעויות שיש להימנע מהן כשמדובר בהיגיינה של תינוקך

טעויות שיש להימנע מהן כשמדובר בהיגיינה של תינוקך
טעויות שיש להימנע מהן כשמדובר בהיגיינה של תינוקך.

המידע הבא לא נועד לגרום לך אזעקה. בכל הנוגע להיגיינה ובריאותו של תינוקך, אלו טעויות שניתן להימנע או לתקן.

רוב האמהות כנראה עשו טעויות בשלב זה או אחר, לא רק אמהות בפעם הראשונה. כמה טעויות קשורות לטכניקות או למוצרים שאנו משתמשים בהם בזמן האמבטיה.

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא עור תינוקך, המושפע ביותר משגרת הרחצה וההיגיינה שלך. כידוע, עורם של תינוקות דק ורגיש לרוב החומרים. לכן, אתה צריך לטפל במיוחד בעור התינוק שלך.

גם למוצרים שבהם אתה משתמש לניקוי תינוקך, וגם לאופן השימוש בהם יש פוטנציאל לפגוע בבריאותו של תינוקך. לדוגמה, אי שטיפה נכונה או אי שימוש במוצר היפואלרגני עלול לגרום לגירוי או לאלרגיות.

טעויות שיש להימנע מהן כשמדובר בהיגיינה של תינוקך

על מנת לנקות נכון את עור תינוקך, חשוב לוודא שיש לנו מוצרים התואמים ל-ph שלהם. כמו כן, יש צורך בכלים, בסביבה ובטכניקה הנכונים.

מטרת היגיינה נכונה היא למנוע השלכות בריאותיות שליליות בטווח הבינוני והארוך. עד כמה שטעויות אלו קלות לעשות, ניתן גם לתקן אותן. אנו נספר לכם כיצד לעשות זאת בעזרת העצות הבאות.

מריחת שמפו

כאשר מורחים שמפו, לעתים קרובות אנו טועים שלא להקציף אותו מספיק בשיער של ילדנו. כדי שמוצר זה יקבל את האפקט הרצוי, עדיף להשאיר אותו ולהקציף אותו לזמן מספיק ארוך.

נפוץ מאוד שאמהות שומרות שמפו לסוף האמבטיה, ואז מסירות אותו מבלי לתת לו לשבת. בהתאם לגיל ילדכם, תוכלו להשאיר את השמפו למשך כחמש דקות, בזמן שאנו מסיימים את הרחצה.

חוסר היגיינה

היגיינה לקויה גורמת להצטברות של פסולת כגון זיעה, אבק או שמנים. לעתים קרובות אמהות יעברו יום או יומיים מבלי לרחוץ את התינוק שלהן ממגוון סיבות.

זה גורם ללכלוך להצטבר, מה שמוביל לנזק פוטנציאלי. רצוי לרחוץ אותם כל יום, גם אם הם לא נראים מלוכלכים. אלמנטים חיצוניים מסוימים עשויים להיות עליהם מבלי שתשים לב.

אלו טעויות שניתן להימנע או לתקן
בכל הנוגע להיגיינה ובריאותו של תינוקך, אלו טעויות שניתן להימנע או לתקן.

ודא שזה בריא לרחוץ אותם מדי יום, המוצרים שבהם אתה משתמש חייבים להיות בעלי pH נכון. זאת כדי לשמור על האיזון ההידרוליפידי של העור שלהם. לפעמים תינוקות יכולים לסבול מגירויים קלים, גירוד או זיהומים עקב חוסר היגיינה.

ניקוי ידיים וציפורניים

הידיים והציפורניים של תינוקך יכולות להחזיק הרבה מהלכלוך המצטבר מדי יום. זו הסיבה שהם ראויים לטיפול מיוחד.

יש צורך לשטוף את ידיו של תינוקך מספר פעמים ביום, במיוחד לפני ואחרי האכילה. כדאי גם להקפיד לשטוף את ידיהם לאחר שהייתם מחוץ לבית או אם הם שיחקו על הקרקע.

יותר לכלוך יכול להצטבר מתחת לציפורניים של תינוקך ממה שאתה חושב. למעשה, מחלות רבות בילדים נגרמות מאי ניקוי הציפורניים.

ציפורניים ארוכות מזיקות גם לעור. מומלץ לנקות את ציפורני הידיים והרגליים שלהם ולגזור אותן פעמיים בשבוע.

איך מנקים להם את האף?

שמירה על ניקיון האף חשובה מאוד בכל הנוגע להיגיינה של תינוקך, במיוחד כאשר הם צפופים. תהליך ניקוי האף שלהם מורכב מהשכבת תינוקך על הגב, כאשר ראשו פונה לצד אחד.

לאחר מכן שפכו מים מלוחים בכל נחיר. אתה יכול גם להשתמש במלח. זכור שהראש שלהם צריך להיות פונה לכל צד שאתה הולך לנקות.

הרם את תינוקך לאחר כ-20 שניות כך שיוציא את רוב הליחה. סיים את התהליך על ידי הסרת כל ההפרשות באמצעות מזרק נורה לתינוק.

היגיינת איברי המין

כדי לנקות את אזור איברי המין של זכרים, יש צורך להיזהר מאוד לא להזיז את העור המכסה את הפין, כי זה מגן עליו מפני זיהומים. יש צורך לנקות אותו, אבל זה צריך להיעשות בזהירות ובעדינות.

במקרה של בנות, יש שתי טעויות נפוצות שקורות; לדוגמה, לשטוף קודם את פי הטבעת, ואז את הנרתיק. זה מוביל לכך שהחיידקים מהמעי מתפשטים לנרתיק וגורמים לזיהומים.

טעות נפוצה נוספת היא להלביש בנות בבגדים צמודים, או לא לנקות את האזור כמו שצריך בכל החלפת חיתול מה שגורם להחלפת חיידקים.