8 צמחים וחליטות שמגבירים את הפוריות

מלבד כל היתרונות הרפואיים של צמחים וחליטות
מלבד כל היתרונות הרפואיים של צמחים וחליטות, רבים מהם גם עוזרים להגביר את הפוריות באופן טבעי.
זה אפשרי לגברים ולנשים להגדיל את הפוריות שלהם בעזרת צמחים מסוימים. המאמר של היום יחשוף 9 צמחים וחליטות שהכי יעילים בהגברת הפוריות.

מלבד כל היתרונות הרפואיים של צמחים וחליטות, רבים מהם גם עוזרים להגביר את הפוריות באופן טבעי.

יחד עם תזונה בריאה, פעילות גופנית תכופה ושינה באיכות טובה, צמחי מרפא יכולים להגביר את הסיכויים שלנו להרות. אלמנטים בוטניים מסוימים משפיעים על האיזון ההורמונלי שלנו ומגדילים את האפשרויות שלנו להיכנס להריון.

"שנות הרבייה הטובות ביותר של אישה הן בשנות ה-20 לחייה. הפוריות יורדת בהדרגה בשנות ה-30, במיוחד לאחר גיל 35. בכל חודש שהיא מנסה, לאישה בריאה ופורייה בת 30 יש סיכוי של 20% להיכנס להריון.

- החברה האירופית לרפואת רבייה -

חלק מצמחי המרפא עליהם תקראו להלן טובים יותר לגברים או לנשים. כל אחד מהם מתמקד בגורם אחר לאי פוריות.

לכן, לאחר שתזהו את הנושא, תוכלו לבחור מהו הצמח המתאים לכם ביותר. שימו לב למאפיינים של אלמנטים בוטניים אלה שיכולים להפוך אתכם לפוריים יותר.

צמחים וחליטות להגברת הפוריות אצל נשים

1. Rubus idaeus , הידוע בכינויו פטל אדום, הוא צמח שיכול לעזור לחזק את שרירי הרחם. זה גם עוזר להעלות במידה ניכרת את רמות הפרוגסטרון. התוצאה של שני גורמים אלו היא מניעת הפלה וסיבוכים אחרים הקשורים להריון.

2. Trifolium pratense או תלתן אדום. לצמח זה יש כמויות בשפע של פיטואסטרוגנים שיכולים לעזור לנשים עם חוסר איזון הורמונלי. זה טוב גם לנשים עם חסימה בחצוצרה שלהן או עם מחזורים לא סדירים שמונעים מהן לקבל שליטה מדויקת על הפוריות שלהן.

3. Urtica dioica או סרפד מצוי. צמח זה מועיל לגוף האדם מכיוון שהוא מחזק את דפנות הרחם ואת הכליה. באופן טבעי הוא מסלק רעלים מהגוף ומאפשר הוצאת חומרים מזיקים שמקשים על ההתעברות. מניחים את הצמח במים רותחים ומניחים לו לשבת לילה שלם עם מעט דבש.

צמחים וחליטות להגברת הפוריות אצל נשים
צמחים וחליטות להגברת הפוריות אצל נשים.

4. אנג'ליקה סיננסיס או ג'ינסנג. זהו אחד הצמחים או העירויים המשמשים ביותר ברפואת המזרח. זה עוזר לנשים לווסת את המחזור החודשי והביוץ ולחזק את השרירים המוחלשים של הרחם. נשים צריכות להשהות את הבליעה של עשב זה ברגע שהדימום הווסתי שלהן מתחיל.

צמחים וחליטות לשיפור הפוריות אצל גברים

5. Turnera difusa או damiana. צמח זה אידיאלי להגברת החשק המיני אצל גברים, אם כי גם נשים יכולות לקחת אותו. מרכיביו החיוניים עוזרים להחלים את הבריאות המינית ולתיקון שפיכה מוקדמת והפרעות זיקפה. ללא ספק, שני הנושאים הללו מקשים בהרבה על תהליך ההתעברות.

6. Tribulus terrestris או bindii. זהו צמח שמחזק את מערכת הרבייה של גברים. זה משפר את איכות הזרע ואת הטיפול בבעיות זיקפה. למרות שגברים יכולים לקחת את זה בצורה של תה או חליטה, bindii זמין גם בצורה של כמוסות.

7. Schisandra chinensis או פירות יער בחמישה טעמים. זהו עוד אחד מצמחי המרפא הנפוצים ביותר ברפואה הסינית. בדיוק כמו בינדי, זה מגביר את ייצור הזרע. במקביל, הוא תורם לבריאות האשכים והכליות. ניתן לאכול אותם חיים, מיובשים, מבושלים או כחליטה.

צמחים וחליטות שמגבירים את הפוריות אצל גברים ונשים כאחד

8. שוש. זהו צמח המאפשר ניקוי רעלים ותיקון של תאי הכבד ושל המערכת האנדוקרינית כולה. כמו כן, יש לו השפעה חיובית על מערכת החיסון ועוזר לווסת את איזון ההורמונים.

כאילו לא די בכך, הוא טוב לאיזון רמות הסוכר בדם, בעל תכונות אנטי דלקתיות ומשפר את איכות פני השטח של רצפת האגן.

זכור כי הצמחים והתה הללו אינם פועלים אותו הדבר בכל גוף. אם אתה מציג תסמינים שליליים המעסיקים אותך, שוחח עם הרופא שלך כדי לשלול כל תגובה אלרגית.

נצלו את כל היתרונות שהצמחים והחליטות הללו מציעים לכם, ואמצו את האפשרות להגביר את הפוריות שלכם עם צמחי מרפא.