7 דברים שזוג צריך לעשות לפני שהוא מנסה להיכנס להריון

לכן היום נרצה לדבר על כמה מהדברים שבני זוג צריכים לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון
לכן היום נרצה לדבר על כמה מהדברים שבני זוג צריכים לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון.

סיפור אהבה זוגי משתנה לחלוטין כשילדים מגיעים. כשיש רק שניים, סדר העדיפויות, הפעילויות והיחסים החברתיים שלך שונים לחלוטין. לכן היום נרצה לדבר על כמה מהדברים שבני זוג צריכים לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון.

כאשר נהניתם במלואם מהחוויה של להיות ביחד כזוג ואז מחליטים שאתם רוצים להקים משפחה ביחד, אז תצטרכו להתחיל לארגן דברים לאורח חיים שונה לחלוטין.

ההכנה חיונית על מנת שתוכלו לפרנס את תינוקכם בכל דרך כדי שיגדל בריא ומאושר. הנה כמה המלצות שעשויות לעזור לך לתכנן מה אתה צריך לפני שאתה מנסה להיכנס להריון.

"המקום שבו ילדים נולדים וגברים מתים, שבו חופש ואהבה פורחים, אינו משרד או עסק או מפעל. זה המקום שבו אני רואה את חשיבות המשפחה"
-גילברט קית' צ'סטרטון-

דברים שזוגות צריכים לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון

היפרד מאמצעי המניעה הנוכחי שלך

כמה חודשים לפני ההתעברות, עליך להפסיק להשתמש בגלולות או בזריקות למניעת הריון או לבקש הסרה של כל אמצעי מניעה. המטרה של ביצוע זה היא שהמחזור החודשי שלך יחזור למסלולו הרגיל.

אמצעי מניעה משנים את רמות ההורמונים ואתה צריך זמן כדי שגם הם יחזרו לשגרה. במהלך תהליך זה עליך לפנות לרופא שלך כדי לבקש ממנו עצה.

להפסיק הרגלים מזיקים

עישון ושתיית אלכוהול במהלך ההריון הם הרגלים מסוכנים ביותר, ולכן חשוב מאוד שתעשה כל מאמץ לוותר עליהם. זה חל גם על אבות: משקאות אלכוהוליים וניקוטין יכולים להפחית את ספירת הזרע שלהם. לגוף פורה ובריא כדאי לוותר על ההרגלים הלא בריאים הללו.

הפחת את צריכת הקפאין

הוכח שעודף קפאין יכול להגביר את הסיכויים להפלה. כוס קפה קטנה מדי פעם לא תזיק, אבל עודף במהלך ההריון אינו רעיון טוב. זכרו להפחית גם בצריכת משקאות קלים, משקאות אנרגיה או תה, שגם הם עשירים בקפאין.

הכינו את הגוף לשינויים: שלטו במשקל

הנה כמה המלצות שעשויות לעזור לך לתכנן מה אתה צריך לפני שאתה מנסה להיכנס להריון
הנה כמה המלצות שעשויות לעזור לך לתכנן מה אתה צריך לפני שאתה מנסה להיכנס להריון.

זה די נורמלי עבורך לעלות כמה קילוגרמים במהלך ההריון, אבל הכל חייב להישמר בגבולות בריאים. כחלק מתהליך ההכנה, גם האם וגם האב צריכים לקבוע שגרת פעילות גופנית. טיול או שיעור כושר ביחד יאפשר לכם לחלוק יותר זמן ביחד, ולהכין את גוף האם לקבל את התינוק.

פתחו חשבון חיסכון

כשמתחילים בתהליך ההתעברות ומתכוננים להריון מתחילות להופיע הוצאות שלא היו לך קודם. חיוני שתתקצבו היטב את הגעת התינוק. אחד הדברים שזוגות חייבים לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון הוא להכין תוכנית פיננסית המעניקה יציבות, תכנון וביטחון עתידי.

עוד היבטים חשובים מאוד

קבע תזונה מאוזנת

גם אבות וגם אמהות צריכים לוודא שהם צורכים מזון שישפר את תפקודם המטבולי. רצוי לאמהות ליטול תוספי ויטמינים או חומצה פולית. תוספי מזון אלה גם מפחיתים את הסיכויים להפרעות מוחיות, אנמיה, בעיות עצם ושרירים, בין היתר.

תן עדיפות מיוחדת לשינה

זה לא סוד שעם הגעת התינוק, שגרת השינה שלך תשתנה. לכן חשוב לבני הזוג להישאר רגועים ומנוחים. הוכח גם שלנשים שלא ישנות מספיק יש תקופות ביוץ פחות קבועות. תאמינו או לא, איכות השינה היא גורם מכריע לפוריות כאשר מנסים להרות.

מצא דרך להילחם בלחץ

רמות גבוהות של מתח אצל גברים ונשים משפיעות רבות על יכולתם להיכנס להריון. לאחר שהחלטתם להפוך להורים, עליכם למצוא פעילויות ושיטות להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה.

טיול רגלי, תרגול טכניקות הרפיה, האזנה למוזיקה, ציור או כתיבה הם אלטרנטיבות טובות שיעזרו לך לנקות את דעתך.

"רצוי לאמהות ליטול תוספי ויטמינים או חומצה פולית במהלך ההריון"

עליך גם לחשוב יותר על הרווחה הפיזית והרגשית שלך. אם את מרגישה טוב עם עצמך אז ההתעברות וההריון יהיו חוויות בלתי נשכחות שתוכלי ליהנות מהן במלואן. המקום הנכון לחיות בו הוא גם חשוב, כדי שלמשפחה שלך יהיה מקום לגדול בנוחות.

הקשיבו לחוויות של הורים אחרים כדי להכיר, וליישם, עוד דברים שזוגות חייבים לעשות לפני שמנסים להרות. כל עצה ממישהו שאתה סומך עליו שעבר את השלב הזה תעזור לך מאוד.