אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?

"אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?"
עם זאת, טבעי שתשאל את עצמך, "אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?".

תוספי הוויטמינים שאתם צורכים במהלך ההריון ידועים גם בתור ויטמינים טרום לידתיים. הם מגיעים בצורות שונות ויש ליטול אותם מדי יום, החל מהיום שבו תגלה שאתה מצפה. עם זאת, טבעי שתשאל את עצמך "אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?"

במאמר זה תלמדו אילו ויטמינים ומינרלים נשים בהריון צריכות לקחת ולמה הם משמשים. אז המשיכו לקרוא!

מתי יש צורך ליטול ויטמינים לפני הלידה?

אם את מתכננת להרות, בליעת יוד וחומצה פולית לפני ההריון תבטיח לך את האיזון הנכון של רכיבי תזונה אלו. כמו כן, אם יש לך הפרעות בריאותיות כמו אנמיה או שאתה סובל מתת תזונה, תצטרך מנה נוספת של ויטמינים ומינרלים.

אם את כבר בהריון, חשוב לך במיוחד לקחת מולטי ויטמין יומי. כמובן, זה תמיד צריך להיעשות באישור הרופא שלך.

כיצד לקחת ויטמינים במהלך ההריון

אסור להחמיץ יום ללא נטילת ויטמינים, שכן הדבר ישפיע על ההתפתחות האופטימלית של תינוקך. מומלץ לקחת אותם בבוקר עם מיץ תפוזים או פרי הדר אחר כדי לסייע בספיגתם. אם אתה מבחין שהבטן שלך מוטרדת לאחר נטילתם, נסה לקחת אותם עם האוכל.

כפי שהזכרנו לעיל, חיוני שהרופא שלך ירשום לך את הכמויות הנכונות של ויטמינים. הימנע מתרופות עצמיות, כי אתה עלול לסכן לא רק את בריאותך, אלא גם את בריאות התינוק שלך.

אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?

לדעת אילו ויטמינים עליך לקחת במהלך ההריון יעזור לך להימנע מחוסרים מסוימים. אם אתה מקפיד על תזונה טבעונית, רגיש ללקטוז, סובל ממחלה כרונית או נושא מספר עוברים, עליך להקפיד על נטילת הויטמינים הבאים:

חומצה פולית

חומר תזונתי זה, הנקרא גם ויטמין B9, מקטין את הסיכון למומים כגון פגמים בחוט השדרה. זה גם עוזר לבנות את התאים של תינוקך ולמנוע בעיות במוח. בנוסף, יש לו את היכולת להגן על נשים הרות מפני סרטן ולמנוע סוג מתיש מאוד של אנמיה.

ויטמין

ויטמין זה, החיוני להתפתחות התינוק, מסייע לרקמות כמו העור והריריות להתפתח בצורה תקינה. זה גם מחזק את העצמות וממלא תפקידים חשובים לראייה ולמערכת החיסון והעצבים. לספיגה טובה יותר, מומלץ ליטול אותו עם ויטמינים B ו-C.

ויטמין B

ויטמיני B, כגון B2, B6 ו-B12, מצוינים להתפתחות תקינה של ההריון. הם גם עוזרים להפחית בחילות ולהפחית דלקת בגוף.

אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון
אילו ויטמינים עלי לקחת במהלך ההריון?

"אם יש לך הפרעות בריאותיות כמו אנמיה או שאתה במצב של תת תזונה, תצטרך מנה נוספת של ויטמינים ומינרלים."

ויטמין סי

אידיאלי לאמהות שיש להן בעיות עם גורם Rh, ויטמין C פועל כנוגד חמצון טבעי, מגביר את החסינות שלך וגם מונע זיהומים.

זה גם מקל על ספיגת הברזל בגוף ומסייע בייצור קולגן, ובכך מסייע במניעת סימני מתיחה לא נעימים.

ויטמין די

ויטמין זה מסייע להיווצרות אמייל השן. במקביל, הוא עוזר לגוף לספוג סידן ובכך עוזר לעצמות להישאר חזקות.

ויטמין E

ויטמין זה חשוב מכיוון שהוא מקדם את טונוס השרירים של האישה ההרה ומסייע ביצירת כל הרקמות. בנוסף, זה מועיל למערכת החיסונית של האם לעתיד.

ברזל

ככל שנפח הדם במהלך ההריון עולה, יש צורך לקחת כמויות נוספות של מינרל זה. הברזל תורם לייצור תאי דם אדומים שהעובר זקוק להם ובכך מונע אנמיה. זה גם מפחית את הסיכון ללידה מוקדמת, וזה מחזק את השרירים.

סידן

סידן חיוני במהלך ההריון, מכיוון שהוא משמש לחיזוק השיניים והעצמות של האם. הוא משמש גם ליצירת עצמות ושיניו של התינוק, כמו גם שרירים ומערכת העצבים.

יוד

מינרל זה נדרש לחילוף החומרים בתאים ולתפקוד תקין של בלוטת התריס. הוא עוזר ביצירת מערכת העצבים, בהתפתחות האיברים וביכולת האינטלקטואלית של התינוק.

מגנזיום

אם אתם סובלים מהתכווצויות שרירים, מומלץ לבלוע מגנזיום. הסיבה לכך היא שהוא תורם רבות לתפקוד השרירים, ורמותיו יורדות במהלך ההריון.

לדעת אילו ויטמינים לקחת במהלך ההריון יעזור לך לפני, במהלך ואחרי תקופת ההיריון. כך לא תסבלו מכל מחסור בוויטמינים החיוניים הללו.

מלבד היותם חיוניים לגופכם, חוסרים אלו יכולים גם לגרום לכם לתחושת עצבנות או עייפות. הם יכולים אפילו להגביר את הסיכון לזיהום בנרתיק.

פופולריים