סיפורים לגידול בנות חזקות: כמה המלצות

בואו נסתכל על החשיבות של סיפור סיפורים לגידול בנות חזקות
עם זה בחשבון, בואו נסתכל על החשיבות של סיפור סיפורים לגידול בנות חזקות.
הגיע הזמן להחליף את סיפורי העלמה הישנים האלה במצוקה בסיפורים על נערות ונשים אמיצות שיכולות לעשות הכל.

הזמנים משתנים והדרך בה אנו מגדלים את ילדינו צריכה להשתנות גם כן. זה כולל את הסיפורים שאנחנו מספרים להם. לתפקידי המגדר יש השפעה על התפתחות הזהות של הילדים. עם זה בחשבון, בואו נסתכל על החשיבות של סיפור סיפורים לגידול בנות חזקות.

תפקידים וזהות מגדרית

במשך מאות שנים, החברה שלנו מקדמת את ההבדלים בחינוך בין בנים ובנות. הראשונים מלמדים להיות חזקים, להדחיק את רגשותיהם, להפוך למנהיגים ולהיות עצמאיים. בינתיים, בנות מעודדות להיות צייתניות, מתוקות ורגשיות, כמו גם לאמץ תפקיד פסיבי ותומך כלפי אחרים.

רעיונות סקסיסטיים אלה עדיין קיימים בחברה שלנו, אם כי במידה פחותה מבעבר. עם זאת, הם ממשיכים לגרור את ההתפתחות האישית הכוללת של בנים ובנות כאחד. סטנדרטים אלה משמשים להדחיק ולבלום את צרכיהם ורצונותיהם אם הם אינם מתאימים לתפקידיהם שנקבעו.

כתוצאה מכך, באחריות המשפחה לחנך ילדים ולהגן עליהם מפני מידע שהם מקבלים מהעולם. המשפחה הגרעינית שלך צריכה לספק את הכלים הדרושים כדי להתמודד עם חוויות החיים, ולהציע להם הדרכה ברורה כדי למנוע מהסטריאוטיפים האלה להשפיע על אישיות ילדיך.

סיפורים ככלים חינוכיים

סיפורים יכולים להיות כלים רבי עוצמה להקניית ערכים בילדים. הנרטיבים האלה יכולים ללמד ילדים קטנים על הדרך שבה העולם עובד. דרך הדמויות הם חווים דרכי התמודדות שונות עם סיטואציות חשובות, כמו גם את ההשלכות הנובעות מכך.

ילדים מזדהים עם גיבורי הסיפורים, מה שמאפשר להם לבטא את הפחדים והחששות שלהם תוך לימוד דרכים חדשות להתמודדות עם העולם.

עם זאת בחשבון, עלינו להיות זהירים לגבי הסיפורים שאנו בוחרים לספר לילדינו. עלינו לזכור שהילדות היא הזמן שבו נרקמות זהויות ומבוססות את האמונות העמוקות ביותר שלנו.

עלינו לבחור סיפורים המעבירים מידע וערכים הרלוונטיים ועולים בקנה אחד עם מה שאנו רוצים עבור ילדינו.

סיפורים לגידול בנות חזקות

סיפורים לגידול בנות חזקות
סיפורים לגידול בנות חזקות.

במאמר זה נסתכל על מבחר ספרים שיעזרו לבנות להרגיש עוצמתיות ומסוגלות, מוכנות לקחת יוזמה בחייהן ולאהוב את עצמן באמת.

ספרים אלה אינם מיועדים אך ורק לבנות. זכרו שחשוב לא פחות ללמד את בנינו שתפקידי מגדר הם כפיות. הם צריכים לדעת שהם יכולים לבכות בלי שישפטו אותם. עליהם ללמוד שבנות יכולות להיות ספורטאיות מבלי לזלזל בהן.

סיפורי לילה טוב לבנות מורדות מאת אלנה פבילי ופרנצ'סקה קוולו

ספר אגדות זה לנערות חזקות רצון אוסף 100 סיפורים קצרים על חייהן האמיתיים של נשים יוצאות דופן, אמיצות ונחושות. נשים שעשו היסטוריה ומשמשות דוגמא לפוטנציאל הבלתי מוגבל של אישה עם תשוקה. זו הדרך המושלמת לסיים כל יום בחלום גדול.

אני... ג'יין, מאת פטריק מקדונל

ממשיכים עם הנושא של סיפורים מעוררי השראה מהחיים האמיתיים, אל תפספסו את המחווה הזו למדענית ג'יין גודול. זהו סיפורה של הילדה האנגלית הקטנה עם חלומות לנסוע לאפריקה ולפגוש את החיות בספריה. החלום שלה מתגשם, כשהיא גדלה להיות פרימטולוגית בעלת שם עולמי.

פעמיים, מאת בלן גאדס ופבלו מסיאס

סדרה זו משכתבת כמה מסיפורי הילדים הידועים ביותר. בגרסאות החדשות, הנסיכות הן יותר מאשר עלמות במצוקה והרשעים אינם מרושעים גרידא. כל הדמויות מראות דחף רב עוצמה להיות עצמן.

Yo voy conmigo, מאת רקל דיאז רגוארה (זמין רק בספרדית)

זהו סיפור מקסים של היכרות מחודשת עם עצמך. זה סיפורה של ילדה צעירה שמשנה דברים בעצמה כדי לגרום לילד לאהוב אותה. עם זאת, עד שהילד מחזיר את תשומת לבה, היא כבר לא מזהה את עצמה. אז היא מתחילה לבנות מחדש את האני האמיתי שלה, ולומדת שאסור לך לשנות כדי להתאים לאחרים.

ג'ירפות לא יכולות לרקוד, מאת ג'יילס אנדריאה

הסיפור המתוק הזה הוא אודה להתמדה ולאמונה בעצמו. על ידי מעקב אחר הדמות הראשית, Chufa, בנות יכולות ללמוד שלמרות המגבלות שלהן, הן מסוגלות יותר ממה שהן יכולות אפילו לדמיין.

פופולריים