סיפורים על קנאה לקריאה עם ילדים

סיפורים על קנאה לקריאה עם ילדים
סיפורים על קנאה לקריאה עם ילדים.
כולם חשים קנאה בשלב מסוים, כולל ילדים. קריאה יכולה לעזור לך להסביר את התחושה הזו וכיצד להתמודד איתה.

גם אם תנסה למנוע את זה, זה בלתי נמנע שילדיך יצטרכו להתמודד עם רגשות שליליים. החיים לא תמיד פשוטים או הוגנים ומצבים מסוימים יכולים להיות קשים לעיבוד. כתוצאה מכך, הדרכה של מבוגרים חשובה מאוד. אנו נותנים לך כמה סיפורים על קנאה שיכולים להקל מעט על ההסבר של הרגש הזה.

אל תדאג אם אתה חש את הרגש הזה בילדים שלך. בשלב מסוים, כולם חשים קנאה במידה רבה או פחותה. עם זאת, הכאב והעצב הנובעים מלרצות משהו שיש למישהו אחר, כגון נכסים, תכונות או מערכות יחסים, יכולים להשפיע באופן משמעותי על ילד.

לכן, כהורים, התפקיד שלכם הוא לעזור להם להבין ולנהל את התחושה הזו. קריאה יכולה למעשה להיות בעלת הברית הגדולה ביותר שלך במשימה זו ויכולה לספק מרחב נוח לדיאלוג עם ילדים. הספרים שאנו מציעים להלן הם אפשרויות מצוינות להתמודדות עם סוגיית הקנאה.

סיפורים על קנאה לקריאה עם ילדים

ראש צבעוני

הסיפור הזה של פדרו פבלו סקריסטן מראה לנו, בצורה מצחיקה, איך קנאה יכולה להביא לתוצאות שליליות. גיבור הסיפור המצחיק הזה תמיד חש קנאה ותאוות בצע על מה שהיה לאנשים סביבו. לפתע, יום אחד, השערות בראשו החלו להרגיש את אותה קנאה זו כלפי זו. זה הוביל את הילד לחוות סדרה של אירועים סוריאליסטיים.

לבסוף, הילד הבין שעליו ליהנות ממה שיש לו במקום להסתכל תמיד על מה שיש לאחרים. בסופו של דבר, הוא מצא דרך לראות את ההזדמנויות שלו ולנצל אותן בצורה הטובה ביותר.

אמה וקנאה

ספר הילדים הנפלא הזה הוא פרי יצירתה של ויולטה מונריאל והוא חלק מאוסף המוקדש לעבודה על ערכים ורגשות שיש לקטנטנים. אנו ממליצים עליו לילדים בני שש לפחות, אם כי ניתן לקרוא אותו גם לילדים צעירים יותר.

קרא סיפורים על קנאה כדי לחנך את ילדיך לאינטליגנציה רגשית
קרא סיפורים על קנאה כדי לחנך את ילדיך לאינטליגנציה רגשית.

אמה, גיבורת הסיפור שלנו, מקנאה מאוד באחיה ובשכנתה. עם זאת, היא יוצאת להרפתקה מרגשת שנמצאת באמצע הדרך בין מציאות לפנטזיה שמובילה אותה לגלות נוסחת קסם כדי לפתור את הבעיה שלה.

בתחילת הסיפור מציג הספר תיאור של קנאה והרגשה הפוכה, סיפוק. זה עוזר לילדים להבין ולזהות את הרגש שאתה עובד עליו. בנוסף, לאחר הקריאה, עדיף לשקף עם ילדיכם את הסיפור כדי שתוכלו לשתף יחד ולשמור על השיעור.

חתול אדום, חתול כחול

זהו ספר מצחיק שמתאים לילדים בני ארבע לפחות ויש לו איורים פשוטים ומרשימים. חתול אדום וחתול כחול חיים באותו בית, אבל הם לא יכולים להסתדר. בכל פעם שהם מצטלבים, הם מסתיימים במאבק. עם זאת, שניהם מקנאים בשני. החתול הכחול רוצה להיות מהיר וזריז כמו החתול האדום, בעוד החתול האדום רוצה להיות חכם כמו החתול הכחול.

השניים מוכנים לעשות דברים מטורפים כדי להיות יותר כמו השני. עם זאת, בסופו של דבר, הם מגלים שלהיות כמו השני זה לא כיף כמו שזה נראה. לאחר מכן, הם מגיעים למסקנה שחשוב יותר להעריך ולשפר את התכונות שלהם ושהם יכולים לעזור זה לזה להשתפר.

הבובה של קתרין

ספר הילדים החביב הזה, למרות היותו מבוגר יותר, ללא ספק ילכד את תשומת ליבו של ילדכם כי יהיה להם קל להזדהות עם הגיבורים. קתרין ולולה הן החברות הכי טובות ועושות הכל ביחד עד שיום אחד קתרין מקבלת בובה יפה.

ואז, לולה באמת רוצה להיות הבעלים של מה שיש לחברה שלה במידה שהידידות שלהם בסכנה. על ידי קריאת הסיפור היפה הזה, ילדים יבינו שקנאה פוגעת במי שחשים בה ובסובבים אותם.

קרא סיפורים על קנאה כדי לחנך את ילדיך לאינטליגנציה רגשית

קריאה עם ילדים היא לא רק דרך טובה ליהנות, אלא גם הזדמנות נפלאה להתחבר רגשית. היא גם מאפשרת לנו להדריך אותם בתהליך הזיהוי, ההבנה והניהול של רגשותיהם. בעזרת הסיפורים הללו, ילדכם יכול להפוך את הקנאה לתחושה בריאה של השראה.

פופולריים