איך להניע ילדים שמאבדים עניין בלמידה?

אנחנו הולכים לראות כמה מפתחות להניע ילדים שמאבדים עניין בלמידה
לכן, אנחנו הולכים לראות כמה מפתחות להניע ילדים שמאבדים עניין בלמידה.
ישנם ילדים שמאבדים עניין בלמידה עקב מספר רב של סיבות. מפתחות אלה יכולים לעזור לך להניע את ילדך ללמוד.

לפעמים הורים חשים מודאגים כי ילדיהם לא רוצים להכין שיעורי בית, לא שמים לב בכיתה ובנוסף, אין להם עניין לקבל ציונים טובים. לכן, אנחנו הולכים לראות כמה מפתחות להניע ילדים שמאבדים עניין בלמידה.

יש ילדים שאדישים ואדישים לכל מה שקשור ללימודים או לבית הספר. הם מיואשים ואין להם עניין ללמוד. לכן, הדבר החשוב ביותר שאנו ההורים צריכים לעשות הוא להניע ילדים. מוטיבציה היא הכלי לגרום להם להתלהב ממה שהם עושים. בואו נסתכל על כמה מפתחות להשגת זה.

מדוע חלק מהילדים מאבדים עניין בלמידה?

מוטיבציה היא מה שמניע אנשים לבצע פעולות מסוימות ולהתעקש להשיג את מה שאנו מציעים. ישנם סוגים שונים של מוטיבציה, שהם הבאים:

  1. מוטיבציה פנימית: זהו הסוג שמוביל את האדם לבצע את הפעולות בעצמו, ללא כל צורך בגירוי חיצוני. זה נעשה מתוך סקרנות או הנאה.
  2. מוטיבציה חיצונית: מוטיבציה זו אינה נובעת מהפעילות עצמה אלא ממה שאנו מקבלים ממנה. האדם נרגש מגירויים חיצוניים כמו כסף, מתנה, נקודות, אישור, מדבקות וכו'.
  3. מוטיבציה חיובית: זהו הסוג שמוביל אותנו לבצע פעולה מסוימת ולהיות עקביים כדי להשיג אותה על מנת לקבל תגמול חיובי, חיצוני או מהותי.
  4. מוטיבציה שלילית: זהו סוג המוטיבציה שמניע אותנו לבצע פעולה כדי למנוע תוצאה שלילית או לא נעימה.

מפתחות להנעת ילדים שמאבדים עניין בלמידה

לפעמים, הבעיה עצמה היא לא חוסר מוטיבציה אצל הילד. קושי זה או אובדן עניין עלולים להיגרם מבעיית למידה, סכסוך עם מורה, בעיות עם חברים או חברים לכיתה וכו'. אז, מה אנחנו יכולים לעשות כדי למנוע מהם לאבד עניין?

תוכנית יעדים לטווח קצר עד ארוך

המטרות שאנו משיגים הן אחד המרכיבים המניעים ביותר. לכן, אם נגדיר יעדים פשוטים לילדים צעירים שהם מסוגלים להשיג בטווח הקצר, זה יהיה יותר מניע עבורם. הורים יכולים לבקש מילדיהם לבצע כמה משימות ולתת להם לראות שהם יכולים להשיג אותן. ככל שהם מתבגרים, נעודד אותם לרדוף אחר יעדים ארוכי טווח.

הצבת יעדים ספציפיים, אחד המפתחות להנעת ילדים

המטרות צריכות להיות פשוטות, ספציפיות וקונקרטיות. זה יעזור להם להשיג את המטרות שלהם ולתת להם את המוטיבציה שהם צריכים.

למדו תחושת תחרות, אבל אל תגזימו

מדוע חלק מהילדים מאבדים עניין בלמידה
מדוע חלק מהילדים מאבדים עניין בלמידה?

תמיד במידה הנכונה, תחושת תחרות מייצרת מוטיבציה. הצבת מטרות וניסיון להשיגן ילמדו את הילד שהם יכולים להשיג כל דבר שהוא מתכוון אליו.

השתמש תמיד בשפה מעודדת וחיובית

כאן, אנחנו לא מתכוונים לשבח את ההישגים שלהם, אם כי זה גם תקף. במקום זאת, אנחנו מדברים על עידודם והכרה במאמצים שלהם להשיג את מה שהם התכוונו לעשות. ולאחר שהושג, נשבח את עבודתם.

מפתחות נוספים להנעת ילדים שמאבדים עניין בלמידה

הצג את ההישגים שלהם

אנחנו יכולים לבחור חלק מהעבודות שנעשו בכיתה שהילד הכי אוהב, ונוכל לשים אותה על המקרר או במקום גלוי, כדי לגרום להם להרגיש גאים.

דברו על בית הספר כדי להניע ילדים שמאבדים עניין בלמידה

עלינו לשאול אותם שאלות ולתת להם לדבר על הניסיון שלהם בכיתה, לספר לנו איך הם היו בבית הספר, מה הם למדו, עם מי הם משחקים וכו'.

היזהר עם הציפיות

לפעמים, הורים מציבים לילד ציפיות גבוהות מאוד וזה, בסופו של דבר, אינו מועיל כי אז הם לא רוצים לעשות דברים מחשש לכישלון.

חזקו את סגנון הלמידה המתאים ביותר לילד

לכל ילד יש סגנון למידה; הם לומדים בצורה הטובה ביותר תוך שימוש בשיטות שונות, בין אם זה קריאה, חזרה, כתיבה. כשאתה יודע מה הסגנון שלהם, אתה יכול לחזק אותו כדי שהם יוכלו לפתח את הפוטנציאל שלהם עד תום.

בקיצור, אלה כמה מפתחות לשימוש עם ילדים שמאבדים עניין בלמידה. אנו בטוחים שאם תוציאו אותם לפועל, המוטיבציה של הקטנים שלכם תגדל והם ירגישו משוכנעים שהם יכולים להשיג את כל מה שהם מתכוונים לעשות. בואו ליישם אותם!