איך פותרים בעיות תקשורת בין ההורים?

כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם בעיות תקשורת בין הורים באמצע מצב של גידול ילדים
כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם בעיות תקשורת בין הורים באמצע מצב של גידול ילדים.
זה בסיסי שמשפחות יפתרו בעיות תקשורת בין ההורים בהקדם האפשרי. היום נספר לכם איך.

בעיות תקשורת בין ההורים עלולות לגרום לאי הבנות המהוות בעיות קשות בתוך המשפחה. היחסים בין ההורים מתדרדרים וילדים מרגישים חוסר ביטחון כי הם לא יכולים לסמוך לחלוטין על הוריהם.

זה לא בהכרח עניין של הורה אחד לקחת את אותו הצד של ההורה השני. לפעמים, מדובר בהורה אחד שלא מגבה את השני מול ילדיו.

גם כאשר ההורים אינם מסכימים לגבי משהו, במיוחד, הם עדיין צריכים לתמוך אחד בשני. אם יש להם הבדלים לגבי חינוך ילדיהם, עליהם לדבר על זה בפרטיות, לא מול ילדיהם.

כשיש חוסר תמיכה בתקשורת

כאשר אחד ההורים אינו מגבה את השני או מציע את תמיכתו בנסיבות מסוימות, זה נורמלי שילדים רואים בו או אותה כ"רע" או "החלש" וכו'.

בעיות תקשורת בין הורים אינן קשורות רק לוויכוח מול ילדיכם. לרוב, הוא כולל התנהגויות עדינות או "סגנונות" תקשורת המעבירים מסר מזיק.

סוגי בעיות תקשורת בין הורים
סוגי בעיות תקשורת בין הורים.

הורים רבים מתקשים להתמודד עם הבעיה מכיוון שאינם יודעים כיצד לבטא את אי הנוחות שלהם במילים. לעתים קרובות, יש להם "תחושה" שהם לא נמצאים במצב של שיתוף פעולה, אבל הם לא יכולים לראות בבירור את הדפוס.

סוגי בעיות תקשורת בין הורים

ישנם סוגים מסוימים של תקשורת והתנהגויות אצל הורים שעלולים לגרום לבעיות. חשוב לזכור את הסוגים הללו כדי שההורים יוכלו לזהות אם הם חווים אותם או לא. חלק מסוגי התקשורת שעלולים לגרום לבעיות הם הבאים:

בעל הכרטיס

במשחק קלפים, לשחקן שמנצח יש קלף שמנצח את כל השאר. אדם זה תמיד רוצה לומר את המילה האחרונה על גידול ילדים או על מצב משמעתי לגבי ההורים האחרים. לפעמים, זה קורה כאשר האדם האחר הופך לדמות הסמכות החדשה בשיחה על ידי צעקות או הטלת עונש.

במצבים אחרים, בעל הכרטיס עשוי להתלונן על כך שההורה השני ילדותי או להתייחס אל ההורה השני כאל ילד. חשוב להורים להראות לילדיהם שהם נמצאים באותו עמוד במהלך מצב משמעת. עם זאת, בעל כרטיס יפגע בסמכותו של ההורה השני.

הביטחון הכוזב

תחת התחושה המוטעית שאחד ההורים גורם לילד לסבול רגשית, האחר יקבל על עצמו את התפקיד של מתן ביטחון כוזב - מתן סוג כלשהו של הקלה במצב קשה. הורים עשויים גם לנסות להציע לילדיהם ביטחון כוזב בדרכים אחרות.

לדוגמה, הורה זה עשוי לאפשר לילד להשתמש במחשב לאחר שהדבר נאסר, או לתת תשומת לב או נחמה כאשר הילד נמצא באמצע התקף זעם. מתן ביטחון כוזב אמיתי הוא הפחתת תחושות אי הנוחות או החרדה שלך למצבו של הילד.

מנתח האב

מנתחי הורים יקיימו שיחות פרטיות עם ילדיהם לגבי ההורה השני. הם עשויים להתלונן על ההורה השני או להשתמש בטקטיקות פחות ברורות. לדוגמה, הם עשויים לומר דברים כמו "גם אני לא אוהב את זה כשהוא במצב רוח רע ".

גישת גידול ילדים זו מונעת מהנתח לנהל שיחה ישירה עם בן זוגו על מה שמפריע לו. במצבים שבהם התנהגות הורית באמת מסוכנת, מנתחים יתקשרו עם ילדיהם בדרך זו במקום לעשות את הצעד המפחיד של יציאה מהמצב.

מנוכר

סוג זה של תקשורת כולל התכנסות עם אנשים אחרים במשפחה כדי לדבר בצורה שלילית על הורה שמנסה לאשר את סמכותו. ליד שולחן האוכל, המנוכר עשוי אפילו לעודד ילדים לא להסכים עם נקודת המבט של ההורה השני.

כיצד לפתור בעיות תקשורת בין הורים
כיצד לפתור בעיות תקשורת בין הורים.

לפעמים, המנוכר יעודד בעדינות את כל הילדים להתאגד נגד ההורה השני. בהתחשב בכך שהמנוכר נמצא בדרך כלל במצב שבו הוא יכול להקל על הסמכות במצב, הילדים יישרו קו עמו באופן טבעי. זה חיוני שהורים יפתרו את הבעיות האלה בהקדם האפשרי.

"הנישואים הגדולים ביותר בנויים על עבודת צוות. כבוד הדדי, מנה בריאה של הערצה ומנה בלתי נגמרת של אהבה וחסד".

- פאון וויבר -

כיצד לפתור בעיות תקשורת בין הורים

כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם בעיות תקשורת בין הורים באמצע מצב של גידול ילדים. הניסיון לטפל בטעות בגידול הילדים מסתיים פעמים רבות בוויכוח או בסיום בטרם עת על מנת לפתור את מצבו של הילד.

כאשר משפחות גדלות, בעיות התקשורת הבלתי פתורות הללו הופכות למורכבות עוד יותר. עם זאת בחשבון, ההצעות הפשוטות שלהלן יכולות לעזור להורים ללכת על המסלול הנכון לגבי תקשורת וגידול ילדים משותף:

  • נתח את המרכיבים החיוניים לפני כן. השוו רשימות לגבי התנהגויות בילדות "בלתי מקובלות" וכאלה שראויות להשלכות קלות יותר. כל הורה חייב לאזן בין ההשלכות החיוביות והשליליות, להשתמש בהן יחד.
  • אל תיצור את התפקיד של "ההורה הרע". זה תפקיד שאף אחד מההורים לא צריך למלא. גם אם התפקיד הזה מרגיש נוח יותר לאחד ההורים, חשוב להימנע מהדינמיקה הזו. אל תתערב אלא אם כן ההורה השני מבקש ממך. במילים אחרות, במהלך סכסוך בין הורה אחד לילד, ההורה השני צריך להישאר בחוץ אלא אם כן הוא מוזמן להיכנס. אתה עשוי להרגיש מצויד יותר להתמודד עם המצב, אבל אתה מערער את היכולת של בן הזוג שלך לפתור את הבעיה ולראות המצב עד הסוף.

כשמדובר בבעיות תקשורת בין הורים, אל תשכחו...

  • אם אתם לא מסכימים על משהו, הכירו בגלוי בכבוד שלכם לדעה של ההורה השני. חילוקי דעות גלויים בין הורים אינם מעידים על הורות גרועה. וכל עוד אתה הולך על זה בדרך הנכונה, זה מלמד ילדים איך להתמודד עם אי הסכמות.
  • הקצה השלכות חשובות לאחר ויכוח. אין כלל שאומר שהורים לא יכולים להקדיש זמן לדבר על ההשלכות של התנהגות של ילד לפני שמקצים אותם. לכן, הקדש מספר דקות כדי להגיע להסכמה לגבי ההשלכות המתאימות. ויותר מכך, הגיעו להסכמה כיצד לעודד את ילדיכם לשנות את ההתנהגות בעתיד.
  • הימנעות מחילוקי דעות מזיקים והצגת חזית מאוחדת מביאים לתוצאות טובות יותר עם ילדים. השגת רמה זו של תקשורת עם בן הזוג היא מטרה הדורשת מאמץ. צריך גם אומץ כדי לשנות, כמו גם את ההבנה שכשאתה עובד ביחד, כולם מנצחים.

"אחדות היא כוח... כשיש עבודת צוות ושיתוף פעולה, ניתן להשיג דברים נפלאים."

- מאטי סטפאנק -