8 רעיונות ללמד ילדים להיות מאורגנים

מה לדעת למה ארגון כל כך חשוב ואיך אפשר ללמד ילדים להיות מאורגנים
מה לדעת למה ארגון כל כך חשוב ואיך אפשר ללמד ילדים להיות מאורגנים?
חשוב מאוד שילדים ילמדו להיות מאורגנים מגיל צעיר מסיבות רבות. לדוגמה, ארגון חיוני לפיתוח תחושת אחריות, בין תכונות חיוביות אחרות.

ארגון אמנם חשוב בחייהם של מבוגרים, אך חשוב אף יותר בחיי הילדים. למעשה, זה חיוני להתפתחות תקינה ולהטמעה בעולם שהם מתחילים לגלות. איך נוכל ללמד ילדים להיות מאורגנים?

כולם יודעים שילדים לבד אינם מאורגנים. למעשה, לעתים קרובות הם הפוכים מכיוון שהם אוהבים להוציא את כל הצעצועים שלהם. כתוצאה מכך, חשוב לבסס טכניקות ארגון מגיל צעיר.

מה לדעת למה ארגון כל כך חשוב ואיך אפשר ללמד ילדים להיות מאורגנים? במאמר זה נראה לך כמה טיפים וטריקים.

לימוד ילדים להתארגן: ארגון זמני ומרחבי

ארגון חשוב בחייו של ילד מכיוון שהוא הכרחי ללמידה שלו. זה גם יוצר תחושת ביטחון ומאפשר להם לארגן את מחשבותיהם ולהבין אותן. כתוצאה מכך, יש צורך שעולמם יהיה מאורגן באופן זמני ומרחבי.

ארגון מרחבי

כשמדברים על ארגון מרחבי, הכוונה היא לצורך בסביבת הילד להיות מאוזנת. מה זה אומר? זה לא אומר בהכרח משהו אסתטי, אלא משהו פרקטי ופונקציונלי. עדיף לסדר דברים פשוט כך שילדים יוכלו לתקשר בקלות עם הסביבה שלהם.

ארגון במרחב שלהם יעניק להם אוטונומיה מסוימת, והידיעה היכן נמצאים הדברים תעזור לפתח את עצמאותם. כדי לעשות זאת, כהורה, עליך לקבוע לאן הדברים הולכים כך שילדך יוכל לארגן ולאחסן דברים בעצמו.

אם אין ארגון מרחבי בסביבה, ילדכם לא ילמד לנקות באופן עצמאי. אולם אם הכל תקין, קל להם יותר לדעת לארגן את החפצים ולשמור על ניקיון.

ארגון זמני

אתה יכול לבסס ארגון זמני באמצעות לוחות זמנים ושגרה מהתקופה שילדיך צעירים. לדוגמה, יצירת שגרות לאכילה, רחצה ושינה חשובות להתפתחותן. הכרת השגרה עוזרת לתת לילדים תחושת ביטחון. לכן, הם צריכים לדעת שיש זמנים לאכול, לשחק, לישון ולצאת החוצה ושהם צריכים לכבד את השגרה הללו.

רעיונות ללמד ילדים להיות מאורגנים

הנה כמה רעיונות שתוכלו ליישם עם ילדיכם כדי ללמד אותם להיות מאורגנים. שימו לב לכולן!

תן להם מרחב אישי

אל תערמו צעצועים כדי ללמד ילדים להיות מאורגנים
אל תערמו צעצועים כדי ללמד ילדים להיות מאורגנים.

אם יש לך ילד יחיד, זה קל כי החדר שלהם יכול להיות המרחב האישי שלהם. עם זאת, אם הם חולקים חדר עם אח, חשוב לשריין חלקים לכל ילד. כך למשל תוכלו לתת לכל ילד ארון, מיטה משלו ומקומות אחסון לחפציו. כך הם יכולים לכבד ולדאוג זה לחפצים של השני, בנוסף לחפצים שלהם.

ערכו לוח זמנים לארוחות, שעת שינה, זמן משחק ושעת רחצה

כל יום הוא שונה ולמשפחות בדרך כלל יש לוחות זמנים שונים במהלך סוף השבוע אז זה בסדר להיות גמיש בצורה כזו. עם זאת, חשוב שלא תבצע שינויים פתאומיים מכיוון שזה עלול לגרום לחוסר התמצאות לילדים.

הפוך ילדים צעירים למשתתפים במטלות הבית

אתה יכול לגרום לילדים שלך לשתף פעולה במשימות שהם מסוגלים לבצע. לדוגמה, לתת להם בגדים שיעזרו לך לתלות אותם, לעזור לך לסדר את המיטה, לשים את הנעליים שלהם ולהכניס את הבגדים המלוכלכים שלהם לכביסה.

מיין צעצועים לפי קטגוריות

בתוך החדר שלהם, אתה יכול לסדר את הצעצועים שלהם במגירות או במיכלים בהתאם לסוג הצעצוע. זה יקל עליהם כשהם מחפשים משחק ספציפי. הם יידעו בדיוק היכן לחפש. אתה יכול גם לעשות את אותו הדבר עבור ספרים.

ארגון המרחב שלהם כך שהכל יהיה בהישג ידם

כדאי לארגן את כל מה שהם משתמשים בהם לעתים קרובות כך שיהיה נגיש להם בקלות. בדרך זו הם לא יצטרכו לבקש עזרה בכל פעם שהם צריכים משהו מכיוון שהם יכולים להשיג זאת בעצמם.

אל תערמו צעצועים כדי ללמד ילדים להיות מאורגנים

מעת לעת, הנח צעצועים שילדך כבר לא משחק איתם כדי לפנות מקום למה שהוא עושה. כך לא הכל נערם.

ארגן את הבגדים שלהם כך שיוכלו להרים אותם ולהניח אותם

אם ילדכם אינו יכול להגיע לאזורים מסוימים בארון שלו, הוא לא יכול להניח את בגדיו. זה יכול להוביל אותם פשוט להשאיר בגדים שוכבים. כתוצאה מכך, עדיף לוודא שהבגדים שלהם בגובה הנכון כדי שהם יוכלו לגשת לבגדים שלהם ולהניח אותם.

למד אותם שלפני המעבר לפעילות הבאה שהם צריכים לנקות

עדיף שילדכם יבין שעליו להרים את הצעצועים שלו לפני המעבר לפעילות הבאה, כגון אכילת ארוחת ערב, צפייה בסרט או הליכה לפארק.

היתרונות של ללמד ילדים להיות מאורגנים

כבר ראיתם כמה מההיבטים החשובים של ארגון בחיי הילדים ואיך בעזרת כמה טיפים פשוטים נוכל ללמד ילדים להיות מאורגנים. אל תהססו להתחיל לעבוד על זה עם ילדיכם מכיוון שתראו יתרונות משמעותיים!