5 שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים

זו הסיבה שנחלוק חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים
זו הסיבה שנחלוק חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים.
אם הילדים שלכם תמיד מחוברים למכשירים אלקטרוניים, אולי הגיע הזמן שתתערבו ותמצאו פתרון. היום, נשתף חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים שלהם.

במהלך החודשים האחרונים הגיעו הורים רבים ללשכת הפסיכולוג בגלל שילדיהם מבלים יותר מדי זמן מול המסכים. ובגלל המצב הנוכחי שלנו, הדברים החמירו. זו הסיבה שנחלוק חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים.

מחקרים שונים מדברים על הזמן שילדים מבלים מול מסכים והשלכותיו השליליות. בין ההשלכות הללו, ניתן לציין בידוד חברתי, השמנת יתר, בעיות ראייה ואובדן מסת שריר.

עזרו לילדיכם לנתק מהמסכים: השלכות של שימוש לרעה בטכנולוגיה

לפי מחקר של מגזין האקדמיה האירופית לרפואת ילדים, ילדים שמבלים יותר מדי זמן מול המסכים הם עצבניים יותר, יש להם בעיות זיכרון, בעיות קשב ובעיות ריכוז.

כתוצאה מכך, ילדים המבלים זמן רב מדי מול המסכים עלולים לסבול מ:

  • בידוד חברתי.
  • דכאון.
  • השמנת ילדים.
  • לחץ.
  • נרגנות.
  • בעיות ראייה.
  • בעיות התנהגות, שעלולות להוביל לבעיות משפחתיות.
  • ביצועים גרועים בבית הספר.
  • יציבות, אשר מובילה לאובדן מסת שריר.
  • חרדה.

חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים

רוב המשחקים, האפליקציות, פלטפורמות המדיה החברתית נועדו לתת לנו הנאה בעת השימוש בהם. לכן, אם למבוגרים די קשה לשלוט בשימוש בפעילויות אלו, תארו לעצמכם מה קורה לילדים? במקרה של ילדים, זה הופך להיות אפילו יותר מסובך כי הם יותר בוגרים ויש להם פחות שליטה עצמית.

זו הסיבה שאנו ניתן לכם את הטיפים האלה שיעזרו לכם להפחית את זמן המסך של ילדיכם. אני מקווה שחמשת השלבים האלה יעזרו לך לשלוט במצב.

שמרו על קור רוח: ייתכן שילדיכם לא יסבלו מהתמכרות למסכים

למרות שלילדים אולי יהיה קשה לבלות פחות זמן מול מסכים, זה לא אומר שהם מכורים אליהם.

התמכרות מתרחשת כאשר, מלבד סבל מבידוד חברתי, ילדים מפסיקים לצאת לארוחת ערב או לסרט עם הוריהם כי הם מעדיפים להיות מקוונים. יתר על כן, יש להם ביצועים גרועים בבית הספר ויש להם ויכוחים עם הוריהם בנושא זה.

אם אתה לא רואה את עצמך במצב הזה, כנראה שהתוכנית הזו תעבוד. עם זאת, כדאי להציב כמה גבולות, לספק להם חלופות ולהיות מתמידים וקבועים.

הגדר מגבלות כדי לנתק אותם מהמסכים בצורה מתקדמת

אתה צריך להתחיל את ההרגלים הבריאים האלה מגיל צעיר. ברגע שילדיכם מתחילים להשתמש במסכים, עליכם לדבר איתם ולהגביל את הזמן והמקום שלהם.

חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים
חמישה שלבים שיעזרו לילדיכם להתנתק מהמסכים.

אולי, כשהיית בארוחת ערב עם חברים, החלטת לתת להם את הטלפון או השולחן שלך כדי לשמור אותם רגועים. ובכן, לפני שתעשה זאת שוב, עליך לחשוב על ההשלכות האפשריות של הפעולה הזו.

דבר איתם, ותגיד להם שבילוי זמן רב מדי מול מסכים עלול להזיק לבריאותם. עם זאת, השתדלו לא לאסור מסכים, כי אם תעשו זאת, תמנעו מהם לנהל איתם מערכת יחסים בריאה. למעשה, בסופו של דבר הם ירצו אותם אפילו יותר.

קבע זמן ומקום

עליך להגדיר זמן ומקום עבורם להשתמש במסכים. לדוגמה, הם יכולים להשתמש בהם בחדר משותף, אך לא במהלך הארוחות. חוץ מזה, אתה לא צריך להשאיר אותם לבד. עליך לפקח עליהם ולהגדיר בקרת הורים במכשירים שבהם הם משתמשים.

בנוסף, כדאי להגביל את זמנם. עם זאת, האיכות של מה שהם צופים חשובה יותר מכמות הזמן שהם מבלים בשימוש במכשירים. אם הם צופים במשהו חינוכי, ייתכן שזה לא מזיק כאילו הם משחקים משחק.

אתה לא צריך לאסור עליהם להשתמש במסכים, כי זה יהיה פתאומי מדי. אתה צריך לנסות להפחית את זמן המסך שלהם בהדרגה. למעשה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לחנך אותם למערכת יחסים בריאה עם מכשירים אלקטרוניים.

היו דוגמה עבורם בכל הנוגע לזמן מסך

זה לא יעזור להם גם אם תבלה יותר מדי זמן מול המסכים. אז כולכם צריכים להתנתק.

בלו זמן עם הילדים שלכם, צאו החוצה ועשו משהו מהנה

מסך לא אמור להחליף זמן משפחתי. אתה חייב לבלות עם הילדים שלך, לבשל, לטייל או לנקות את הבית למשל.

נצל היטב כל הזדמנות שיש לך לצאת איתם. לבלות בטבע וליהנות מיופיו. חוץ מזה, מסכים רעים לעיניים שלך, כי הם גירוי קבוע וממוקד. להיפך, הטבע מציע לך גירוי טוב יותר, כגון עננים, עצים או ציפורים.

לסיכום, צמצום זמן המסך של ילדיכם לא חייב להיות כל כך קשה. אם תבצעו את השלבים הבאים, מערכת היחסים של ילדיכם עם הטכנולוגיה תהיה בריאה יותר.

אם אתה חושב שאולי יש להם בעיית התמכרות, עליך לבקר למומחה לקבלת מידע נוסף. וזכור שכדי לנתק אותם מהמסכים עליך לעשות זאת תחילה.

פופולריים