3 ספורט ופעילויות נגד השמנת ילדים

עודף משקל בילדים והשמנת ילדים הם מצבים בריאותיים הולכים וגדלים
עודף משקל בילדים והשמנת ילדים הם מצבים בריאותיים הולכים וגדלים, במיוחד בשל התקדמות טכנולוגית ושינויים בהרגלי הילדים.
השמנת יתר בילדות היא אחת ממחלות הילדים השכיחות ביותר. הידעתם שאפשר למנוע זאת בעזרת שינויים פשוטים באורח החיים של הילד?

עודף משקל בילדים והשמנת ילדים הם מצבים בריאותיים הולכים וגדלים, במיוחד בשל התקדמות טכנולוגית ושינויים בהרגלי הילדים.

אבל זה לא עניין של סטיגמה לטכנולוגיה, אלא לעודד ילדים לזוז קצת יותר, כפי שעשו לפני שהמכשירים הסלולריים הגיעו לידיהם. כמה שהמסכים יהיו אטרקטיביים, ספורט ופעילות גופנית בחוץ לא צריכים להתיישב במושב האחורי.

הנה כמה המלצות שימושיות מאוד לגבי איך לגרום לילדים שלך לזוז. המשך לקרוא!

טיפים למניעת השמנת ילדים

השמנת יתר בילדות היא מחלה רב-גורמית. מסיבה זו, יש לשלב מספר גורמים קובעים כדי שזה יתרחש. ביניהם, נראה כי תזונה לקויה, הרגלי לילה לא בריאים ואורח חיים בישיבה הם הרלוונטיים ביותר.

כאמא, כדאי לשים לב לכל אחד מהם ולחפש דרכים לכוון את ילדייך לאורח חיים בריא יותר.

דרך טובה להתחיל היא להציע תזונה מאוזנת העשירה בחלבונים, ירקות ומעט מזונות סינתטיים (או מעובדים במיוחד).

לאחר מכן תוכל להמשיך על ידי שיפור הרגלי השינה, תוך מתן עדיפות למנוחת לילה בכל גיל. זכרו שעדיף לישון לפחות 8 שעות במהלך הלילה על מנת לקבל שינה רגועה.

כמו כן, נסו לשלוט בזמן המושקע בטכנולוגיות, במיוחד משחקי וידאו וטלפונים סלולריים. אנחנו לא אומרים שצריך לקחת מהם הכל. במקום זאת, קבעו עם ילדיכם אסטרטגיה של שימוש אחראי ומדוד.

לבסוף, קדם פעילויות ספורט וחוץ. אלה לא רק מציעים יתרונות בריאותיים גופניים, כגון מניעת השמנת יתר, אלא גם עוזרים לשפר את הבריאות הפסיכולוגית והרגשית של ילדים.

ספורט ופעילויות למניעת השמנת ילדים

הדבר החשוב ביותר הוא שהספורט או הפעילות הגופנית שהילדים שלכם עושים יהיו לטעמם. ודא שהם מסכימים עם הפעילות וכאשר הם מבוגרים, אתה יכול גם לערב אותם בבחירת הספורט שהם הולכים לעשות. אחרי הכל, מוטיבציה תהיה הכוח המניע להמשכיות בעתיד.

ספורט ופעילויות למניעת השמנת ילדים
ספורט ופעילויות למניעת השמנת ילדים.

אמנם כל ענפי הספורט הם טובים, אבל יש כאלה שמציעים יותר יתרונות מאחרים. הנה כמה מההמלצות שלנו.

1. כדורגל, כדורסל וכדורעף

אלו הם ענפי הספורט הנפוצים ביותר בעולם ומהווים אלטרנטיבה מצוינת לשבור את סגן הישיבה ולקדם הרגלי חיים בריאים.

כפי שהם ידועים ברחבי העולם, לא קשה למצוא מקום לתרגל אותם. יש אפילו אפשרויות חינמיות שמתקיימות בבתי משפט בפארק קהילתי. כל מה שאתה צריך זה כדור וכמה חברים למשחק.

כדורגל, כדורסל וכדורעף מציעים יתרונות רבים הקשורים לטווחי התנועה והעצימות הגבוהים שלהם. מסיבה זו, ילדים שמתרגלים אותם מוציאים הרבה אנרגיה, וזה מעדיף את השליטה במשקל שלהם.

2. שחייה ורכיבה על אופניים

גם שחייה וגם רכיבה על אופניים נחשבים לענפי הספורט השלמים ביותר בעולם. אבל כדי לתרגל אותם, ילדים צריכים ללמוד בבתי ספר מיוחדים.

התרגול הקבוע שלהם לא רק מונע את ההשפעות של אורח חיים בישיבה אלא גם מספק יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים רבים לילדים. ראוי להזכיר ששני ענפי הספורט מחזקים את הסיבולת והיכולת הקרדיווסקולרית של העוסקים בהם.

3. טיולים ומשחקים אלטרנטיביים

הליכה היא הפעילות הגופנית העיקרית בקרב בני אדם, שכן היא יכולה להתבצע בכל זמן ומקום. זה גם תירוץ טוב לבלות זמן לעשות משהו בריא בחברת המשפחה.

לגבי משחקים חלופיים, עודדו את ילדיכם לתרגל כל פעילות גופנית עם בני גילם. באופן אידיאלי, חפש פעילויות בחוץ שמייצרות ניידות גופנית טובה.

מדוע חשוב לעסוק בספורט בילדות?

עיסוק בספורט עוזר להילחם בהשפעות של אורח חיים בישיבה, ולכן, הופך לאסטרטגיה למניעת השמנת יתר בילדות.

במקביל, ספורט גם מעדיף את ההתפתחות הפסיכופיזית של ילדים, ומשפר את הכישורים החברתיים הבין-אישיים.

פעילות גופנית אינה שם נרדף לעיסוק בספורט, והפעולה הפשוטה של להיות בתנועה מביאה יתרונות בריאותיים גדולים. ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על לפחות 60 דקות של פעילות גופנית ביום, בכל שלבי החיים.

השמנת ילדים, בעיה לכולם

כאמא, את צריכה להיות מודעת להרגלים של ילדיך ולעזור להם לפתח הרגלים בריאים.

השמנת ילדים נגרמת בעיקר מתזונה לא בריאה וממחסור בפעילות גופנית. לכן, חפש עזרה מקצועית ממומחים לבריאות וספורט כדי להבטיח בריאות טובה לילדים שלך.