4 טיפים למניעת השמנת ילדים

נציע ארבעה טיפים שיסייעו במניעת השמנת יתר בילדות
במאמר זה, נציע ארבעה טיפים שיסייעו במניעת השמנת יתר בילדות.
במאמר זה, נציע ארבעה טיפים שיסייעו במניעת השמנת יתר בילדות. אם אתם חושבים שלילד שלכם יש בעיות עם המשקל שלו, שימו לב ונסו להכניס שינויים אלו בשגרת החיים של ילדכם.

הילדות מספקת הזדמנות חשובה לפתח אורח חיים בריא והרגלי אכילה מגיל צעיר. במאמר זה נספק טיפים שיסייעו במניעת השמנת יתר בילדות.

השמנת יתר בילדות היא בעיה בריאותית רצינית שלמרבה הצער הופכת נפוצה יותר ויותר. זה אולי נראה קשה להאמין, אבל במקרים רבים ההורים הם הגורם העיקרי להשמנה בילדות.

שינויים היום ימנעו מחר מחלות

אם אתם רוצים לעזור לילדיכם לשמור על משקל תקין, עליכם לאזן בין הקלוריות שהם צורכים לבין הקלוריות שהם שורפים בפעילות גופנית.

יש לזכור שהמטרה של ילדים הסובלים מעודף משקל היא להפחית את קצב העלייה במשקל ובמקביל לאפשר גדילה והתפתחות בריאה.

אם אתה שם לב שילדך עולה במשקל בצורה ניכרת, הגיע הזמן שתפנה לרופא הילדים. אתה חייב גם להתחיל לבצע שינויים מסוימים באורח החיים שלו.

זה יקטין את הסיכויים של ילדך לסבול ממחלות כמו אסטמה, סוכרת, לחץ דם גבוה ומחלות לב וכלי דם בעתיד; כמו גם מחלות פסיכולוגיות כמו דיכאון ודימוי עצמי נמוך.

העצה הטובה ביותר למניעת השמנת ילדים

להלן רשימה של העצות הטובות ביותר למניעת השמנת ילדים.

1. עודדו הרגלי אכילה בריאים

  • הציעו והרגילו את ילדיכם לאכול הרבה פירות וירקות ובשרים רזים כמו עוף ודגים לחלבון.
  • מגישים מנות בגודל סביר.
  • עודדו את ילדיכם לשתות הרבה מים במהלך היום. שתיית מים מרובה יכולה לגרום להם להיות מלאים ופחות מתפתים לאכול מזונות לא בריאים.
  • הגבל משקאות ממותקים וג'אנק פוד.

אל תשכח ששינויים קטנים במהלך הילדות יכולים לעזור לך לקדם הרגלי אכילה בריאים שנמשכים לכל החיים.

2. שמור אותם פעילים

מפתח נוסף לסיוע במניעת השמנת יתר בילדות הוא פעילות גופנית והימנעות מאורח חיים בישיבה. למרות שזמן קריאה ושיעורי בית שקטים זה טוב, הגבל את הזמן שבו ילדים צופים בטלוויזיה, משחקים במשחקי וידאו או גולשים באינטרנט.

זכור כי בנוסף להיותה מהנה לילדים, לפעילות גופנית סדירה יש יתרונות בריאותיים רבים: חיזוק העצמות, שליטה במשקל, הערכה עצמית מוגברת או הפחתת מתח וחרדה, בין היתר.

להלן רשימה של העצות הטובות ביותר למניעת השמנת ילדים
להלן רשימה של העצות הטובות ביותר למניעת השמנת ילדים.

אל תשכחו שילדים מחקים מבוגרים, אז אולי הגיע הזמן שגם אתם תתחילו לעשות קצת פעילות גופנית או, יותר טוב, לעשות את זה עם ילדכם.

3. הגבלת צריכת מכשירים אלקטרוניים

עם כל המכשירים הקיימים כיום, רוב הילדים מעדיפים להיות בבית מול קונסולות הווידאו שלהם במקום לשחק עם ילדים אחרים.

קידום אורח חיים פעיל פירושו לבזבז זמן מינימלי עם מכשירים אלקטרוניים, שכן מכשירים אלה מונעים כל אפשרות לעשות פעילויות בחוץ.

בילוי זמן דבוק למכשירים אלקטרוניים, כמו צפייה מרובה מדי בטלוויזיה, קשור קשר הדוק לילדים עם עודף משקל.

הגבלת הפעילויות הישיבה הללו היא אחד המפתחות לעידוד הילדים הקטנים לעשות פעילויות פרודוקטיביות יותר המועילות לבריאותם. כשהם יהיו גדולים יותר, יהיה להם זמן לבלות שעות על גבי שעות מול המחשב!

4. אל תתנו לילדים לאכול בזמן צפייה בטלוויזיה

לבסוף, אנו ממליצים לא לתת לילדיכם לאכול בזמן שהם צופים בטלוויזיה. מלבד הגבלת זמן המשפחה וקידום חוסר דיאלוג, ילדיכם לעולם לא יבינו שהבטן שלהם מלאה.

הסיבה לכך היא שמחצית מתשומת הלב שלהם צורכת על ידי התוכנית האהובה עליהם על המסך. כמו כן, אכילה מול הטלוויזיה עלולה להוביל גם לעיכול לקוי ולכאבי בטן.

לפני סיום, אנו רוצים שתזכרו שכל בני הבית צריכים להיות מעורבים בשינויים הללו, ללא קשר למשקל הגוף, כדי שאף ילד לא ירגיש מבודד.

עקוב אחר הטיפים במאמר זה כדי לעזור למנוע מילדיך לעלות במשקל עודף ולהתאים אורח חיים לא בריא. כל שינוי חיובי מתחיל ברצון.