כיף קיץ: 5 פעילויות חוץ לילדים

הבחירה הבאה שלנו בפעילויות חוץ לילדים לא דורשת ציוד - כל מה שאתה צריך זה שטח גדול
הבחירה הבאה שלנו בפעילויות חוץ לילדים לא דורשת ציוד - כל מה שאתה צריך זה שטח גדול.
משחק הוא חלק מהותי בילדות. מה גם שאם נאפשר לילדים שלנו לשחק בחוץ, נעזור להם ללמוד לטפל ולכבד את הסביבה. עם זאת בחשבון, אנו רוצים להציע 5 פעילויות חוצות לילדים.

ימי הקיץ הם אידיאליים ליהנות מהטבע עם ילדינו. לא משנה מה הם אומרים, הילדים שלנו נהנים לרוץ, לקפוץ, ופשוט ליהנות בחוץ בדיוק כמו שאנחנו נהנו כשהיינו בגילם. ועם זה בחשבון, אנחנו רוצים להציע 5 פעילויות חוצות לילדים.

אבל לפני שנעשה זאת, לא נוכל שלא להזכיר את LS Vygotsky, מובילה עולמית בפסיכולוגיית ילדים. לפי ויגוצקי, באמצעות משחק ילדים מפתחים תפקודים גבוהים יותר של הבנה, קשב וזיכרון. יתרה מכך, משחק עם ילדים אחרים מרחיב את היכולות החברתיות-תרבותיות שלהם.

"משחק הוא מציאות משתנה, ולכן, כוח מניע מאחורי ההתפתחות המנטלית של הילד."

- LSVygotsky -

פעילויות חוץ לילדים

ציור חלוקי נחל ואבנים

כשאתם יוצאים לטייל, בין אם על חוף הים ובין אם ליד נהר, קחו את כל חלוקי הנחל והאבנים השטוחים שתוכלו למצוא. אלה מושלמים לקישוט מאוחר יותר בבית. אבל היזהרו לא לשים יותר מדי בתיק, כי תצטרכו לסחוב אותם לאורך כל הדרך.

כדי לקשט את האבנים שאתה אוסף במהלך ההליכה שלך, פשוט בצע את השלבים הבאים:

  • נקה את פני האבנים שלך.
  • השתמש בטוש קבוע כדי ליצור את קווי המתאר של הציור שלך.
  • צבע כל פרט בציור שלך עם צבע אקרילי עבור משטחים נקבוביים.

אם אתה הולך לעשות מלאכה זו עם ילדים קטנים, אתה יכול לצבוע את האבנים שלך עם עפרונות צבעוניים. התוצאה לא תהיה קבועה, אבל אתה יכול להשתמש באותן אבנים יותר מהזדמנות אחת.

לכבוש את הדגל

פעילות חוצות מהנה לילדים היא אידיאלית לילדים בגילאי 6 עד 12. זה בדרך כלל נמשך כחצי שעה למשחק והוא מאוד מעניין, מכיוון שהוא מעודד גם עבודת צוות וגם ריכוז. והחלק הכי טוב הוא שכל מה שאתה צריך זה שתי חתיכות בד וזוג מקלות שאתה מגלה בטבע.

  • ראשית, צרו שני צוותים עם אותו מספר חברים, אם אפשר. לכל קבוצה צריך להיות דגל משלה.
  • קבוצות צריכות להיפרד אחת מהשנייה מספיק כדי להסתיר את הדגל שלהן מבלי שהצוות השני יראה. כמובן שמקום המסתור צריך להיות נגיש עבור הקבוצה היריבה.
  • לאחר מכן, צוותים חייבים להגן על הדגלים שלהם בזמן שהם מנסים ללכוד את הדגל של הצוות האחר.
  • איזו קבוצה שתצליח לכבוש את הדגל של הקבוצה השנייה תנצח ראשונה.

ג'מבקאלה

אנו רוצים להציע 5 פעילויות חוצות לילדים
עם זאת בחשבון, אנו רוצים להציע 5 פעילויות חוצות לילדים.

הבחירה הבאה שלנו בפעילויות חוץ לילדים לא דורשת ציוד - כל מה שאתה צריך זה שטח גדול. Jambacale הוא וריאציה של משחק המחבואים המסורתי שתוכלו לשחק בפארק או במהלך יום בארץ. רק תוודא שיש הרבה מקומות להסתתר.

  • מי שהוא "זה" צריך לעצום את עיניו, לצעוק "jambacale" (ג'מבה-קה-ליי) ולספור עד 10 בזמן ששאר השחקנים מתחבאים.
  • לאחר ספירה עד 10 ובלי לזוז מאותה נקודה, שחקן זה יסתכל מסביב כדי לראות אם הוא או היא יכולים לראות שחקנים אחרים מבלי לזוז מאותה נקודה.
  • אם לא, הוא או היא צועקים "ג'מבקל" שוב ושוב ואז סופרים עד 9 בזמן שכל השחקנים מחפשים מקומות מסתור חדשים.

אם הוא או היא עדיין לא מזהים שחקנים אחרים, התהליך יחזור על עצמו, יספור עד 8, וכן הלאה, עד שיגיע ל-5. אם בשלב זה, הוא או היא עדיין לא מצאו שחקנים אחרים, אז זה חזר ל-10.

מצא אחד אחר

המשחק הזה דורש קצת יותר הכנה מצידכם. לפני תחילת המשחק, עליך לסמן אזור על הקרקע ולהציב 10 חפצים שונים שמצאת. למשל מקלות, אצטרובלים, אבנים וכדומה, וכסו אותם במטפחת כדי שהילדים שלכם לא יראו אותם.

אתה יכול לחשוף את החפצים המוסתרים למשך 30 שניות לפני שתכסה אותם בחזרה. הרעיון הוא שהקטנים שלכם ימצאו כמה שיותר מאותם חפצים, בהתבסס על זיכרון. אם מספר ילדים הולכים לשחק, ניתן לחלק אותם לצוותים כדי להפוך את המשחק למרגש עוד יותר.

מסלול מכשולים עם כיסוי עיניים

למשחק הזה, אתה יכול להשאיר את ההכנה לילדים שלך. הם יצטרכו לאסוף מקלות או אבנים כדי להתוות שביל זיגזג, שישמש להם כמסלול המכשולים.

לאחר מכן, הילדים שלכם צריכים לכסות את עיניהם ולעשות את דרכם דרך השביל על ידי ביצוע ההוראות המילוליות שלכם. מי שמצליח להגיע הכי מהר לקו הסיום ודורך על הכי פחות מכשולים מנצח. שוב, אם יש לך כמה ילדים, אז אתה יכול לחלק אותם לצוותים.

הרהור לגבי פעילויות חוץ לילדים

באחד הראיונות האחרונים שלה, דוקטור ג'יין גודול סיפרה סיפור על כשהייתה בת 4. היא ואמה היו בחווה שהייתה שייכת לכמה חברים, וג'יין נעלמה לכמה שעות. כשהם לבסוף התקשרו למשטרה, הם מצאו את ג'יין בריאה ושלמה... ונפעמת.

רוב ההורים כנראה היו נוזפים בג'יין על כך שהיא שוטטת. עם זאת, אמה ודא שהיא בסדר ואז הקשיבה לתיאור הנלהב של ג'יין על כל מה שעשתה בזמן שנעלמה. תגובתה של אמה עודדה אותה להמשיך לשחק ולגלות עוד על הטבע.

"למדתי מהשהייה בטבע, שזו הדרך הטובה ביותר ללמוד, אבל גם מספרים."

- ג'יי גודול -